Recenze: You dream we run 5/5 (2)

Zasportovat si, poznat nové lidi, načerpat nevýslovnou energii a ještě k tomu tohle všechno zažít skvělou atmosféru a podpořit dobrou věc? Ano, jde to! Tohle vše nabízí největší charitativní outdoorový běh v České republice! Řeč je o projektu s názvem You dream we run.

Za celým tímhle nádherným projektem stojí pan Roman Jančiar, který v roce 2013 uspořádal, společně se svojí manželkou paní Hanou, první výběh. Již tehdy měl s pořádáním podobných akcí zkušenosti, podílel se totiž i na akci Make a Wish pořádanou při belgickém velitelství NATO v Monsu. Bylo mu však líto, že podobné akce nejsou i v našem českém rybníčku a chtěl to změnit. A povedlo se! Manželé spojili běh s kulturním programem a zábavnými aktivitami a vybrat si může každý člověk všech věkových kategorií! Ne všichni si nutně musí zaběhnout vyznačenou trasu, jde i o podporu a dělání celkové pohodové atmosféry.

A jak to vlastně funguje?

Každý listopad je otevřeno přihlašování. Každý má možnost přihlásit někoho, kdo o kom si myslí, že by organizátoři mohli splnit jeho tajné přání a tím zkvalitnit jeho život.  Se všemi přihlášenými se poté sejde paní Hanka a projedná, o jaký cíl se jedná a pomůže ho přesněji definovat. Je důležité, aby přání bylo srozumitelné a danému člověku přineslo, co největší užitek. Poté se všechny přihlášené příběhy zveřejní a spustí se veřejné losování daných příběhů, aby se mohlo rozhodit pořadí, a plnění snů může začít.

Chci podpořit

Lidé si mohou zakoupit účastnická trička či jiné propagační materiály či rovnou v den závodu se postavit na start a zaběhnout si štafetu. Nikomu zde nejde o výhru, či být první v cíli. Jde o dobrou věc a pomoc lidem, které se dostali do ne úplně příjemné situace.  Běhá se na ovále vždy v týmu formou štafety, tedy jeden běží se štafetovým kolíkem a ve správnou chvíli ji předá jednomu ze svého týmu a ten zase zaběhne svůj stanovený úsek. Ale pozor, je nutné, aby se štafetový kolík pohyboval celých 24 hodin! Je však jedno, jaký způsob si zvolíte, ať už chůzi, sprint, běh či tanec nebo plazení…

Další, řekneme nejpohodlnější možností, jak přispět do tohoto projektu, je poslat peníze na jejich transparentní účet. Peníze rovnou poputují na dané příběhy. Organizátoři si žádnou odměnu neúčtují, vše dělají z lásky a vášně pomáhat druhým. V minulosti dokonce akci dotovali z vlastních zdrojů. Tým organizátorů se postupem času rozrůstá tak jestli se chceš také zapojit a nahlédnout pod pokličku charitativní akce, neváhej a kontaktuj je na jejich webových stránkách!

Splněné sny

Za léta svojí existence, se projektu a hlavně nám všem podařilo splnit už pár desítek snů lidem, kteří to nejvíce potřebovali.

Mohli jsme zde vidět například paní Evu. Když byl jejímu synovi jeden rok, zničehonic začala zakopávat kulhat a chodit na křivo. Po vyšetření u doktora se předtucha potvrdila- roztroušená skleróza neboli autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu. Paní Eva měla potíže s ovládáním dolních končetin. Ze začátku nemohla chodit příliš rychle, ale po atakách a pár letech jsem byla nucena chodit jen s oporou pomocí berlí, poté skončila na invalidním vozíku.  Jen díky tomuto projektu měla dost financí na nákup speciálního rotopedu, který rozhýbe její ztuhlé nohy.

Jen dobrá vůle, pomohli dalším lidem ke splnění jejich přání. Mohli jsme zde zaznamenat například nákupu vozíku, zaplacení drahé rehabilitace či koupě živého koně.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Gabriela Kornová

    Fajn nápad.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist