Bazén pro psy aneb jak osvěžit své mazlíčky během horkého léta 5/5 (2)

Vlna vysokých teplot se už nezadržitelně blíží, zahradní bazény se plní a vůbec se vše upíná k nějakému tomu osvěžení. My, lidé, to máme poměrně jednoduché. Bazén na zahradě je pro nás zcela vhodný a bezpečný (snad jen vyjma malých dětí).

Nástupní a výstupní schůdky poskytnou dostatečnou oporu i méně šikovným plavcům. Ovšem pro psy se takový bazén může stát smrtící pastí. Bez naší pomoci se z něj totiž nedostanou. Jejich tlapky nejsou obvykle na stoupání po schůdcích přizpůsobené, poradí si s nimi zpravidla jen ta největší plemena.

Bazén pro lidi zabezpečte a pořiďte ten pro psy

Naší první starostí by tedy mělo být to, abychom bazén před nechtěným pádem našeho mazlíčka dostatečně zabezpečili. A to bez ohledu na to, zda náš pes plavat umí nebo ne. Vždy je samozřejmě lepší tomuto umění našeho čtyřnohého přítele naučit, ne vždy je to však možné.

Někteří psi mají z vody až panickou hrůzu, jiným brání v efektivnějším pohybu ve vodě jejich tělesná konstrukce. Například buldok s krátkým krkem i hlavou si ve vodě opravdu nelibuje. Krátké čelisti mu jednoduše nedovolí se během pohybu dostatečně nadechnout, takže se utopí, i když má jinak ještě sil dost. A nic na tom nezmění ani ty nejsofistikovanější plavecké lekce.

Proto je třeba bazén pro lidi dobře zabezpečit tak, aby bez vašeho souhlasu nemohl pes dovnitř skočit nebo hůř – nechtěně spadnout třeba při hře. Prvním dobrým bodem je oplocení – a to dostatečně vysoké, aby ho chlupáč nepřeskočil. A když bazén zrovna nepoužíváte, zakryjte jej lamelami. Plachta vhodná není. Po dopadu se totiž v prohlubni prakticky okamžitě vytvoří louže vody, v níž by se zejména menší plemena mohla snadno utopit.

A nezapomínejte ani na okolí bazénu. Kluzké dlaždičky mohou být stejně nebezpečné pro psa jako pro vás. A co tedy dělat, když chcete svému kamarádovi dopřát báječné letní osvěžení bez jakéhokoliv rizika? Vsaďte na šikovný bazén pro psy.

Jak vypadá opravdu pohodlný bazén pro psy

Snaha dopřát našemu mazlíčkovi v létě něco navíc není na našich zahradách žádnou novinkou. Většina z nás k tomu účelu využívá plechové vany nebo třeba větší dětská pískoviště. Ovšem o skutečném komfortu při užívání rozhodně mluvit nelze – a to na straně psa, ani na straně člověka. Už jen manipulace s takovými „bazény“ je obtížná. Pokud ho nemáte možnost jednoduše převrhnout, musíte znečištěnou vodu vybrat kýblem a o důkladném vyčištění se tak prakticky mluvit nedá.

To opravdový profesionální bazén pro psy vám nabídne šikovný výpustní ventil, díky němuž špinavá voda během pár minut jednoduše odteče pryč. Pak stačí bazén už jen vystříkat zahradní hadicí a máte zase čisto. Nemusíte používat žádnou chemii a bát se, že se pes takové bazénové vody naloká.

A samozřejmostí je i dostatek prostoru. Pokud vsadíte na šikovné produkty od specialistů na bazény Marimex, pak si můžete vybrat z průměru 100 a 120 cm. Vody pak napustíte přesně tolik, kolik váš pes snese. Protože jiné požadavky bude mít čivava a jiné střední špic.

VÍCE INFORMACÍ A NEJLEPŠÍ NABÍDKA

Bazén je nízký, navíc opatřený pevným protiskluzovým dnem z PVC, takže z něj pes snadno vyskočí. Pro jistotu ho ještě můžete opatřit šikovnou plošinkou, která bezpečí vašeho mazlíčka zvýší na maximum. A až ho nebudete potřebovat, jednoduše ho složíte a uložíte třeba ve sklepě nebo v kůlně.

Mimochodem – rozložený a napuštěný vodou bude do hodinky, takže plnohodnotnému a hlavně bezpečnému osvěžení vašeho psa už nestojí zaručeně nic v cestě. Udělejte letos svému pejskovi radost a pořiďte mu speciální bazén, splňující všechny jeho potřeby. Určitě vám za to bude vděčný.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist