Domů Krása & Péče Recenze Recenze Mindflow Focus a jeho bratříčků – Mindflow HangOver a Mindflow Mg ...

Recenze Mindflow Focus a jeho bratříčků – Mindflow HangOver a Mindflow Mg 5/5 (2)

1

Recenze Mindflow Focus – snažíte se být produktivnější, ale máte dojem, že vás vlastní tělo zrazuje? Obáváte se, že už vám káva nebo energetické nápoj nepomáhají – ba co hůř, není vám po nich právě nejlépe?

Možná je na čase dopřát si kýžené „flow“ docela jiným způsobem. Dnes máme pro vás tip na český doplněk stravy Mindflow Focus. Obsahuje jen samé bylinky, nic umělého. Na co se hodí? A je vhodný právě pro vás? Otestovali jsme ho a na tyto otázky vám odpovíme.

✅[highlight]Alternativa energetického nápoje z českých luhů a hájů[/highlight]

Potřebujete se lépe soustředit na učení nebo práci? Mindflow se snaží přirozeným způsobem podpořit vaši kreativitu, produktivitu a paměť. Funguje, aniž by vaše tělo zatížil jakýmikoliv vedlejšími účinky. Zjistěte, jak působí a co vám může nabídnout.

Hlavní roli tu hrají stimulanty. Možná víte, že jde o přírodní látky, které mají na naši mysl i tělo velmi povzbuzující účinky. Mindflow Focus však není jediným přípravkem na našem trhu, který něco podobného umí. Tak proč jsme se rozhodli otestovat právě jeho?

Hlavní roli hrála garance vrácení peněz. Tihle experti vědí, že každý organismus funguje jinak. A proto, pokud byste měli právě vy tu smůlu a Mindflow u vás neúčinkoval, vrátí vám peníze zpět. Možností je mnoho, nejčastější je asi vysoká tolerance účinné látky. Ale jak říkáme, není třeba se bát.

✅Jaké účinné látky v přípravku Mindflow najdete

Je jich celá řada, a navíc ve velmi dobré synergické kombinaci. Určitě musíme jmenovat kofein. Dále pak zelený čaj, guarana, ženšen a vitamíny B3 a B6. Znát přesné složení je důležité, můžete si tak ověřit, zda nějaké látky nebudete užívat až příliš. Zcela běžně používáme „béčka“ pro lepší trávení a imunitu nebo zelený čaj nebo kávu jako startovač po ránu. A v kombinaci s Mindflow Focus by toho na vás mohlo být už zkrátka moc.

A ještě jednu věc je třeba zmínit – v Mindflow Focus nenajdete žádné konzervanty, barviva, dochucovače ani další umělé látky. Jen čisté extrakty z účinných složek. A v jakém množství?

?Kofein – jedna tobolka obsahuje 100 mg

Krásných 100 mg extraktu z kvalitní kávy dokáže našemu tělu dodat tolik kofeinu, jako jeden šálek kvalitního espresa. Co se doporučeného množství týká, i lékaři doporučují 3-4 šálky kávy, takže 1-2 tobolky denně (což je doporučená dávka) jsou zcela v pořádku.

Každý šálek kávy nám dodá energie až na dvě hodiny – ale může jít jen o 15 minut, v závislosti na tom, jak moc jste již na kávu zvyklí. V ideálním případě dokáže tato látka stimulovat nervovou soustavu opravdu dlouho. Dokáže potlačit únavu a naopak vás podpoří v bdělosti.

Zároveň také blokuje procesy, které vám pomáhají lépe spát. A to je vlastně pro soustředění a kreativitu dobře, kofein dokáže blokovat adenosin. To je látka, která vašemu mozku říká, jak moc ospalý by se měl cítit. Jeho koncentrace v organismu se zvyšuje už od rána. Není tedy divu, že jsme nejunavenější večer. Kofein umí adenosin na nějakou dobu „odstavit od kormidla“, což vám pomůže při studiu, soustředění se na práci apod. Dobře si to pamatujte a neužívejte ho před spaním. Kofein potřebuje minimálně tři hodiny na to, aby se z vašeho organismu odboural. Jinak zkrátka neusnete.

?Zelený čaj – 200 mg v jedné tobolce

Když si děláte klasický čaj (nemyslíme teď matcha tea), jste závislí jen na tom, co se dokáže do vody vyluhovat z jeho lístků (a nezáleží na tom, o jaký čaj se jedná). Ovšem extrakt z celých listů, který obsahuje i Mindflow Focus, má mnohem lepší účinky.

I v zeleném čaji najdete kofein (i když se mu někdy mnohem vzletněji říká thein) a kromě toho také katechiny, polyfenoly a L-theanin. Ty vám pomohou zlepšit funkce bdělého mozku. A aby toho nebylo málo, podílí se i na produkci dopaminu. Což je zase pomocník, díky němuž se cítíme štastnější – a samozřejmě také produktivnější.

A L-theanin? Ten tvoří vlastně takový opak kofeinu. Protipól, dalo by se říct. Kofein dokáže náš mozek opravdu pořádně nabudit a L-theanin jeho účinky částečně zablokuje, takže vám dovolí opravdu soustředěně relaxovat. Opravdu relaxovat, a ne se přepínat.

A další účinné látky? Polyfenoly a katechiny pomáhají v boji pro rakovině nebo srdečním onemocněním. Zlepšuj zrak a jde rovněž o velmi silné antioxidanty.

?Ženšen – 1 tobolka Mindflow Focus obsahuje 150 mg

Všehoj ženšenový alias starý dobrý ženšen. Také si myslíte, že mezi těmi nejlepšími stimulanty světa nemůže chybět? Pak máte rozhodně pravdu. Milujeme ho zejména kvůli ginsenoidům, což jsou perfektní adaptogeny. Působí zejména na funkce našeho mozku. Působí na lepší paměť, zlepšují náladu a kromě toho se postarají i o navození mentálního klidu.

Dokáží dodat rovnováhu tam, kde jiné podporující prostředky jen nabuzují. A to je rozhodně víc, než vám obyčejné energetické nápoje mohou nabídnout. A jako bonus nabídnou i antibakteriální a antimikrobiotické účinky. To vám pomůže v boji proti nejrůznějším infekcím a posílíte si tak samozřejmě i imunitu.

?Guarana – 1 tobolka Mindflow Focus obsahuje 130 mg

Paulinie nápojná alias guarana si v posledních letech získala pověst jako skvělý adaptogen. Užívá se v podobě načervenalého prášku, který rozmíchaný ve vodě či mléce bohužel nechutná příliš dobře. V jejích semenech najdeme řadu stimulačních látek. Vévodí jim samozřejmě kofein, ale nechybí ani theofylin či theobromin.

Rozdíl v kofeinu obsaženém v guaraně je ovšem oproti tomu z kávových zrn poměrně velký. Uvolňuje se totiž postupně, takže jeho účinek vydrží déle. Podílí se zejména na krátkodobém zlepšení paměti, samozřejmě také na soustředění.

A pokud se podíváme i na její další použití, pak pomáhá třeba také při redukční dietě.

?Vitamíny B3 a B6 – celkem 35 mg v tobolce

Tahle „béčka“ se v nejrůznějších přírodních doplňcích stravy používají zejména kvůli svým synergickým účinkům. Jednotlivé složky totiž dokáží podporovat v působení, čímž jejich účinky zvyšují. Začneme vitamínem B3. říká se mu také Niacin. Pokud ho máte nedostatek, ještě roztěkaní, nepokojní. VitamínB3 také způsobuje deprese a úzkost. V našem těle se neukládá, takže ho vlastně musíme neustále doplňovat. Nehrozí tedy, že byste se jím předávkovali. V tobolce Mindflow Focus nadejte 30 mg vitamínu B3.

A vitamín B6? Vlastně jde o tři sloučeniny v jednom – pyridoxamin, pyridoxin a pyridoxal. Je důležitý zejména kvůli tvorbě neurotransmitterů. To jsou látky, důležité pro přenášení nervových vzruchů mezi jednotlivými neurony. Jde o serotonin, dopamin a GABU.

I vitamín B6 tedy pomůže vašemu mozku lépe fungovat.

?Vitamín B12 – v jedné tobolce najdete 9 mcg

Stejně jako oba jeho druhové se i vitamín B12 podílí na správném fungování našeho nervového systému. Ne nadarmo se proto používá třeba při léčbě Alzheimerovy choroby. Jestliže se vám tohoto vitamínu nedostává, budete unavení, podráždění – a nesoustředění.

✅Co byste ještě měli vědět

Kromě zcela bezpečného složení bez jakýchkoliv umělých látek vás určitě potěší i fakt, že je tobolka Mindflow Focus zcela bezpečná i pro vegany. Je totiž vyrobená z rostlinné celulózy. A nechybí mu samozřejmě ani potřebné certifikáty. Vše je k vidění na webu.

A složení Mindflow Focus, jak jsme popsali výše, ještě není kompletní. Najdete v něm totiž i další účinné složky: Ginko biloba (60 mg v jedné tobolce), DMAE (20 mg v jedné tobolce), Alpha GPC (200 mg v jedné tobolce), Piperin (2 mg v jedné tobolce), Rhodiola rosea 130 mg v jedné tobolce), Kurkumin (100 mg v jedné tobolce) a L-tyrosin 350 mg v jedné tobolce).

✅Jak vlastně Mindflow Focus funguje

Jakmile užijete jednu potřebnou dávku (1-2 tobolky), dostaví e potřebné „flow.“ Doslova vám nastartuje mozek. Koncentrace se zlepší, zmizí roztěkanost atd. Zkrátka mozek dostane pořádnou výživu a podle toho se zařídí.

I tady je však třeba dbát opatrnosti. Především je třeba myslet na maximální doporučenou dávku, která je podle oficiálního webu Mindflow 3 tobolky denně. Je však nutné myslet na to, že na účinné látky si můžeme po čase vytvořit určitou toleranci. Takže je vhodné čas od času zařadit i několik dní přestávky, během nichž se bez tohoto „zdravého energeťáku“ jednoduše obejdete.

✅Naše zkušenosti s Mindflow Focus

Jana

„Líbí se mi, že nástup účinků je poměrně rychlý – podobně jako u kávy. Ale s dojezdem se to vůbec nedá srovnat. Když si dám pořádné presso, tak jsem už po hodině a půl zase totálně vyšťavěná a musím si dát další. U Mindflow vydrží účinky (alespoň u mě) nejmíň o půl hodinky déle, a přitom mě ta příjemná euforie a soustředěnost opouští postupně. Takže rozhodně ne UP and DOWN, ale pohodička a bez stresu.“

Matěj

„Jezdím s kamionem, takže jsem hledal parťáka na dlouhé jízdy. Hlavně okamžiky nad ránem, kdy se už už blíží svítání, jsou nehorší. Řešil jsem to ionťáky (proto energeťáky jsou na tohleto prostě dvojitý hnus, akorát chodíte čůrat), a pak mi kamarád doporučil právě Mindflow Focus. A hned se stal mojí jedničkou. Beru si ho tak půl hodiny předtím, než očekávám krizovku, ale pomůže i ve chvíli, kdy už je nejhůř. Rozhodně nijak neovlivňuje řízení. A můžu ho nosit všude s sebou, což se o flaškách s ionťáky rozhodně říct nedá. Nehledě taky na jejich cenu.“

Zuzana

„Učila jsem e na zkoušky a naučit se všechna ta anatomická slovíčka byla skoro vražda. Mindflow na mě vykoukl na internetu, když jsem si googlila, kolik šálků kávy denně vlastně můžu bezpečně vypít. Za zkoušku nic nedám, a když ještě nabízejí tu garanci… No nakonec nebyla vůbec třeba. Ale dvě tobolky jsou na mě moc, bohatě mi stačí jedna. Po dvou jsem až moc čilá, pořád si hledám „něco navíc“, a to rozhodně není dobře.“

✅Přírodní alternativa ke kávě bez jakékoliv pachuti

Pokud je káva pravidelnou součástí vašeho jídelníčku a nedáte na ni dopustit (stejně jako na nejrůznější energetické nápoje), ale zároveň si uvědomujete rizika, která jsou s konzumací těchto „povzbuzovačů“ spojená, pak vás Mindflow Focus určitě nadchne.

Obsahuje v sobě totiž jenom přírodní extrakty, a to šikovně uzavřené v tobolce. Nemusíte se tedy bát žádné pachuti nebo dokonce odporného dojmu. Protože co si budeme povídat, takový ženšen nebo guarana totiž nechutnají právě dobře.

Koneckonců i proto jsou všechny ty energeťáky (byť s přírodními složkami) doslova přecpané cukry nebo sladidly. Původní podoby bylin by totiž většina z náš jednoduše pozřít nedokázala. A čím větší koncentrace, tím samozřejmě horší chuť. Takže extrakty uzavřené v tobolkách jsou rozhodně velmi dobré řešení. A když si vzpomeneme i na to, že tento šikovný pomocník v sobě nemá žádné konzervanty a barviva, pak jde jednoznačně o velké plus.

✅Jak je to s kombinací Mindflow Focus a dalších stimulantů

Na řadě je další zajímavá otázka. Pokud stejně jako já milujete chuť zeleného čaje (nebo třeba kávy) a máte je s procesem učení, soustředěním nebo koncentrace neodmyslitelně spojené – je nutné se jich vzdávat? Co to udělá, pokud se rozhodneme vzít si kromě šikovných tobolek ještě nějaký další stimulant?

Pamatujte si, že Mindflow Focus v sobě ukrývá přesně tolik kofeinu, kolik ho náš mozek pro správnou a rychlou funkci potřebuje. Takže dodávat ho do těla ještě z jiných zdrojů je zcela zbytečné. Ale když se během doby, kdy Mindflow působí, posílíte třeba ještě slabým zeleným čajem nebo běžnou kávou (žádné temně černé vraždy), nic se nestane. Alespoň mě to nijak nevadilo. Nebylo mi špatně ani nic podobného. Takže kávu nebo čaj jo, ale spíš na chuť.

A když mě přece jenom neposlechnete a nějaký pořádný stimulant navíc si dopřejte, nepomůžete si. Budete pak spíš roztěkaní a nesoustředění (opět vlastní zkušenost), než abyste byli v práci ještě produktivnější. To je zkrátka fakt.

✅Recenze od dalších uživatelů

Na maturitu se učím pouze s Mindflow, dokážu se koncentrovat až 4 hodiny, kdy mi z hlavy nezmizí skoro žádná informace. Doporučuju !

Schauerová Hanina

Můžu vřele doporučit učím se právě na zkoušky a státnice, vezmu si jednu pilulku učím se třeba až 4 hodiny. Spánek mě to nenarušuje a výsledek je BOMBA – takhle intenzivně jsem se snad ještě nesoustředila! Jsem fakt nadšená.

Tereza Bašová

Mela jsem problemy se soustredenim a prave Mindflow zastal vsechny nezdrave pripravky (ktere mi vubec nepomahaly) a napumpoval muj mozek.? Nyni se soustredim dve hodiny jako nikdy a podavam skvele vysledky. ?

Adéla

✅Účinky Mindflow Focus

 • Dodá energii a oddálí únavu
 • Zklidní roztěkanou mysl
 • Podpoří kognitivní funkce
 • Dlouhotrvající účinek
 • Dodá palivo pro mozek

 

Tolik k oficiálním tvrzením. A my máme dojem, že mají rozhodně pravdu. A závěrečné zhodnocení?

Výhody

 • Zcela přírodní složení – bez cukru, sladidel a dalších přidaných látek
 • Tobolka i obsah jsou vhodné i pro vegany
 • Poskytne psychickou podporu mozku
 • Český výrobek
 • Pozvolné vyprchání bez jo-jo efektu v době únavy
 • Garance vrácení peněz

Nevýhody

 • Ne na všechny funguje stejně

Měli byste vědět: jako novinka je k dostání i Mindflow Decaf, který vám přinese ty stejné účinky, ovšem bez kofeinu.

✅A co říci závěrem – ne , ještě nekončíme!

Mindflow Focus byl tak úspěšný produkt, že se k němu brzy přidali i dva další. Jde o Mindflow Hangover a Mindflow Mind Mg. A co vám nabídnou? Samozřejmě další vítanou vzpruhu pro tělo i mysl.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

 

✅[highlight]Mindflow Hangover[/highlight]

Tenhle šikovný pomocník vám skvěle pomůže proti kocovině. Tedy pokud dodržujete standardní pravidla bezpečného pití. Nenabádá k opíjení, spíše se snaží, abyste z každého večírku nebo firemní akce neodcházeli totálně OFF.

A co obsahuje?

Složka Množství v jedné dávce
Dužistopka sladká 900 mg
L-cystein 390 mg
Hořčík 240 mg
Ostropestřec mariánský 180 mg
Opuncie mexická 150 mg
Sibiřský ženšen alias Eleuterokok ostnitý 150 mg
Červený ženšen pravý 60 mg
Vitamín B6 30 mg
Zinek 21 mg
Vitamín B1 15 mg
Selen 90 umg

Celému složení vévodí právě Dužistopka sladká alias Hovenia dulcis. S následky kocoviny se totiž umí vypořádat více než skvěle. A jakým způsobem? Podporuje odbourávání acetaldehydu,což k“vymazání“ nežádoucích účinků popíjení alkoholu přispívá asi ze všeho nejlépe.

Další složky potom například urychlují fungování jater, což opět pomáhá s odbouráváním alkoholu, nebo předem zásobí naše tělo potřebný vitamíny a minerály, jež nám ráno tak zoufale chybí (a právě proto se dostavuje ona kocovina).

Navíc tu najdete i L-cystein, který nás chrání před škodlivými účinky toxického acetaldehydu. A nechybí ani vitamín B1 alias thiamin s pozitivními účinky na naše srdce a ledviny.

✅Jak se Mindflow Hangover užívá

Na svou kocovinu se připravte už předem. Vezměte si tobolky Mindflow Hangover jednoduše s sebou. První 1-2 si dopřejte ještě před tím, než vůbec první skleničku vypijete. Další 1-2 se vám pak budou hodit v samém závěru bujarého večírku. Mezitím se snažte dodržovat i základní „antikocovinová pravidla.“ Mezi ta patří zejména:

 • konzumace vhodného jídla (zejména tuky vstřebávání alkoholu zpomalují,
 • dodržování pitného režimu (na každý drink vypijte stejně nebo věší množství vody),
 • nemixujte spolu jednotlivé alkoholické nápoje (nejhorší bývá pivo a víno).

Ráno se pak posilněte třeba hovězím vývarem, doplňte další tekutiny a uvidíte, že všechno bude mnohem lepší, než bez bylinek, vitamínů a minerálů, které vám s překonáním kocoviny pomohou. A Mindflow Hangover je navíc obsahuje v tom správném poměru.

✅Recenze a hodnocení Mindflow Hangover

„Prvním pivem jsem zapil dvě tobolky, následovala série dalších tří piv a panáků. Nakonec jsem si dal zbylé dvě tobolky a zapil je půl litrem vody. Když jsem se po 7 hodinách probudil, cítil jsem se zcela čerstvě a ani bych nepoznal, že jsem byl předešlý večer pít. Za mě fakt super produkt, který ode dneška beru na každou oslavu!“

Jan Pop

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

 

✅[highlight]Mindflow Mind Mg – unikátní kombinace čtyř druhů hořčíku[/highlight]

Potřebujete hořčík, který podpoří vaše tělo i mysl? Pak je Mindflow Mind Mg určitě sázkou na jistotu. Hořčík ve čtyřech variantách, využitelných pro organismus, účinné podpoří žádoucí procesy v mozku, ovšem podílí se také ne lepší kvalitě spánku.

✅Mindflow Mind Mg obsahuje tyto formy hořčíku:

 • magnesium malate
 • magnesium bisglycinate
 • magnesium taurate
 • magnesium threonate

A aby bylo postaráno o správné vstřebávání tohoto minerálu, doplňuje složení také nezbytný vitamín D3. Hořčík si dopřáváme vždy, když cítíme, že jsou naše svaly unavené. Pomůže nám proti křečím, ale také v případě potíží se soustředěním apod. A proč vsadit právě na Mindflow Mind Mg?

Vysoká rozpustnost všech forem

 1. Maximální absorpce
 2. Dobrá využitelnost pro mozek
 3. Dobrá využitelnost pro svaly
 4. Bez nežádoucích účinků
 5. Víc si asi není třeba přát.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

 

✅[highlight]Recenze Mindflow Mind Mg[/highlight]

Za mě je to rozhodně lepší pomocník než (byť sebekvalitnější) magnézko z lékárny. Znáte to – takové ty přípravky s dodatkem forte a podobně. U mě totiž vždycky nějakou dobu trvá, než zaberou. A nezáleží na tom, jestli jen potřebuju doplnit minerálu po tréninku nebo mi jde o eliminování křečí a nepříjemných tiků. Nedostatek hořčíku se u mě totiž projevuje jedním zvláštním faktorem – tiky v oku. A fakt se s nimi nechci trápit dalšího půl dne, než mi zabere nějaké magnézko z lékárny.

S Mindflow Mind Mg mám obvykle pokoj do hodiny. A to je rozhodně super. Pokud chcete nějaký důkaz o skvělé vstřebatelnosti, tak tady je.

A takových hodnocení je víc, posuďte sami.

„Konečně hořčík, nad kterým někdo přemýšlel! Užívám denně a můžu jedině doporučit! :)“

Jakub

„Na první pohled kvalitní složení a i po vyzkoušení můžu potvrdit, že pomáhá! Doporučuji.“

Markéta

✅Mindflow jako pomocník pro jakoukoli situaci

Všechno to začalo „obyčejným“ povzbuzovačem – a skončilo to někde docela jinde. Mindflow jako česká značka nás zkrátka baví. Dodává na trh to, co tu zatím chybělo. Přípravek proti kocovině? Přírodní energeťák bez vedlejších účinků? Čtyři formy hořčíku v luxusním balení pro lepší vstřebávání? Zkuste něco podobného najít v lékárnách – a to navíc s takovým příznivým poměrem účinných látek.

✅Mindflow a nejčastější dotazy

[toggle title=“Jsou produkty veganské?“ state=“close“ ]Ano, všechny produkty Mindflow jsou 100% veganské, přírodní a rostlinné. A to včetně kapsliček.[/toggle] [toggle title=“Fungují produkty skutečně?“ state=“close“ ]To je otázka. Obecně ano, fungují. Určitě můžeme s klidem říct, že to, co Mindflow slibuje opravdu plní. Ale samozřejmě se může stát, že na každého zapůsobí trochu jinak. Někomu produkt opradu sedně a je pak produktivní hodiny a jinému může jen trochu pomoct. Přece jen, každý člověk je jiný. Obecně však musíme říct, že jsou produkty dobré a na většinu lidí skutečně zabírají.[/toggle] [toggle title=“Je Mindflow Focus bezpečný a bez vedlejších účinků?“ state=“close“ ]Všechny naše produkty, včetně Mindflow Focus, mají certifikát kvality. Jedná se tedy o bezpečný přírodní doplněk stravy získaný z čistě rostlinných zdrojů. Mindflow Focus obsahuje i kofein, proto by ho neměly užívat těhotné a kojící ženy a děti.[/toggle] [toggle title=“Je to lepší než káva, čaj nebo energetický nápoj?“ state=“close“ ]Mindflow Focus má vyvážený poměr látek pro klidné a nerušené soustředění. Nehroz tedy nepříjemný pocit z předávkování kofeinem. Oproti energetickým nápojům také neobsahují žádný cukr a barviva.[/toggle] [toggle title=“Je v produktech cukr?“ state=“close“ ]Ne. V produktech není přidávaný cukr. Co je skvělé je, že si to můžete u každého produktu ověřit. U každého produktu totiž mají krásně a přehledně vypsaný obsah tak, aby vám bylo jasné, co do sebe budete dostávat.[/toggle]

Navíc se díky tobolkám všechny přípravky snadno užívají a polykají. A cena také není špatná, zvlášť když si jednotlivé porce rozpočítáte. 16 Kč za 2-3 hodiny opravdu soustředěného učení a práce? Tak na to si s přehledem vydělám a ještě mi zbude :) A můžete ušetřit ještě víc, pokud vsadíte na výhodná velká balení. Co víc si přát?

 

[author image=“https://proslecny.cz/wp-content/uploads/2019/10/canva-young-woman-smiling-MACxs8By_iM.jpg“ ]Míša – věnuji se zdravému životnímu stylu a strašně ráda zkouším nové věci.[/author]

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.