Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Před první návštěvou gynekologa ...

Před první návštěvou gynekologa 5/5 (1)

146

Pokud jste jedna z těch dívek, které jsou zmatené a vystresované ze své první návštěvy v gynekologické ordinaci, tak doufám, že vás článek trošku zorientuje a uklidní.

V rubrice „Vše o gynekologii“ už je pár článků, co se vše bude dít při první návštěvě, jak si gynekologa vybrat nebo taky, kdy k němu poprvé zajít. Doufám, že nepohrdnete ani tímto článkem – je napsaný, protože mnoho dívek neví s kým mají jít a jak se na návštěvu připravit.

Na gynekologii tě nikdo nemůže donutit jít, ani rodiče – prostě nikdo – ale měla byst mít na paměti, že pokud jde o zdraví, nemělo by se zbytečně vyčkávat. Pokud tedy něco nebude tak, jak to být má, je lepší si tam dojít.

To jestli půjdeš s maminkou, tetou, přítelem nebo kamarádkou je věc čistě na tobě. Pokud ale nepůjdeš s rodičem měla bys dokonale znát svůj zdravotní stav i rodinnou anamnézu – dědičné choroby, které v rodině máte atd. Takže chce to předtím krátký rozhovor s mamkou nebo tátou, kteří by tě o tom měli poinformovat, pokud s tebou nepůjdou.

To, jestli se před první návštěvou v tříslech oholíš je naprosto a čistě jen tvoje věc. Gynekologové jsou zvyklí na různé věci a rozhodně ti nevynadají a ani ti nijak nedají najevo nic špatného, ohledně holení. Záleží doopravdy jen na tobě.

Před každou návštěvou by sis měla skočit do sprchy a přípravky na intimní hygienu se pořádně umýt, je to i proto, aby ses cítila jistější.

Hodně slečen má za to, že ke gynekologovi si musí vzít sukni, aby se nemusely zbytečně svlékat a zdržovat. To je sice hezké, ale co v zimě? Gynekologická ordinace je na to už většinou připravena a máš tam místnůstku nebo závěs, kde se můžeš svléknout – Můžeš vzít své oblíbené džíny.

Pokud se objednáš a nečekaně těsně před plánovanou návštěvou dostaneš menstruaci, tak vyšetření nemá v podstatě smysl. Je tedy nejlepší se omluvit a přeobjednat – nemusíš se bát, že by se na tebe někdo zlobil. Doktoři chápou a vědí, že u mladých slečen bývá menstruace těžko vypočitatelná.

Pokud už máš menstruaci je taky fajn vést si menstruační kalendář – nemusí to být kalendář určený jen na to, ale i např. diář, kdy si u každého dne menstruace uděláš tečku. Gynekolog nebo zdravotní sestra se tě při každé návštěvě budou ptát na první nebo poslední dny menstruace, takže jim tím hodně pomůžeš.

Vážně se není čeho bát. Gynekolog je doktor jako každý jiný, vyšetření přežívají ročně všechny ženy (:D) a bylo by hloupé riskovat nějaké zdravotní potíže jen kvůli strachu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak oživit styl – bižuterie
Další článekGynekologický problém – výtok
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

146 KOMENTÁŘE

 1. Víš, já si beru sukni do tašky sebou. ne na sebe rovnou, protože mi vadí, chodit po tý ordinaci od pasu dolů nahá, tak si jí vezmu na sebe na chození vevnitř, Chápeš.:D

 2. dobrý den mě to asi taky brzo čeká, ale hrozně se bojim. nešlo by to nějak udělat že bych tam nešla ?? víte já z toho mám panickou hrůzu že na mě bude někdo sahat a to ještě na taková místa :( vždycky když si na to vzpomenu tak se dost stydim za to že jsem holka. chodí kluci taky k nějakýmu doktorovy na pohlavní orgány ?? prosím poraďte

  • Ahoj… ke gynekologovi tě nikdo nesmí nutit jít, pokud ještě nezačneš sex. žít a nemáš žádné gynekologické problémy tak tam nemusíš, ale věř mi že to není nic hrozného, já se bojím víc zubaře než gynekologa:) Vůbec to nebolí a většina gynekologů jsou moc hodní:) Kluci chodí s problémy buď za obvodním lékařem nebo na urologii

  • Zubař je oproti gynekologickému vyšetření procházka růžovou zahradou :)

 3. Ahoj. Strašně se ke gynekologovi bojímm,protože budu mít ostudu,mám strašně velké stydké pysky,nevím,co by na to říkal :(

  • Ahoj, tak to je ta nejmenší věc o kterou by ses musela starat – vezmi si, že ke gynekologům chodí různé ženy – i babičky a tak je žádná mladá holka nepřekvapí – je to profesionál, tohle gynekologové neřeší:)

   • Aha,tak to jsem si ulevila :) A ještě odbočím,myslíš,že mu nebude přijít nechutné,že jsem tam dole mokrá? (kvůli výtoku) Někdy se mi stane,že je to úplně slizké.

    • U každého gynekologa máš možnost si těsně před vyšetřením dojít na záchod – proto je dobré vzít si sebou kapesníčky, nebo v lékárnách prodávají mokré ubrousky určené na intimní místa. Samozřejmě doma si před návštěvou gynekologa dojdi do sprchy, a bude to ok:)

    • děkuju moc :) a jakto,že tak vždycky rychle odpovíš? Tobě se to ukáže,že ti někdo dal koment?

    • Jj, vidím to hned, takže když jsem na pc, tak odpovím hned. Když tu nejsem, tak to chvilku trvá než sednu k notesu:)

  • Pokud nemáš žádné gynekologické problémy, nepotřebuješ hormon. antikoncepci a nevedeš sex. život, tak je to docela jedno a vadit to nebude:) Ale jakmile začneš sexuálně žit, tak bys tam měla začít i chodit, kvůli vyšetření a testům:)

   • A fakt to nevadí že tam půjdu až v 16 nebo až v 17, když jako nemám žádné potíže!? jsem dost stydlivá a s mamkou sem se ještě o tom nebavila a ani mě to nějak nezajímá. (se jí ptát o tom) Mám 14,a příští jaro 15, tak se obávám že mi to řekne že už tam mám jít, a já jí řeknu že až v 16, bylo by to divné. A co prohlídky u sportovců?! to je asi stejné, že :D díky

 4. ahoj promin vím že je to starší článek ale zajímá mě to. proč když dostanu měsíčky proč nemůžu jít na gynekologii? jako když má někdo nějaký problém tak to ho jako nevemou jo ?

  • Ahoj, je to běžné – když krvácíš, tak je hrozně nehygienické, aby tě přes pochvu vyšetřoval lékař – navíc menstruace není nijak extra dlouhá, takže se dá počkat těch pár dní po menstruaci. Pokud ale chceš dojít jen např. pro antikoncepci – předpis a už jsi u gynekologa zaregistrovaná a vyšetřená, klidně tam můžeš jít i s menstruací…

   • Ahoj :)), když se svlíknu v té malé šatně, nebo, také to (byla sem tak když sem byla malá) tak to si svléknu i kalhotky a to tam budu před ním nebo ní běhat nahatá (v tričku) s neoholenou pípou? :D já nemám takové žádné delší triko.. :( :) to tam budu sedět na židli s nahatým zadkem?? díky :D :D

 5. Ahoj..:))) V jakýmsi tom svým zdravotním průkaze(v té kníížečce .holky mají -žůžovou a kluci- modrou) Tak jsem tam zahlídla něco jako prohlídka u gynekologa v 15-cti…musím tam jít ..když je to tam napsané?Na to se pak totiž kouká obvoďák!? :)) Předem díky za odpověď:))

 6. Ahoj..TeĎ jsem byla na třináctileté prohlídce..Doktor se hodně divil jaaktože ještě nemám menstruaci..povídal že jsem docela hodně vyspělá! Je něco špatně? JO a říkal něco jako jestli to nedostanu tento rok ( a mlčel…..) :(:(:(Poraď díky..

  • Ahoj, neřekla bych, že by ses měla něčeho bát. Některé dívky to dostávají až ve 14ti, tvůj doktor to asi jen hodně hrotí. Každopádně, kdybys to nedostala, tak se taky nemáš čeho bát:) Poslal by tě na gynekologii, kde by tě lékařka vyšetřila, zjistila by, zda je s tebou všechno v pořádku a menstruaci by ti pravděpodobně vyvolala nebo počkala ještě nějakou dobu. Gynekologie se v žádném případě bát nemusíš:)

   • Ahoj, je mi 14, a taky jsem to ještě nedostala :( A hrozně se bojím, protože zachvilku mi bude 15, a to mě doktorka pošle na gynekologii, a bojim se aby i tam dole nikdo nešahal.. To mi vadí ://

 7. Ahoj chci se zeptat jestli při první návštevě gynekologa se mně bude ptát v kolika letech sem přišla o pannictvý??

  • Pokud už ti bylo patnáct a řekneš jí, že už nejsi panna, tak se tě dál ptát nebude. Samozřejmě pokud ti bude méně jak patnáct a už by jsi měla pohlavní styk, tak by se o to dál musela zajímat.

   • Ahoj, mohu se zeptat jestli když sem měla sex a půjdu 1 den po 15-tých narozeninách na gynekologii tak jestli mi mohou něco udělat?

 8. Ahoj Mers, chtěla bych Tě poprosit o radu. myslíš že bych měla gynekologa vyhledat když mám i po roce nepravidelnou menstruaci? Z aten rok jsme ji dostala jen 3x. Děkuji

  • Ahoj, a kolik ti je let? Do těch 14 – 15ti let bych to neřešila – důležité je, že to aspoň dostaneš a nemáš extra velké pauzy. Ze začátku je normální mít nepravidelnou menstruaci.

  • Takhle – pokud máš menstruaci jen rok, tak to není nic strašného. Zezačátku než se vaječníky a tvorba vajíček ustálí, tak to prostě takhle zlobí. Teď už záleží na tobě, jestli si ke gynekologovi chceš zajít, já bych na tvém místě šla, abys byla vedená u lékaře, mohl tě vyšetřit, je to bezpečnější:)

 9. Ahoj no já se taky hrozně bojím a stydím jít ke gynekologovi vím že mám ještě čas jemi totiž 12 mamka říká že budu chodit k jejímu tak asi jo ale já newím možná bych raději chodila k gynekoloŽCE ale newím ale tímto článkem jsem se přestala mín bát takže děkuji ale pořád tam ten strach je víš já neumím totiž moc popisovat to tam dole prostě že newím jaký je rozdíl mezi vagínou a pochvou ani jsem nevěděla že existují nějaké stydké pysky tak doufám že se mě na něco nezeptá a já nebudu vědět na jakou část se mě ptá

 10. Sice je ten článek už starý , ale doufám , že i tak se podíváš :)
  Takže můj problém je : Je mi 14. Koncem července minulého roku (2011) jsem dostala 1.menstruaci, trvala 4 dny a byla slabá. Ani ne za měsíc mi bude 15 a druhá menstruace nikde! Už je to přes půl roku a nic. Je fakt že jsem hubená, takže to asi bude tím, ale taková jsem po mámě a nic s tím už neudělám :/ Máma mi včera řekla že holt půjdem za její gynekoložkou a ta mi to vyvolá. Takže se chci zeptat jak mi to vyvolá? :) Děkuju předem za odpověď :))

  • Ahoj, Menstruace se dá vyvolat buď injekcí, kterou gynekologové dávají primárně, nebo prášky, které si na recept vyzvedneš v lékárně:) Nemusíš se ničeho bát

  • Aby moch vědět kdy tě může zavolat na další vyšetření kdy jí mít nebudeš ;)

  • XXX: To většinou ne, ke gynekologovi chodí slečny většinou samy od sebe, kvůli hormonální antikoncepci (jednou za tři měsíce, nebo za půl roku) a na termínu nezáleží, vybírá si to sama slečna, aby se jí to hodilo.

   Termín menstruace udáváš hlavně kvůli tomu, aby se v případě těhotenství mohlo lépe poznat termín, popř. aby lékař věděl, že jsi zdravotně ok:)

 11. Ahoj mers, zítra jsem objednaná ke gynekologovi. Jdu tam poprvé a pochopitelně mám strach ale spíš se stydím-snad to zvládnu. Ale mám dotaz,já tam jdu kvůli tabletkám na oddálení MS,myslíš že mě před tím než mi je předepíše musí vyšetřit? Děkuji

  • Ahoj,

   určitě tě bude muset vyšetřit, zda je u tebe vše v pořádku :)

 12. Ahoj Mers za necelé dva tejdny mám jít ke gynekoložce..hodně holek si jí chválí ale já mám strach z toho co mi tam bude dělat..a tak bych se chtěla zeptat co mi všechno bude dělat at sse trošku uklidním…:) Děkuju

 13. Ahoj Mers prosímtě musí se mnou jít na první návštěvu mamka nebo ne? :)

  • Ahoj,

   v současné době kvůli reformě je nutné, aby do 18ti let tě doprovázel k lékaři rodič, samozřejmě s tebou ale nemusí přímo k vyšetření.

 14. Ahoj,
  chtěla jsem se zeptat, jak se mám poprve na gynekologii objednat…veme mě doktor a nebo se muze stat, ze bude mit plno a nove pacienty prijimat nebude…

  • Ahoj,

   lepší je si zavolat, u gynekologů je často plno a spousta jich bere pouze na objednání, závisí na každém doktorovi jak si to určí.

 15. Ahoj,
  každý rok chodím pravidelně na prohlídku, ale mám z ní hrůzu. Při jedné jsem dokonce omdlela, pak jsem ale radši změnila lékařku. Doktorka je hodná, snaží se celé vyšetření nijak neprotahovat, ví, že je mi to nepříjemné, ale přesto se toho děsím a mám strach, že zase omdlím. Čeká mě to zítra ráno. Myslíš si, že je špatné vzít s sebou do ordinace přítele? Věřím tomu, že by mi to pomohlo alespoň částěčně tu strašnou prohlídku překonat.

  • Ahoj,

   pokud ti to pomůže a vysvětlíš to doktorce (je to zkrátka slušnost), tak nevidím důvod, proč by to nebylo možné.

 16. ahoj hrozně mě bolo to zrcátko jak se mám připravit aby to tolik nebolo

 17. ahoj hrozně mě bolelo to zrcátko co nám nabízeli tak se chci zeptat jak se mám připravit at to tolik nebolí

 18. Ahoj chtěla sem se zeptat když mám časté výtoky (žluté až hnědé). A jsou i takové jako žele. Je mi 13 a menstruaci sem neměla a výtoky mám už asi 2 měsíce. Co s tím? Deně si mněním kalhotky až 3 krát. Děkuji za odpověd.

 19. ahoj, za 2 mesice me bude 18,sexualni zivot vedu uz 4 roky,nikdy nebyla sem u ginekologa protoze se strasne bojim a nikdo nic mi nemuze poradit((((((((( poradte mi ke kteremu ginekologovi mam radse jit a kam????, mam panicki strach s doktoru ale vim ze musim!!!

  • Bylo by vhodné, aby sis tam došla – zeptej se třeba mamky nebo kamarádky kam chodí a jak jsou tam spokojené. Měla by sis totiž gynekologa najít v blízkém okolí tvého bydliště.

 20. ahoj,je mi 17 let a smím přítelem mam už přes rok a půl sex je špatné že sem ještě nebyla u gynekologa?nemam žádné problémy ale někdy mam hrozné křeče v pod bříšku

 21. Ahoj, sex.život vedu už od 16 let ale ještě jsem u gynekologa nebyla..teď je mi 17 let mám stálého přítele.chtěla bych si zařídit antikoncepci ..do teď jsme používali kondom ale zjistili jsme, že přítel má z toho vyrážku.. problém je v tom že moje máma neví že už nejsem panna..(nemůžu o tom s ní mluvit ..protože se nechce se mnou o tom bavit.. ) ona zná mého přítele ale přesto všechno jsem se odhodlala a řekla jsem jí že bych si chtěla zařídit prášky ..(nechce mě v tom podporovat)..chtěla jsem se zeptat jestli se můžu nějak domluvit s gynekologem aby o tom máma nevěděla.. nebo musím opravdu počkat až mi bude 18 let ?

 22. ahoj .. když se mnou půjde mamka dovnitř .. řekne ji potom co se ji popta na nějaké ty věci ať jde pryč nebo tak? nevím jak ji to mám říct aby si nemyslela něco .. ale nechci aby šla se mnou ..za prvé se stydím a za druhé ji nechci zklamat tím že by se dozvěděla že už nejsem panna .. a ještě mě tak napadlo .. musím se přiznat doktorovi že už nejsem panna ?

  • Tak samozřejmě s tebou nemusí jít přímo do ordinace, v tom není problém. Jinak bys to samozřejmě doktorovi měla říct, musí znát tvůj zdravotní stav, když tě bude vyšetřovat.

 23. Dobrý den, je mi čerstvě 15 let a ještě jsem nedostala menstruaci. Doktorka mě posílá ke gynekologovi na nějaké vyvolání. Chtěla bych se zeptat jestli je to tak nutné, a když už tak jak to bude probíhat mám z toho strach. Slyšela jsem že nějakou injekcí, ale kam mi jí bude píchat a jestli mi bude dělat ještě něco jiného (jestli se budu muset úplně svléknout) ? Děkuji Agáta

  • tu injekci ti píchnou do zadku ale neboj nebolí jen maličko štípne jako tetanovka když povolíš půlky

 24. Je to starší, ale i tak. Mám úchylného otce i bratra. Chci se zeptat jestli si mám zajít na gynekologii – což by bylo fajn, ovšem byla jsem znásilněna, ale nikde jsem to nenahlásila tak jestli můžu říct, že už nejsem panna a nebo bude prohlídka u dětské probíhat v 15ti jinak.

 25. Ahoj,mám dotaz..v pristich dnech mám jit poprve na gynekologii, ale uz ted je mi temer jasne, ze dostanu menstruaci,je mi 15 a s pritelem spím.Chci si dojit pro prasky,myslis,ze je mozne mi je jen dat na mesic nejake na zkousku a vysetrit me jednoduse az po menstruaci?preem moc dekuji za odpoved

 26. Ahojky,je mi 12,v říjnu 2013 mi bude 13 .. :D .. mamka mně straší : ,,Počkej až budeš chodit ke gynekologovi,budeš se stydět ještě víc.“.Stydím se proto , že z mí třídy mají všechny holky malé prsa a já je mám ,,velká“ , a ji maminka od kámošky(hrozně hodná a vše si vyslechne) mi říkala ,že ,,to je to jediný na co kluci jedou,většinou… “ Ale pořád se stydím …. Když chodím vedle starších osmáků a já jsem jenom 6-čka :'( ….děkuji za odpověď :D

 27. ahoj, za 14 dní mi bude 15 let a mamka se mě ptala jestli chci obědnat na gynekologii, já se toho nebojím, řikala jsem ji, že si to ještě rozmyslím, ale jde o to, že jsem o to před 3 tejdnama přišla a mamce se bojím to říct, když to řeknu gynekologovi že už nejsem panna, bude to říkat mojí mamce ?

  • Zřejmě jí to bude muset říct,protože jsi ještě byla pod zákonem..A ten kdo to udělal spáchal trestný čin pokud mu je/bylo 15 a více let..

 28. Chtela bych se zeptat, je mi 16let a jsem obednana ke gynekolozce, jdeme s mamkou pro antikoncepci poprve a moje mamka nevi, ze uz sem mela pohlavni styk, rekla jsem ji ze jeste ne. Tak nevim co mam delat az budu v ordinaci. Jestli se me bude doktorka ptat na to jestli pohl.styk uz byl a tak. A jestli to doktorce nemam rict o samote pri prhlidce, protoze to mamka zrovna odejde. Tak aby ji to nerikala. Potrebuji prosim poradit.

 29. Ahoj Bee, být tebou, tak řeknu mamce, aby s tebou do ordinace nechodila, aby třeba počkala v čekárně…nebo říct mamce pravdu, že už jsi měla pohl. styk. Ale mě se doktorka na pohl. styk ptala ještě před samotnou prohlídkou, nevím, jak to budeš mít ty…tak hodně štěstí ;)

  • Ahoj Simi, mamce to rict nemuzu, coz byc opavdu rada, ale ona by to nepochopila. Na prohlidce uz sem byla, mm zalozenou i kartu, jen sem cetla, ze kdyz chci antikoncepci, tk tam se mnou musi jit mamka. A pry me bude doktorka pohlizet, tak me napdo ji to rict az mmka odejde na a pritom kdyz me bude prohlizet to doktorce priznt, a rict aby to mamce potom az budou otazky nerikala. Vis jak to myslim? Dekuju, stesti budu potrebovat;)

   • Jj, vím, jak to myslíš :)..ještě mě teď napadlo, že bys mohla doktorce zavolat a poprosit jí, aby to mamce neříkala ;)

 30. Ahoj, chtěla bych se zeptat jak dlouho nesmíš s klukem spát, když pak máš jít na gyndu? (Aby to nepoznal)

 31. Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli gynekolog může říct mým rodičům,že už nejsem panna,i když mi bylo 15?://

 32. Ahoj, zanedlouho mam jít poprvé na gynekologii, protoze jsem to naposledy dostala asi před třema měsícema (nikdy jsem to neměla pravidelné). Nevím na co se mám připravit, popřípadě nějaká injekce? Děkuju

 33. Ahoj, mam hrozny problem- nejsem si jista, zda jsem si vyndala tampon ( ja vim, hloupe) a mam pocit, ze jsem si ho nahmatala, ale nepoznala jsem, ci je to tampon nebo ne ( snurka nikde) . Chci jit radsi ke gynekologovi, ale mam stale menstruaci, takze nevim, zda ho mam navstivit, ale na druhou stranu bych to neměla odkladat. Co mam delat?;(

  • Ahoj, já bych na gyndu zavolala (číslo bude určitě i na internetu) a optala se, jestli můžeš přijít hned, ale myslím že jo :)

 34. Ahoj,
  prosím Tě, potřebuji poradit, je mi patnáct, s přítelem jsem sedm měsíců, nedávno jsme spolu spali a praskl nám kondom, mám teď prostě blbý pocit, že jsem mohla otěhotnět. Nevím jak to mám říct mámě, že už jsem s přítelem spala a že je tady možnost, že jsem těhotná..

 35. Ahoj :) chtěla bych jit ke gynekologovi protoze mi je 15 ale už nejsem panna a máme to nemůžu říct:/ tak se chci zeptat jestli ten doktor to pak musí nahlásit nebo si to necha pro sebe. Díky:)

 36. ahoj chtela jsem se zeptat kdis mi je 16 let a nebyla jsem jeste u gynekologa a tet mam jit a rodice jdou semnou .. tak se obVAM i kdis vim ze to je lekarske tajemstvi.. ale mamka nato trva ze to chce vedet,a ja mam strach ji to rict.. doufam ze to vse v poradku dopadne a nic doktor nerekne :)

 37. Dobrý den, co mám dělat, když je mi patnáct a mám kluka o kterém máma neví a já bych potřebovala antikoncepci. S mámou nemáme vůbec otevřený vztah a tak se prostě bojim, nebo stydim jí říct, že bych potřebovala zajít na gynekologii? Prosím poraďte mi :/ A bojím se, že když bych tam šla ssma a neřekla jí to, tak až to zjistí, tak bude naštvaná. :( Moc děkuju za pomoc!

 38. Ahoj chci se zeptat kdys mam kazdy den vecer takove vlhke bile fleky na kalhotkach tak co to znamena????

 39. podle toho kolik mas roku muze to byt vytok
  jestli je to vytok tak si prevti intimne vytok a zjistis dalsi veci jinak ti neporadim protoze to nevidim.rekni to mamce a treba ti poradi.

 40. mě je taky 11 let a mam to stejné.někdo to ma už v 7,8,9 letech to je teprv zážitek myslím to ironicky.někdo to ma i celý život.přečti si ten članek intimně výtok i ty komentáře třeba ti nam řeknou víc.tady už nepiš to je clanek o gynekologii.ale řekni to mamce aby to věděla a kdyby tě to svědilo a hodně smrdělo tak zajdi k doktorovi.ale podívej se i na první měsíčky.aby tě nezaskočila.dištak pis na ten intimne výtok chodim tu každý den.tam mužu odepsat komentar i za jeden den.terka

 41. nevim ale ja jsem to moji mamce rekla normalne.ale kdyz se necitis tak ji to nerikej.jenom kdyby nastali problemy tak ji to musis rict.ale jinak se te na to zepta jednou sama.jak mersmerize psala tak si to kazdy muze nechat pro sebe.ale ale budes muset pouzivat intimni vlozky tak bych to te mamce rekla.drzim palce:)

 42. DEKUJU dnes 2.12. jsem dostala vetsi vitok za jak dlouho mi muze zacit menzes? ASI

 43. Ahoj, mám dotaz.. Nedávno jsem byla na gynekologii „poprvé“.. Doktor se mě ptal, jestli už jsem někdy na gynekologii byla.. Ze všeho toho stresu jsem řekla že ne, i když už jsem jednou byla (je to skoro 2 roky zpět a byla jsem tam jen jednou).. Vadí že jsem řekla že ne ? A mám to při další návštěvě nahlásit, nebo to můžu nechat tak, jak to je ? Děkuji za odpověď.. :)

  • Ahoj Nikolo, myslím, že je to jedno. Jestli to tehdy nebylo nic závažného (například nějaký zákrok), tak by to vadit nemělo =)

   • Děkuji za odpověď.. Byl to jen recept na antikoncepci.. :) Nic vážného.. :)

 44. ahojky holky myslíte ze semnou muze jít kluk na gyndu moc se bojím předem dekuji :D

  • přesne nikde sem četla ze ano ze to povoluji ale potom uz sem ten članek nenašla a na netu sou videa prohlíde a chodí tam i kluci snima ale to je asi jen tak natočene

   • Povolí ti to:) je to tvůj partner takže na to má právo pokud si to přeješ ale je lepší se rovnou zeptat:) Asistovat u toho doktorovi určitě nebude ale jít tam s tebou stopro může:) Nutno zmínit pokud si to přeješ

 45. Ahoj moje mama dostala menstruaci poprve kdyz ji bylo 11a umppul me je skoro 12 a jeste jsem ji nedostala

 46. Ahoj. Ještě jsem nebyla na prohlídce u gynekologa a tím pádem nejsem u žádného registrovaná. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli by šlo jenom dojít na prohlídku, ale nebýt u něj registrovaná, protože se budu stěhovat a na jednu prohlídku mi připadá zbytečné se registrovat a pak zase hned přecházet k jinému gynekologovi.

 47. ja nevim musis se s nim domluvit.a rict mu ze se stehujes.nebo pockat az budete prestehivani
  a kolik je ti let?

 48. je mi 15 a ještě sem nebyla u gynekologa ale ted se mi udelala tkova boule na stydkem pysku a nwm co s tim bojim se jit poprve za gynekologem s akovym problemem když vim že tam holky v mym veku chodi na prohlidku jenom, spala sem už se svym klukem a ještě do toho máma nemužu ji to řict stydim se

 49. Ahoj je mi 12let a vcera jsem mela silny vytok a dneska takovy hnedy muze to znamenat menstruaci?

 50. Holky,, diky teto poradne jsem se dostala o takových rozpakú, ale příjenmých a uspokujivých, žeasi už budu mit prvni MS! Strsně jsem se na totěsila a doufam ze me to nezklame. Muim jenom dodatt: babské rady jsu nej!

 51. Ahoj kdyz mi bylo 6 mnela jsem nake problemi s tim musela jsem chodit na vytery kazdy pul rok je to hrozne slozity brala jsem na to hrozny cipky ktery mi to akorat poleptali a skoro slepyly nemudu sem vsecko psat hlavni problem je ze jsem musela od nakych peti skoro sesti let chodit na gyn.az do 11 hrozne isem se pred tim bala mnela jsem dycky pred vytety hrozny stresy jenom kdyz si vzpomenu na tu zenskou jak tam sni musim cekat na zidli az mne vysetri je mi spatne ted je mi 14 a jsem v poradku ale bojim se tech vyzetu prej tam muzu jit az v osmnacti ale je se chci toho stresu zbavit driv preventivne kdyby…. Prosim poradte mi co mam delat abych tam nervala nebo aby to nebolelo. Dekuju za kazdou odpoved.

 52. Nepozná jenom kdyby jsi měla protrženou panenskou blánu tak se tě bude asi prát.

 53. Ahoj chci se zeptat. Je mi 15 a prisla jsem o to v 15 kousek po mych narozeninach. Myslite ze to gynekolog musi rict mamce nebo ne? I kdyz je sex legalni od 15 .. ona rikaka ze mam jeste cas. Ale ja kdyz tam pujdu s ni tak si myslim..ze by ji to nemel gynekolog rikat…ne? Pokd uz mi bylo 15…

 54. Ahoj..Chtěla sem se zeptat..Je mi 15 dneska jdu ń první gynekologickou prohlídku..Máma a gynekolog vědí že nejsem panna..Ale když sem to mámě řekla strašně vyváděla a řekla mi že na to mám času dost a že do 16 let to bylo naposled..Fneska je pondělí a já měla v pátek pohl.styk..Mslíte že to gynekolog pozná?A když ano myslíte že to bude říkat mámě?Napadlo mě že bych šla do ordinace sama ale máma by byla naštvaná..:( Prosím poraďte mi.Je to nutný dneska večer tam jdu:( Mám strach:(

 55. Dobrý den , co by jsem měla čekat při první návštěvě gynekologie ? Je mi 12 a půl roku . Já se moc bojim . ( Mám problém ! Už pár týdnů mám v kalhotkách vždycky takovou hmotu , vypaá jako tvaroh a občas je to nazelenalé , co to je ? ) Máma ale o tom neví .

 56. Ahoj, je mi patnáct, bude mi za půl roku šestnáct. Mám bělavý výtok, ale menstruace nikde. S mamkou o tom normálně mluvím a ta mi říkala, že do října počkáme a potom půjdu na gynekologii. Moc se toho nebojím, ale co mi tam budou dělat? Budu se muset svlékat a podstupovat normální prohlídku? A co mi nasadí? Prášky nebo injekci?
  Díky za odpověď, prosím poraďte! :(

 57. Ahoj. Už teď někdy bych tam měla jít na vyšetření kvůli nějakému výtoku .. Moc se bojím a stydím … Moje jamka po mě jen řve : čeho se bojiš atd… Pak mám ještě věcí strach… Navíc se bojím teď zrcátek a prstů… Jak se mám uvolnit když už teď jsem ztuhlá

 58. Ahoj, jsem se chtěla zeptat jestli je možné se ještě osprchovat před prohlídkou Jk na té gynde,.bych se cítila o trochu líp :( mám hrozný strach tm jít.

 59. ahoj. Je mi to sem trapný psát ale kámoška se ptá. Jestli jako je trapný tam jít s nevyholenou… Nebo jako jestli to nějak řeší nebo tak.

  • Ahoj,
   gynekologovi je to úplně jedno. Vůbec se k tomu nevyjadřuje. Řekni kamarádce, že si s tím nemusí dělat hlavu a ať se sama rozhodne, co je jí více pohodlné :-)

 60. Ahoj,mám dotaz může mě moje dětská doktorka nutit jít na gyndu?? jen tak bezdůvodně? Díky

 61. Ahoj, dneska mám jít poprvé ke gynekologovi a potřebuji antikoncepci, ale bohužel jsem to dnes ráno dostala, má cenu tam chodit nebo mi bez prohlídky HA nenapíše?

 62. Ahoj je mi 13 let.Měla jsem takoví menší problém..Byla jsem sexuálně zneužívaná.Byla jsem na gynekologyi.Když se ptala mamky na moje zdravotní problémy a na mojí menstruaci,tak jí mamka řekla,že jsem dostala menstruaci před dvěma měsíci.A ona jí řekla,že to je špatně že už jsem to měla dávno dostat tak my dala iněkci která tu menstruaci vyvolá.Ale když jsem přišla domu a dívala jsem se na internet tak tam všichni psali že první rok to vždy bývá nepravidelné a že se iněkce má dát když to nedostanu,až po patnáctém roku..Tak se chci zeptat jestli ta doktorka neni nějaká vadná??

 63. Ahoj Mersi
  V květnu mi bude 12let a mám strach z menstruace a gynekologa.Můj gynekolog je chlap tak se strašně stydím. Nevychutnává si to nějak?Radši bych šla ke gynekoložce teda ženě jenom přece má to stejné co já tak si myslím že to bude lepší ale bohužel musím jít ke chlapovi.A jak se mám na to připravit?Předem moc děkuji

  • Panna je ta která ještě s nikým neměla pohlavní styk perspektive nemá přetrženou pannenskou blánu (to se stavá jen vyjímečně, holkám co masturbujou atd.. – ale doopravdy jen vyjímečně)

 64. Ahoj, je mi 12 a ke gynekologovi mám jít proto že mi menstruace trvá už 3 týdny. Mám strach, co mi bude dělat? Je to vážné?

 65. Ahoj,
  je mi teprve 13 a už bohužel musím na gynekologii… Mám menstuační problémy… Mám strach

 66. Ahoj, je mi 15 let a ještě jsem nezačala menstruovat. Jenže už asi rok mám bílý výtok, někdy je i zapáchající. Mamce jsem to neřekla, stydím se o tom mluvit. Nechci jít ke gynekologovi, hrozně se bojím. Je to opravdu špatně? Lze nějak zmírnit ten výtok, nebo nějak udělat, aby nebyl cítit? Děkuji moc za odpověď.

  • Ahoj,
   Já první menses dostala ve 12ti letech. Pokud jsi ještě nedostala menstruaci, tak je opravdu něco špatně a obzvlášť i ten vítok pokud zapáchá a máš ho už rok…. Ny gyndu budeš muset jít. Stačí si najít nějakéhoou dobréhoou gynekologa/žku a určitě bude vše OK.

 67. Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli u první prohlídky semnou musí být zákonný zástupce ?

 68. Ahoj nejspíš ne, ale někteří lékaři to mohou mít jinak. Už jsem registrovala u zdravotní sestry? To rozhodně sama zvládneš, když tam budeš, tak se poptej, zda budeš potřebovat i přítomnost maminky. Lékař se tě může ptát na informace, které nemusíš vědět – třeba, jestli se v rodině vyskytla rakovina děložního čípku nebo jiné rakovinové onemocnění a tak podobně víš – proto můžeš potřebovat mámu : )

 69. Ahoj, chtela bych se zeptat je mi 17 nebyla sem jeste nikdy u gynekologa a mam z toho obavy a stydim a trochu i vseho bojim co me rekne mam pritele ktery mel uz pritelkyne a byly zdrave a neotehotnely on jako maly byl na par operacich tak si mysli ze je neplodny a koupil si testy a jeden vysel uz ze je neplodny druhy musi udelat za 10 tydnu ale ja mam problem nedostala jsem menstruaci a je to z dneskem uz 35 dni a ona nikde jem me boli bricho jak kdybych to mela dostat a pri predposlednim sexem byla na prosteradle svetly flek krve..bojim si jit na gyndu :/ :( a bojim se to rict mamce nevim co mam delat :(

 70. Ahoj
  Je mi 15 a už nejsem panna a mamka me chce objednat na gynekologii. Mám strach že ji to doktor řekne! Musí ji to říct?

  • Myslím, že by jsi jí to měla říct. Třeba takto:
   Mami, mám kluka, je super, mám ho moc ráda, a……. měli jsme spolu sex.
   Myslím že doktor to rodičům nemusí říkat, ale raději jí to řekni, aby z toho pak nebyla vyjevená :-)

  • Gynekolog je jeden s řady doktoru který má dodržovat lékařské tajemství takže pokud nebudeš chtít po mamce aby šla stebou do ordinace měla by ti vyhovět a můžeš tam jít sama a být si tím jistější

 71. Ahoj
  Brzy mě čeká první prohlídka u gynekologa a mám otázku. Půjde se mnou mamka do ordinace? Já bych totiž byla radši,kdybych tam šla do ordinace sama.

 72. Ahoj Terko. Jestli s tebou mamka půjde nebo ne rozhoduje věk. Pokud ti je 15+, tak můžeš říct mamce a gynekologovi, že půjdeš sama. Pokud ti je míň a nemáš co skrývat (pohl. styk) např., tak s tebou mamka může jít

 73. Jsem jediná kome se zdála první menstruace nechutna ? Ono přece jenom z vas teče krev a když jdete na záchod a pak se utřetze tak je to sma krev :) XD

 74. Chci se zeptat mela jsem už sex a ještě před první navštěvou u gynekologa a bojím se..prosím pomozte mi se toho strachu zbavit či me ujistit že se na mě nebude zlobit či řvát.

Diskuze je uzavřena.