Domů Tělo & Zdraví Menstruace Pikantní otázky ohledně menstruace ...

Pikantní otázky ohledně menstruace 3.79/5 (14)

24

Není to nějak originální téma. Ale najdeš tady i něco nového.

Co znamená, když nemám menses po 15 letech? Jestli je ti patnáct a víc a nemáš menstruaci, tak neváhej a zajdi ke gynekologovi. Může za to to, že nemůžeš mít děti. Buďto jsi nějak nemocná. Jiná možnost ani není.

Miluju svého gynekologa! Co s tím? I to se stává. Moje kamarádka se do něj šíleně zamilovala. Cituji ji: ,,Asi je to tím, jak se ve mě hrabal.“ Mně se to stát nemůže, mýmu gynekologovi je tak 57 let.

Máma je na služební cestě. Komu mám říct o první menstruaci? Rozhodně ne taťkovi. Poradil by ti kde jakou pitomost. V úvahu nepřipadá ani bratr nebo učitelka. Komu tedy? Rozhodně starší sestře. Jestli ji nemáš, tak rozhodně tvojí BFF. Nebo i sestřenici nebo tetě. Zkrátka nějaké ženě z tvé rodiny.

Obojí v jednom? Tohle může vyznít dost divně. Myslím tím styl intimních pomůcek, který mám. Abys měla 100%, že neprotečeš, dej si tampón i vložku najednou.

Jak poradit kamarádce, co se mi svěřila? Rozhodně nemůžeš říct: ,,Já nevím.“ I když nemáš menses, tak ji můžeš poradit. Stačí říct: ,,Rozhodně zkus vložku/tampón. Jako používám já.“ Nebo ji můžeš poradit můj styl.

Mám říkat menstruace nebo měsíčky a nebo menses? To je čistě na tobě. Nejvíc se to řídí podle věku: 5.třída (krámy), 6-8.třída (měsíčky), 9-střední (menses) a po maturitě menstruace. Tohle je většinou.

Jak to mají upírky? Debilní otázka. Je to myšleno jen jako vtip. Asi by se neovládly.

Čauky

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

24 KOMENTÁŘE

 1. Mně jsi moc pomohla. Moje kamarádka chtěla poradit. Napsala mi to přes mesenger: Potřebuju poradit. Mám zkusit vložku nebo tampón? Jsem zrovna v drogérce.
  A já nevěděla, co napsat. Poradila jsem ji tvůj styl, Lindo. A do Asku: jaký auto si chceš koupit, až oslavíš 18.narozky?

 2. Podle mě jsi nevymyslela nic originálního, ale otázky jsou dobrý. Tyhle otázky jsou nový, žádná blogerka je zatim nevymyslela. Nechápu, jak se to někomu nelíbí. A co s tím gynekolog+já=love?

 3. Ahoj. Muzu se zeptat jestli je normalni ze mam vytok skoro uz 4 roky? PS: je mi 12.

  • Většinou je výtok dva roky před menstruací. Možná by ses měla zeptat mamky. Tý můžeš říct detaily.

 4. Do asku: Použila jsi při svém poprvé anti i kondom?
  Pivo nebo víno?
  Jaký jazyky umíš?
  Sportuješ?
  Co děláš s kámoškou?

 5. Co když mi je 15, měsíčky nemám, ale 3x ročně jezdím na kontroly, kde mi řeknou jen: „brzy to dostaneš“ načež čekám zase třetinu roku na to, až mi řeknou to samé. Kdy to dostanu? Poznám to nějak? :/

 6. Supr otázky, pokračuj s tím. Jinak mně je 16 pryč, a ještě jsem ji nikdy neměla. U gynekologa jsem taky nikdy nebyla, ani se mi tam nechce. Nevím, co mám dělat.

  • Měla bys tam zajít. Možná tě trochu seřve (ne tolik, jen vynadá), že jsi tam nepřišla dřív.

 7. Ahoj, potřebuju radu. Tento měsíc jsem měla asi čtyři dny hnědý výtok. Menstruaci jsem měla dostat včera, ale nic nepřišlo. Bojím se že se mu spozdila a budu ji mít na dovolené v Bulharsku. Preferuji vozky protože se bojim zavést si tampon. A navíc mi je 12 let. Mám hlad by být moje menstruace ten hnědý výtok?

 8. Pardon, mám tam hodně chyb. Místo vozky by měly být vložky a místo mám hlad má být mohla😂

 9. Ahoj dnes je mi 12 a o víkendu jedu na tábor. A bojím se že to tam dostanu, mamka mi sice dá vložky a ukázala mi i jak ji aplikovat. Ale kdybych to tam dostala tak se to bojím říct, rotože mi bude trapně

 10. Ahoj,je mi 12 a už asi rok a půl mám výtok.Poslední dobou je i trochu silnějši a potom co zaschne se trochu zbarví do hněda.Prsa už mi rostou od čtvrté třídy a mám i chloupky na intimních partiích.Poslední dobou mě trochu bolí záda a podbřišek.Bojím se,že to dostanu ve škole a nebudu mít u sebe vložku.Neví někdo jak poznám,že už se mi to blíží?Bojím se zeptat mamky nebo babičky kdy to dostaly ony.Myslím ale,že se mamka zmínila o tom,že první měsíčky dostala v 7.třídě.Děkuju za všechny odpovědi.

 11. Mohu mít normální tampon do bazénu nebo musím mít nějaký speciální?

 12. Ahoj je mi 12 první menstruaci už jsem měla ale od té doby mám vždy dvakrát do měsíce špinění dost pravidelně. Nemůže to být nějaká nemoc?

Diskuze je uzavřena.