Domů Ostatní Pořiďte si vlastní infrasaunu: poradíme vám jak na to ...

Pořiďte si vlastní infrasaunu: poradíme vám jak na to 5/5 (1)

0

Infrasauna má, na rozdíl od finské sauny, tři ohromné výhody – je menší, nemusí se dlouze roztápět a nepotřebuje odvětrání. To ocení i majitelé malých panelákových bytů, protože infrakabinu pořídíte již na půdorysu 100 x 100 cm. A postavit ji můžete třeba do ložnice, hned vedle postele. Pro napájení jí stačí obyčejná zásuvka 220 V.

Infrasauna na míru nebo typizovaná kabina?

Domácí infrasaunu mohou využívat děti, dospělí i vaše babička. Mezi nejoblíbenější řešení patří určitě infrasauna pro 2 osoby. Důvod je zřejmý: saunovat se společně s někým, koho máte rádi, je větší zábava.

Když vybíráte svoji první infrasaunu, vybírejte tak, abyste za pár let nemuseli kupovat další. Pokud upřednostňujete kvalitní materiály a perfektní zpracování, obloukem se vyhněte podezřele levným kabinám. Jejich elektronika, infrazářiče ani dřevo většinou za moc nestojí.

Existují dvě cesty, které vedou k vaší vysněné infrasauně:

  • Typizované infrasauny: kabina, která má pevně danou velikost i výbavu. Pokud máte štěstí, bude pasovat přesně tam, kam potřebujete. Výhodou je nižší cena a rychlá dostupnost (kabiny jsou již předem vyrobené).
  • Infrasauny na míru: tady si můžete navolit výbavu a rozměr kabiny výrobce přizpůsobí místu, kde chcete infrasaunu mít. Máte doma výklenek nebo nepoužívanou komoru? Vestavěná infrasauna je skvělým řešením!

Někdy si klienti přejí využít výhody rohové infrasauny. V takovém případě jiné řešení, než kabina vyrobená přesně na míru, ani neexistuje. Ano, výroba takové infrasauny chvíli trvá, ale lze ji díky tomu lépe zakomponovat do vašeho interiéru. A je možné ji také přizpůsobit designově, což ocení hlavně majitelé moderních bytů nebo tradičních chalup.

Pozor na infrazářiče!

Když jste se rozhodli, jak bude infrakabina velká, z jakého bude dřeva a kde ji budete mít umístěnou, nastává to nejdůležitější. To, co dělá infrasaunu infrasaunou jsou totiž infrazářiče. Na nich záleží, zda doma budete mít obyčejnou dřevěnou prohřívárnu nebo infrasaunu s léčivými účinky.

Levné infrasauny jsou téměř vždy osazené levnými infrazářiči. A ty nejsou technicky schopné produkovat celé spektrum infrapaprsků, tj. všechny 3 jeho složky (A, B, C). V lepším případě vyzařují 2 složky infrazáření, které pronikají jen do vnější pokožky. A jejich zdravotní účinky jsou minimální. Jen ohřívají.

Pouze dražší infrazářiče pak zvládnout vyzařovat kompletní spektrum infrapaprsků a hlavně složku IR-A, která proniká až do hloubky několika centimetrů a dokáže prohřát tělo i zevnitř. Jen u takových infrazářičů se dá hovořit o léčivých účincích.

Nejlepší infrazářiče (které se využívají i v lékařství) vyrábí společnost Philips a najdete je pod obchodním názvem Vitae.

Nakupujte chytře! Před nákupem si infrasaunu a zářiče Vitae vyzkoušejte na vlastní kůži

Například společnost SaunaSystem, která vyrábí české sauny a infrasauny na míru, nabízí možnost nezávazného vyzkoušení jejich výrobků. Zastavte se v jejich saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi a zkuste, jak vám infrasaunování vyhovuje a vyberte si kabinu, která se vám bude líbit nejvíce.

www.saunasystem.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.