Domů Krása & Péče Líčení Pro krásné a plné rty ...

Pro krásné a plné rty 5/5 (1)

10

Každá chceme to, co zrovna nemáme – pokud máš krátké vlasy, toužíš po dlouhých, pokud máš tmavou pleť, toužíš po té sněhurkovské a jestli jsi majitelka úzkých rtů, pravděpodobně bys ráda rty plnější, výraznější a smyslnější. Pokud si myslíš, že je to nemožné a dá se to udělat pouze operací, na kterou rozhodně nechceš jít, tak se mýlíš. Spousta kosmetických vad se dá odstranit, spoustu věcí, které se nám na sobě nelíbí, můžeme změnit a správným líčením a volbou barev, můžeš i ty mít plnější rty.

Nemusí to hned být ústa Angeliny Jolie, ale často konturovací tužka, lesk na rty nebo dobrá rtěnka, dokáží udělat  zázraky a pokud nejsi spokojena, určitě stojí za to, to vyzkoušet. Jaký je cíl? Aby to působilo, co nejpřirozeněji, tedy je na místě to s ničím nepřehánět.

Světlá ano, tmavá ne

Základem je vědět fakta ohledně barev. To se nemusí využívat jen při oblékání, ale také při líčení rtů a očí. Černá a celkově tmavé barvy zeštíhlují. Tudíž pokud máš úzké rty a chceš jim trošku dopomoci, aby vypadaly plnější, rozhodně zapomeň na tmavé rtěnky. Základem jsou světlé barvy, proto není k zahození vlastnit světle růžovou nebo jinou světlou barvičku v lesku na rty nebo rtěnce. Vyhýbat se nemusíš ani nude barvám – ty jsou neutrální.

Třpytky pro optický klam

Určitě znáš různé obrázky, kde všechno vidíš jinak než to doopravdy je – optické klamy. Ať už se jedná právě o použití barev nebo ne, k optickému klamu u tvých rtů použij lesk. Nemusí být přímo narvaný třpytkami, stačí i obyčejný bezbarvý. Lesk rty opticky zvětší, udělá je plnější.

Skvělým trikem je nanést bezbarvý lesk na celá ústa a doprostřed (co nejblíže lince) aplikovat lesk se třpytkami. Rty hned budou působit větším dojmem. Dovoleny jsou i perleťové rtěnky, které budou rtům svědčit více než ty klasické matné.

S konturovací tužkou opatrně

Konturovací tužka na rty je skvělý nástroj k líčení, ale vždy si dávej pozor, v jaké barvě tužku používáš. Jakmile ji zvolíš v jiné barevné variantě, stane se neštěstí – na mladých holkách to působí strašným zmalovaným dojmem a silné orámování navíc rty zúží, tudíž opět si moc nepomůžeš.

Správné je koupit si konturovací tužku, v co nejpodobnější barvě tvých rtů a opatrně jimi orámovat linii úst. Pro zvětšení je možné o milimetr přetáhnout a na rty aplikovat lesk na rty nebo rtěnku, která zakryje rozdíly. Ale pozor – je důležité nepřetáhnout o moc, jinak opět docílíš nepřirozeného, umělého vzhledu. Je zapotřebí si to vyzkoušet a pokud nejsi odvážná, stačí tužkou zvýraznit linie a lehounce ji rozetřít.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekProgramy na úpravu fotografií
Další článekVaginální mykóza může potkat i tebe!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  1. Vždycky jsem záviděla těm čokoládovým dívkám či ženám jak mají krásné plné rty.
    Tenhle článek se mi hodí! :)

  2. Já mám dolní ret plný a horní uzký , dlouho jsem hledala něco čím bych to mohla vyvážit , nakonet mě pomohl světle růžový lesk se třpytkama .

  3. Konturovací tužkou vybarvím celé rty a jelikož mám trochu pestrou, tak ji trošku zesvětlím obtisknutím rtů do papírového ubrousku. :D tím pádem nemusím kupovat rtěnku a konturku, ale stačí mi pouze konturka =o))

  4. Já jsem rty,co se týče plnosti nikdy nijak neřešila.Já jsem spokojená se svýmy rty :))

Diskuze je uzavřena.