Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Pojďte cvičit s Jillian

Pojďte cvičit s Jillian

63

Když jsem poprvé slyšela o 30 denním cvičebním plánu s trenérkou Jillian Michaels, nijak jsem nejevila zájem vyzkoušet to. Prostě jen další cvičení na youtube, kde se z Vás snaží dostat poslední kapku potu a po pár minutách nebo popř. dnech už jevíte totální nezájem, to se mi stalo nejméně desetkrát. Nakonec mě ale přesvědčily kladné ohlasy, které byly všude na internetu – to byl hlavní důvod, proč jsem začala s 30denním cvičení s Jillian. Jeho první díl můžeš najít na youtube a vyzkoušet si, zda je to to pravé pro tebe.

Vždycky jsem žila s přesvědčením, že nejsem nijak tlustá. Měřím 160 – 165 cm (nevím úplně přesně) a vážím něco okolo 55 kg, což je v přepočtu BMI zdravá váha a tak mě nikdy nic nedonutilo změnit svojí současnou postavu. Čím starší sem, tím víc si všímám pomalejšího metabolismu a zatímco dřív jsem mohla jíst od nevidím do nevidím a vážila jsem stejně, v poslední době sice nijak extrémně nepřibírám (stále se držím na zdravé váze), ale moje tělo je naprosto bez kondice a bez známek svalů nebo zpevnění, což mi dost vadí. Až přijde léto, sice si nebudu připadat tlustě, ale pocit, že se na mě všechno třepe, taky není nejlepší.

Ať už je tvůj důvod pro cvičení jakýkoliv – zhubnout nebo jen zformovat postavu jako já, cvičení s Jillian Michaels ti určitě doporučím. O co vlastně jde?

Jde o 3 levely, čím vyšší, tím těžší, kdy se střídá okruh kardio, posilování a ABS (cviky na bříško) neustále dokola – tři série po šesti minutách. To tvoje tělo donutí začít spalovat kalorie a začne se formovat svalová tkáň. Celé cvičení má okolo 20 minut a jak sama říká trenérka: „Když cvičíte jen na 20 minut, není čas na pauzy“ a to je fakt. I když zezačátku je to fakt síla a pro člověka, který nemá vůbec žádnou kondici (jako třeba já), docela smrtící cvičení, po pár dnech už to půjde mnohem snáze a už tě ani nenapadne dát si mezi jednotlivými cviky pauzu.

Co je zapotřebí? Vůle – každý den kouknout na youtube a vyhradit si 20 minut pro svoje tělo. Také tam používají činky – pokud to začneš brát doopravdy vážně, doporučuju si je koupit. Pokud to chceš jen vyzkoušet, zkus si naplnit PET lahve 1l vody. Je to sice víc nepraktické než klasické činky, ale stačí to.

Já začala cvičit před pár dny. Po prvních dvou dnech jsem měla pocit, že umřu, jak mě strašně bolely svaly na stehnech. Nevěděla jsem, jestli přestat nebo pokračovat dál, protože to vážně bylo utrpení a nechtěla jsem si ublížit. Třetí den to ale začalo být o hodně snažší a teď už zvládám celý 1. level o moc lépe.

Celé cvičení je na 30 dní (1 level = 10 dní) a výsledky jsou už po měsíci vidět. Navíc potvrzuji, že už po 4 dnech se cítím mnohem lépe, snažím se pořádně dodržovat pitný režim a konečně mám pocit, že pro svoje tělo něco dělám.

1 level najdeš na youtube, ostatní dva na uloz.to.

Předchozí článekVýherkyně soutěže o voňavé tkaničky!
Další článekMám se nechat očkovat?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

63 KOMENTÁŘE

 1. S Jillian jsem cvičila No more trouble zones a vydržela jsem to jen pár dní :D. Jedno cvičení trvá 50 minut a je to fakt makačka.. přemýšlím, že bych zkusila něco kratšího – na těch 20-30 minut, třeba tohle 30 denní nebo 4 týdenní Ripped in 30 :).

 2. Jojo, Jillian je skvělá.. Umí člověka donutit něco se sebou dělat :D I když tohle cvičení mi přijde ne tak efektní jako ty ostatní.

 3. Ty jo tak to je super :) o ničem takovým jsem dřív neslyšela, ale tohle mě šíleně nadchlo :) Už strašnou dobu si říkám, že bych se sebou měla něco dělat (jsem sice taky v tabulkách BMI, ale kondička mi chybí) takže jdu do toho! :)

 4. Ahoj Mers, o tomto cvičení jsme ještě neslyšela, ale asi ho zkusím. Je tam velká zátěž na kolena? Děkuji za odpověď.
  Já bych ti zase ráda doporučila P90X, sice vyčerpávající, ale účinné ;)

  • Ahoj, díky za tip:) No, náročnější na kolena je určitě okruh kardio, kde se hodně skáče (jumping jacky apod.). Jiné okruhy už tak náročné nejsou

 5. Ahoj Mers.
  Moc ráda bych do toho šla, ale myslíš že je problém že neumím tak dobře anglicky a všechno jí nerozuměla..?
  Třeba kolik mám udělat těch cviků a tak..
  Děkuji moc za odpověď.. ;)

  • Ahoj, já si nemyslím, že je to problém. Vzadu za ní cvičí holky (ta napravo to dělá snadněji, pro začátečníky) a ty to prostě děláš s nima, dokud nepřestanou. Můžeš se řídit vizuálně a nemusíš jí ani poslouchat. Jen je důležitý dělat to správně, mít napnuté svaly, nehrbit se a ani to naopak nepřehánět:)

  • Super, děkuji moc za odpověď.
   Hned zítra do toho půjdu.. A jsem zvědavá jak dlouho to vydržím.
   Podle tohohle videa Level 1 budu cvičit 10 dnů a pak přestoupím na Level 2 a zase 10 dnů a takhle dál.? Jestli to chápu dobře…

 6. Toto cvičení také cvičím, pravdě je, že jsem poslední týden vynechala kvůli nachlazení, ale chci se co nejdříve vrátit zpět ke cvičení. Mers máš pravdu, prvních pár dnů je smrtící, ale ke konci 10ti dnů už je to odpočinek (aspoň pro mě bylo) :D teď cvičím 3 level a to je teprve něco :)

 7. Ahoj Mers..
  Tak tohle je opravdu úžasný. Mám 165 cm jako ty a 54 kg. Taky si nepřipadám tlustá, ale svaly nemám zpevněné. Do cvičení s Jillian se určitě pustím..:) Mohlo by to být fajn.
  A napadlo mě, mohla bys sem pak dávat třeba i ty další levely a postupně říkat jak postupuješ ve zformování svého těla ty atp. ? Bylo by to fajn..:)

 8. Ahoj, taky jsem to začala včera cvičit, a ta ženská je fakt drsná. Je to síla. Au au

 9. Je to nějaký ten pátek, co jsem na toto cvičení narazila. První cvičení bylo nejhorší- myslela jsem, že sebou seknu. První týden jsem cvičila vkuse a teď přes týden na intru občas, ale můžu říct, že i ten týden byl znát :-)

 10. Já Jillian vůbec neznám takže za článek děkuji , protože se teď (asi po svátcích )budu snažit hubnout :)

 11. Ahoj, vydržela jsem 15 minut pak jsem se na to vyprdla :D ale doufám že zítra dám víc :) chtěla jsem s zeptat, toto svičení je ta první lekce, takže se má cvičit 10 dnů? a pak druhá lekce 10 dnů a pak 3tí lekce 10 dnů?

  • Sice nejsem Mers, ale už jsem se jí tady na to samé ptala.
   Je to tak že máš 3 lekce a každou máš prostě na 10 dní.
   To je ten celý plán.

 12. Ahoj Mers, ale tohle ti udělá hlavně svaly ne?? Já právě měřím nějaký 163cm a vážím 60 (je mi kolem 28), ale i doktor mi říká, že nemůžu vážit tolik, jsem sportovec a mám strašně zpěvněnou postavu a tohle by mi udělalo asi větší bicáky. Nevíš spíš nějaké cvičení, kde se fakt hubne (i váhově) a nedělají se ti svaliska? Těch mám už totiž dost.

  • Já bych zkusila Power Plate nebo Vacu Shape. Je to hodně na spalování tuků, ale taky na zpevňování. Jinak opravdu nevím, ale mělo by to být spíš na váhový úbytek :)

 13. Páni, dneska jsem to zkusila a myslela jsem, že umřu..Pár cvičení už jsem zkoušela, ale žádné z nich nebylo takhle náročné a navíc mě to moc nebavilo, protože jsem to měla naplánované asi na 2-3 měsíce 3x týdně a ten den se mi do toho vždycky nechtělo..Snad toto vydržím, když je to jen na měsíc..:D A já blbá si vzala ještě k tomu 1,5 l láhve :D příště si asi vezmu jen ten litr..:D

 14. Ahoj, to teda znamená, že těch prvních 10 dní budu cvičit pořád to jedno video? Vím že je to blbej dotaz ale pro jistotu :D

 15. Tak už jsme taky pocvičila. Toto cvičení je v pohodě, akorát dlouhé :D Po tom co jsme asi týden cvičila P90x mi říjde takové příjemně těžko-lehké. :)

  • Tak druhý cvičení se neuskutečnilo, protože jsem dostala horečky :( Musím pak hned pokračovat. Povím vám ale, že cítím každý sval na těle krom břicha :D

 16. Jillian je skvělá trenérka :) Já teď cvičím 90 denní cvičení před tím než jedu na dovolenou :D tak snad to zabere :D ještě třeba na nastartování je dobrý cvičení metabolism bass, nebo jak to je :D je to hodinový cvičení a před tím než se začne cvičit nějaký to vícedenní cvičení tak je to dobrý start :))

 17. Ahoj chtěla jsem se tě jenom zeptat už jsem si našla na ulož.to ten 1.level a těch videí tam je víc mohla by jsi mi prosím poradit jaký si mám stáhnout??:)

  • Ahoj,
   nejsem Mers, ale snad to nebude vadit..Já jsem si stáhla z ulož.to video, kde jsou všechny levely komplet..http://uloz.to Tak snad jsem ti nějak pomohla ;))

   • Ano, taky to mám stáhnuté z tohoto – první díl cvičím na youtube, ostatní dva jsem stáhla z tohoto souboru:)

 18. Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se přitom dá shodit i nějaké to kilo ? Děkuji :)

  • Ahoj, určitě. Jillian tam přímo říká, že je to uzpůsobené pro efektivní spalování tuků.

 19. Ahoj Mers, jsem vcelku hubená, ale chtěla bych cvičit ,ale bojím se , že tím ještě víc zhubnu, spíš bych chtěla zvýšit svalovou hmotu a zpevnit si tělo. Myslíš, že je to vhodné cvičení pro mě?

  • Ahoj, myslím, že ho klidně můžeš vyzkoušet. Jen samozřejmě musíš dostatečně jíst, aby jsi zredukovala všechny ztráty:)

 20. Ahoj ctěla jsem se tě zeptat, už jsem si našla ten 1. level na ulož.to ale těch videí tam je víc nevíš jaký video bych si měla stáhnout??:) Předem děkuji.

  • Ahoj, pár komentářů nad tebou je komentář s odkazem na uloz.to, kde jsem to stáhla:)

 21. Tak dnes jsem cvičila potřetí. Pro mě je to největší zátěž na ruce. Chodím pravidelně tancovat, takže kondičku mám dobrou. Docela mě teď bolí svaly v ramenou… Je super, že je cvičení krátké, nepřestane mě bavit a když mám ještě chuť jdu pokračovat ve cvičení na xBox, kde mám hru Your Shape Fittness Evolved, je to také super. Nechápu proč, ale za ty tři dny jsem přibrala kilo a půl. je to dost děsné, nijak jsem nezměnila svůj jídelníček…

 22. Ahoj, chtěla sem se zeptat jestli si u tohoto cvičení musím držet nějakou dietu, nebo můžu jíst jako normálně doteď.

 23. Ahoj Mers, cvičíš ještě toto cvičení? Jen mě napadlo, že pokud toto cvičení ještě cvičíš a pokud bys ho docvičila až do konce, tak bys na něj mohla napsat něco jako recenzi..Ale pokud už necvičíš, tak nevadí..;))

 24. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nebude vadit, když místo toho, abych každých deset dní vystřídala level, budu pořád cvičit ten první, jestli to nějak, eh, nepřestane fungovat? nebo jak to říct :D díky moc :D

  • Ahoj :) tělo si po určité době zvyká na zátěž a začne „stagnovat“ , což znamená, že abys měla čím dál lepší fyzičku nebo abys byla čím dál víc sexy, měla bys zátěž úměrně zvětšovat :)

 25. Ahoj :)
  takže i já jsem začala cvičit s Jillian. Mám za sebou dva dny a strašně mě to chytlo. Občas si říkám, že asi umřu, ale Jillian mě nakopne a cvičím dál. Začala jsem, abych si před létem zpevnila postavu a dost mě přesvědčily i fotky před a po, které jsem našla na google. Doufám, že vydržím, ale jak jsem vyčetla z různých článků, tak nejtěžší bude druhý level. No,uvidíme :)

 26. Ahoj holky :) Tohle vypadá taky fajn :) Já donedávna cvičila podle Zuzany Light (češka která točí videa v aj) – díky její čechoangličtině jsem jí docela dobře rozuměla :) Měla i stránky, bohužel se jí její „kamarád“ zbavil, takže tam teď cvičí taková umělotina, byla mi sympatická do té doby, než si nechala zvětšit prsa, prodloužit vlasy a napíchat pusu botoxem.. :) Tak přemýšlím, že zkusím i tohle… :) Ještě mě napadlo – někde posílají holky z celýho světa fotky „před a po“ :) Co takhle udělat něco takového pro motivaci i tady?:) Jinak díky!:))

 27. Dneska jsem poprvé cvičila level 1 podle Jillian, přišlo mi to naprosto v pohodě, už se těším na zítřek :) kondici mám dobrou, ale hodně tuku na stehnech a váhu moc vysokou, 62 kg na 165 cm. Budu určitě pokračovat dál. Držte se! ;)

 28. Ahoj, jenom dotaz, co mám cvičit, až dokončím třetí level? Mimochodem, právě to cvičím druhý den… Cvičení s Jillian mi přijde naprosto v pohodě. Doufám, že druhý a třetí level budou těžší :)

  • Ahoj, tak já nemám žádnou kondici, i jenom doběhnout vlak mě stojí veškeré zbytky mých sil:D. Jinak to můžeš opakovat, nebo cvičit jiné workouty od Jillian, má jich plno:)

 29. Ahojda holky, chtěla jsem se zeptat na to cvičení s Jilian. Koukala jsem na ulož to a tam je toho tolik, že nevím, co si stáhnout a jak to cvičit. zda stačí jen jedno cvičení a kolikrát se to opakuje a tak. díky za pomoc. Verča

  • zkus začít s tím 30 days shred, je to rozdělený na 3 levely, každý level cvičíš 10 dní. Pokud nerozumíš anglicky, je to i tak velmi jednoduchý na porozumění, stačí sledovat ty dvě holky vzadu. Ta vlevo cvičí těžší variantu a pokud jí nebudeš stíhat, dívej se na Anitu vpravo, ta některý cviky cvičí jednoduššeji. Hodně štěstí!:) já dnes odcvičila 7. den a viditelný výsledky na sobě sice ještě nepozoruju, ale je fajn sledovat, že první den sem si musela dávat pauzy, dneska už v pohodě odcvičím celých 20 minut

 30. Tak mám za sebou 4 odcvičení. mezi 2 a 3 jsem teda měla dva dny volna, byla jsem u našich, ale musím říct, že jak mě bolely nohy po druhém odcvičení, tak ted je to ok. hlavně mi přijde, že oproti prvnímu cvičení je to lepší. jen mi dělá problémy skákání toho panáčka, protože mám velká prsa :( a nezvládnu tolik kliků jako tam, tak se aspon v mezi pauze napiju. doufám, že výsledky se dostaví, aby to nebylo zbytečné. :o))

 31. Ahoj holky, no já mám zkušenosti z P90x i z Insanity a vřele doporučuju. Zacala jsem cvičit 1.1 2012 a cvicim skoro pravidelne 6 dni v tydnu a zhubla jsem 7kg. Vždycky jsem byla trochu oplacana takže nejsem ještě poradne vypracovaná ale velka zmena to je:-)

 32. Ahoj ,chtěla bych se zepat jestli je tohle cvičení vhodné i pro holky od 13,14 let… ? Předem dkuji za odpověd ;)

 33. Jillian je skvělá..stáhla jsem do toho i sestru, protože jsem nechtěla cvičit sama..cvičili jsme ten 1.level těch 10 dnů a pak sme se rozhodly, že budeme cvičit rovnou 3.level.a za těch 20 dnů jsem shodila 4 kila..sestra taky dost zhubla :)..Ty první dny byly nejhorší prostě všechny svaly bolely atd.. ale pak třeba po týdnu sem se cítila líp a taky už sem měla to kilo dole..ani sem nějak neomezovala jídloo…. můžu jenom doporučit :D

  • Vynechaly jste nejspíš ten nejzásadnější level, dvojka je největší masakr :-D

 34. Díky moc za tenhle tip. :) Opravdu mě to nadchlo a jdu do toho, jen doufám, že mi to vydrží. Doteď jsem si občas zacvičila zumbu, u které jsem se taky hodně zapotila, ale tohle vypadá o dost učiněji. :))

 35. Ahoj,tohle cvičení cvičím už něco přes týden a je to docela dobré..Jenom jsem se chtěla zeptat,cvičila jsi pokročilé verze cviků nebo začátečníky?

  • Zezačátku začátečník. Cvičila jsem to ale několikrát, takže potom už jsem si troufla i na pokročilejší:)

 36. Vypadá to zajímavě, zítra to zkusím. Ale musím si najít náhradu za činky…

 37. Po každé dvacetiminutovce je třeba se alespoň 5 minut vydýchávat, doplnit tekutiny a potom se MINIMÁLNĚ 10 minut protahovat – to bleskové protažení Jill moc nevychytala, přece jenom je třeba tomu věnovat více času (budete mnohem pružnější a svaly nebudou tak trpět). Já dokončuju 2. level a moje tělo prochází neuvěřitelnou změnou. Jillian se stala mojí bohyní! :-) :-)

 38. Ahoj,díky moc za typ,určitě začnu taky cvičit.Ale chci se zeptat,jestli nevadí,že cvičím víc cvičení najednou?Začnu tohle,potom ten 30 denní plán s dřepy a další cviky.Myslíš,že pak bude spalování tuků účinnější? :))

 39. Já měřím 165-168 cm a vážím 80 kg na můj věk je to teda dost ale já vážila 60 kg asi před 5 měsícama a pak přišli svátky a já ty další kg nabrala nijak mi to nejde shodit.Čím to může být ?Sestřenice mi poradila toto cvičení a já myslím že opravdu zabírá.Břicho se mi trochu víc zpevnilo ale váha je stejná a v pase mám o 1 cm méně.

 40. Zdravim,toto cvičení není jen na 30 dní ;) Každý level má 30 dní,takže první kolo levelů 1-2-3 po deseti dnech,pak druhé kolo 1-2-3 po deseti dnech a potom poslední třetí kolo 1-2-3 po deseti dnech. Komu by to málo a měl chuť dál pokračovat,určitě bych doporučila také s Jillian 6 Week Six-Pack :)

  • Ne, je to 30 days shred, každý level cvičíš deset dní. Jillian to tam i říká. Pak má přímo cvičení i na 90 dnů :)

Diskuze je uzavřena.