Domů Rodina & Škola Volný čas Retro analogové fotoaparáty jsou hitem dnešní doby Zatím bez hodnocení.

Retro analogové fotoaparáty jsou hitem dnešní doby Zatím bez hodnocení.

0

Frčely už před více než padesáti lety a přestože je už mnozí vyznavači digitálního cvakání pohřbili, staré dobré analogové foťáky se nedaly. A v posledních letech vrací úder! Především pořizování fotek na netradiční LOMO-fotoaparát se dere opět na výsluní. Vzniklo tak celé odvětví moderní fotografie – lomografie.

lomoPro fotky pořízené metodou lomografie jsou typické extra syté barvy, které byste z digitálního foťáku dolovali marně. Černé rohy fotek představují další ze série typických znaků lomo fotek. Jedna z hlavních předností ale tkví, stejně jako u ostatních analogových foťáků, ve stylovém vyvolávání originálního filmu v černé komoře.

 

Neopakovatelnému pocitu z reálné, vyvolané fotky, kterou můžete přilepit nad postel nebo poslat jako pohlednici kámošce za velkou louži, se nic nevyrovná.

Aby ses stala správnou lomografkou, stačí dodržovat několik základních doporučení. Žádný lomo fotograf příliš neostří a často se ani nedívá do hledáčku. Paradox? Musíte si ale uvědomit, že výsledkem nemá být dokumentární fotka pro National Geographic, ale kus umění. Netradiční zachycení okamžiku a hlavně moment překvapení, který je nedílnou součástí celé filozofie.

Polaroid 635 Supercolor
Polaroid 635 Supercolor

Úplně speciální odrůdu analogových foťáku pak představují tzv. polaroidy, kultovní záležitost pro všechny, kteří se chtějí zvěčnit na fotopapír okamžitě. Určitě je znáte ze starých amerických filmů. Na čerstvě vytištěnou fotku se můžeme v mžiku podepsat, nebo na společné polaroid-selfie napsat svoje telefonní číslo. Stačí se vyfotit a snímek pomocí polaroidové technologie okamžitě vytisknout. Legendární způsob vyvolávání fotek můžete zažít na vlastní kůži i dnes. Analogové fotoaparáty se stále dají sehnat ve specializovaných obchodech na internetu. Pokud jsi z Prahy můžeš se na ně skočte mrknout osobně do stylového obchůdku na Malé Straně (Vlašská 357/10).

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.