Domů Tělo & Zdraví Problematika drog – nikotin a alkohol ...

Problematika drog – nikotin a alkohol 5/5 (1)

0

Chtěla bych s vámi probrat problematiku drog, protože v dnešní době, i když se vám to třeba nezdá, jsou drogy všude kolem nás.. V dnešním článku chci psát o alkoholu a cigaretách.

Možná si říkáte, že je to téma úplně z cesty, ale právě naopak, protože takový průměrný teenager si svojí první cigaretu zapalí již v 11 letech a poprvé se opije kolem svých 13 let.

Nikotin

  • vysoce návyková psychoaktivní látka.
  •  Závislost na nikotinu je stav, který nutí člověka kouřit i přes znalost zdravotních následků.
  • Proč vlastně my ( teenageři ) zkusíme cigaretu, když víme, že to není nic dobrého..? Těch důvodů je více 1. touha zapadnout a být cool 2. Cigareta jako způsob zbavení se stresu, zvládnutí smutku, ne nadarmo se říká,  že kuřákovi nemusíš říkat, že kouření zabíjí, protože když kouří něco ho už zabilo..
  • Ano, přiznám se já sama kouřím už od svých 14 let, začalo to tak nevinně. Řekly jsme si s kamarádkou, že to zkusíme, ale ani jedna jsme to neuměly dávat do plic, pomalu jsme ani nevěděly, že to vlastně děláme spatně.. Jednou jsem ale šla ven s jedním klukem, který se mi líbil a on kouřil a chtěl aby jsem si dala taky a ptal se mě jestli to umím dávat do plic, já jsem se bála, že se před ním ztrapním, ale zkusila jsem to a šlo to, tak jsem si takhle občas s kamarády co kouřili dala cigo, ale potom to začalo, že jsem si začala kupovat vlastní krabičky, mamka si začala všímat, že je ze mě cítit kouř.. Teď je to rok a půl co kouřím, mamka to už bere v pohodě a prozatím neplánuji přestávat, ale musím přiznat, že si čím dál tím víc všímám, že se zadýchám po uběhnutí 5 kroků nebo když jdu do kopce a nemůžu dýchat jen při pohledu na něj..
  • Je každého věc jestli kouří nebo ne, každý si zkracuje svůj život.. Jen máme opravdu zapotřebí vůbec začínat a zkracovat si takhle život.. Popravdě bych asi nedokázala odpovědět na otázku ,, Proč kouříš, však ti to jenom ničí zdravý?“ moje odpověď by byla asi takováto, protože jsem si už vytvořila závislost na nikotinu a pomáhá mi to vyrovnat se s osobními problémy..
  • Zajímavé je, že pokud máš alespoň jednoho rodiče kuřáka je vyšší šance, že začneš taky kouřit..

Alkohol

  • jedná se o psychoaktivní látku
  • Ačkoli konzumace ve věkové skupině dětí a nezletilých vykazuje v posledních zhruba deseti letech pokles, je konzumace alkoholu mladistvými stále závažným problémem.
  • Já jsem toho názoru, že žijeme jen jednou a musíme si užívat naplno, ale všeho s mírou, patřím sice mezi ty, kteří pijí při každé příležitosti a důvod pít najdu každý den a nevynechám žádnou chlastačku. Každý si chce někdy užít a odvázat se, to také není nic špatného, občasné pití alkoholu k životu patří, jenom s uvědoměním, že když to přeženete, můžete mít problémy do konce života a vy si budete vyčítat, že jste se měli chovat zodpovědněji a třeba nepít na prázdný žaludek..
  • Já jsem člověk co prostě užívá dokud je možnost a neřešít nejaký pravidla, prostě se snažít užívat si, i když mám problémů na rozdávání a vlastně mi ani není do smíchu..

Říkáte si proč o tom píšu, když dělám opak, ano přesně proto protože se o to s vámi chci podělit, nic není ztraceno a pokud chceš vše se dá zachránit.. Já jsem odstrašující případ, protože já si tento styl života vybrala, není to, že bych klesla tak nízko a zapíjela deprese, jenom jsem si našla svojí partu lidí, mezi kterými se cítím dobře..

 

Vaše Lucka :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.