Pro krásné a plné rty 5/5 (1)

Každá chceme to, co zrovna nemáme – pokud máš krátké vlasy, toužíš po dlouhých, pokud máš tmavou pleť, toužíš po té sněhurkovské a jestli jsi majitelka úzkých rtů, pravděpodobně bys ráda rty plnější, výraznější a smyslnější. Pokud si myslíš, že je to nemožné a dá se to udělat pouze operací, na kterou rozhodně nechceš jít, tak se mýlíš. Spousta kosmetických vad se dá odstranit, spoustu věcí, které se nám na sobě nelíbí, můžeme změnit a správným líčením a volbou barev, můžeš i ty mít plnější rty.

Nemusí to hned být ústa Angeliny Jolie, ale často konturovací tužka, lesk na rty nebo dobrá rtěnka, dokáží udělat  zázraky a pokud nejsi spokojena, určitě stojí za to, to vyzkoušet. Jaký je cíl? Aby to působilo, co nejpřirozeněji, tedy je na místě to s ničím nepřehánět.

Světlá ano, tmavá ne

Základem je vědět fakta ohledně barev. To se nemusí využívat jen při oblékání, ale také při líčení rtů a očí. Černá a celkově tmavé barvy zeštíhlují. Tudíž pokud máš úzké rty a chceš jim trošku dopomoci, aby vypadaly plnější, rozhodně zapomeň na tmavé rtěnky. Základem jsou světlé barvy, proto není k zahození vlastnit světle růžovou nebo jinou světlou barvičku v lesku na rty nebo rtěnce. Vyhýbat se nemusíš ani nude barvám – ty jsou neutrální.

Třpytky pro optický klam

Určitě znáš různé obrázky, kde všechno vidíš jinak než to doopravdy je – optické klamy. Ať už se jedná právě o použití barev nebo ne, k optickému klamu u tvých rtů použij lesk. Nemusí být přímo narvaný třpytkami, stačí i obyčejný bezbarvý. Lesk rty opticky zvětší, udělá je plnější.

Skvělým trikem je nanést bezbarvý lesk na celá ústa a doprostřed (co nejblíže lince) aplikovat lesk se třpytkami. Rty hned budou působit větším dojmem. Dovoleny jsou i perleťové rtěnky, které budou rtům svědčit více než ty klasické matné.

S konturovací tužkou opatrně

Konturovací tužka na rty je skvělý nástroj k líčení, ale vždy si dávej pozor, v jaké barvě tužku používáš. Jakmile ji zvolíš v jiné barevné variantě, stane se neštěstí – na mladých holkách to působí strašným zmalovaným dojmem a silné orámování navíc rty zúží, tudíž opět si moc nepomůžeš.

Správné je koupit si konturovací tužku, v co nejpodobnější barvě tvých rtů a opatrně jimi orámovat linii úst. Pro zvětšení je možné o milimetr přetáhnout a na rty aplikovat lesk na rty nebo rtěnku, která zakryje rozdíly. Ale pozor – je důležité nepřetáhnout o moc, jinak opět docílíš nepřirozeného, umělého vzhledu. Je zapotřebí si to vyzkoušet a pokud nejsi odvážná, stačí tužkou zvýraznit linie a lehounce ji rozetřít.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Haaanííík-Batty Lady

  Vždycky jsem záviděla těm čokoládovým dívkám či ženám jak mají krásné plné rty.
  Tenhle článek se mi hodí! :)

 2. Já mám už tak docela plné rty, takže tohle neřeším ;)

 3. Svaje rty mám ráda, ale tohle jsou podle mně dobrý rady :D.

 4. Já mám dolní ret plný a horní uzký , dlouho jsem hledala něco čím bych to mohla vyvážit , nakonet mě pomohl světle růžový lesk se třpytkama .

 5. Konturovací tužkou vybarvím celé rty a jelikož mám trochu pestrou, tak ji trošku zesvětlím obtisknutím rtů do papírového ubrousku. :D tím pádem nemusím kupovat rtěnku a konturku, ale stačí mi pouze konturka =o))

 6. Já jsem rty,co se týče plnosti nikdy nijak neřešila.Já jsem spokojená se svýmy rty :))

 7. to já plný rty mám..a co bych dala za to mít je úzký

 8. Co když mám plné a smyslné rty, ale chci je uzší? :D

 9. miluju tvuj web! <3

TOPlist