Škola Photoshopu – nauč se kouzlit s fotkamia a obrázky 5/5 (3)

Škola Photoshopu ti pomůže kreativně „zabít čas.“ Pokud už se doma nudíš a nevíš do čeho píchnout, možná ti přišlo na mysl třídění starších fotografií z výletů a nejrůznějších společenských návštěv, kterých má většina z nás plný mobil nebo počítač.

Jejich třídění však není úplně jednoduchý úkol. Čas od času se sice najde některá, která by mohla snadno aspirovat na snímek roku, ovšem většina ostatních má nějakou tu vadu na kráse. Přepálená obloha, zamlženost, špatná ostrost, podivná kompozice… I tady platí, že ďábel se ukrývá v detailu. A jak ho odtud vyhnat?

Kurz Photoshop může probíhat i on.-line

On-line najdeš celou řadu návodů a kurzů, jež ti pomohu se v takové situaci zorientovat. Hodně je toho na Youtube. Zajímavé video jsem našla třeba tady:

 

Nic proti, základy to rozhodně naučí. Ale osobně mi pořád přijde, že postupuju jen po jednotlivých krocích. Naučím se tohle, potom tamto, ale chybí mi znalost jako celek. Rozumíš – když si budu chtít navrhnout nějakou svoji úpravu, pohořím. Jsem jako cvičená opička, která opakuje něčí pokyny, ale hlouběji tématu vlastně nerozumí.

Schválně si to vyzkoušej. Možností je v Photoshopu zkrátka tolik, že to vlastními silami snad ani není možné pojmout. Je to jak v letadle. Nestačí vědět, k čemu slouží která „páčka.“ Musíš také pochopit, jak fungují dohromady, jinak se do vzduchu nikdy nevzneseš.

Naštěstí nemusíš nikam chodit. Všechno se můžeš naučit pěkně pohodlně on-line na svém notebooku nebo počítači. Škola Photoshopu na ProfiPhotoshop.cz ti nabídne absolutně všechno. Od úplných základů (to když neumíš změnit u obrázku ani jas nebo kontrast) až po pokročilejší profi funkce, za jejichž znalost by se nemusel stydět ani profesionální fotograf.

Vyretušuj si fotografie třeba z maturiťáku

Je to k zlosti, když se před svým velkým dnem nedokážeš pro samé napětí ani pořádně vyspat a kamarádka, která ti měla nanést korektor, je na tom zrovna tak. A na fotografiích to je vždycky poznat, ne že ne.

Škola Photoshopu

Profesionální úpravy ve studiu něco stojí a cena za jednu fotku se šplhá spíš ke stovkám, někdy i víc. Osobně tedy vidím investici do profi kurzu jako takovou, která se ti velmi rychle vrátí zpět. Získáš pořádné portfolio nádherných fotografií, které by jinak ležely v počítači až do zapomnění a možná si nějakou tu kačku přivyděláš, když svoje služby nabídneš kamarádkám.

Ale to už odbíhám. A jaké kurzy jsou dostupné?

Základy Photoshopu kurz

Naučit se můžeš úplně všechno – od retuše vrásek a unaveného výrazu přes ideální fotky krajiny až třeba po výrobu světelného meče (protože takové fotky z Halloweenu se vždycky hodí). Občas se hodí i umět udělat mlhu, přidělat na snímek západ slunce a vůbec i všelijaké jiné vychytávky.

Doporučuju začít kurzem, který nese název Základní principy Photoshopu. Je rozdělený do dvanácti přehledných kapitol a zmáknuto budeš mít asi za čtyři a půl hodiny. Popíše ti základní orientaci v programu, ukáže jak fungují vrstvy, názorně předvede fungování masek, světlosti, barevnosti, kontrastu atd. A zabývá se i tvorbou vlastní fotomontáže, aby byla trochu zábava.

Váháš? Taky jsem váhala. A právě pro nás nerozhodné tu najdeš kurz úplně zdarma. Podívej se na téma Naučte se sami vytvořit fotomontáž jako profesionál. Sedm lekcí, jedna hodina času a na konci vážně kompletní proměněná fotka. Když to zkusíš, zjistíš, jestli ti takovýhle způsob učení vyhovuje, jestli tvůj počítač stíhá (ale neboj se, určitě bude) a tak všelijak podobně.

MRKNI NA NABÍDKU KURZŮ

A pokud už patříš ke zkušeným matadorkám, vsaď na kurz Mistrovství v Camera Raw, určený pro střední pokročilost. Chlubí se šestnácti kapitolami a dvěma bonusy navíc. A celková délka? Znalostmi nabitých pět hodin.

Měla bys vědět: Nákupem vůbec nic neriskuješ. Pokud do 14 dnů zjistíš, že ti videokurz nevyhovuje, klidně ho reklamuj a peníze dostaneš zpátky. Tahle garance od ProfiPhotoshop.cz platí na úplně všechny videokurzy.

Jak si koupíš videokurz aneb učit se můžeš už za pár minut

Jak jsem už řekla, všechno je to on-.line. Nikam nemusíš, nepotřebuješ žádnou rezervaci a učíš se docela, kdy chceš. Jakmile si u vybraného kurzu klikneš na tlačítko KOUPIT KURZ, dostaneš na výběr několik bankovních metod. Nejrychlejší je to určitě přes PayPal nebo on-line platební bránu, ale k mání je i bankovní přechod.

Můj tip: Dá se platit i v Eurech, to pokud si objednáváš kurz třeba ze Slovenska. Jen je předtím třeba zaškrtnout příslušné políčko.

Jakmile peníze dorazí na bankovní účet, přijdou ti na e-mail údaje k přihlášení do členské sekce na webu, kde svůj videokurz najdeš. Není nijak časově omezený, takže postupovat můžeš, jak dlouho chceš.

Jak vypadá videokurz Photoshopu

Ale nemysli si, že v ceně kurzu jsou jenom videa, i když ta samozřejmě patří mezi nosné prvky. Najdeš tu ke stažení veškeré potřebné materiály a dokonce i domácí úkoly, které splníš a tím se ujistíš, že jsi celou kapitolu videokurzu správně pochopila. Opět – není na to žádný časový limit. Když se ti nebude chtít, prostě si dáš pauzu.

A to už je ode mě vlastně všechno. Možná až na maličkost – kdo tě vlastně bude těmihle kurzy provázet? Jmenuje se Antonín Mika a je to sympaťák už od pohledu (a má taky vážně příjemný hlas, což zjistíš na kurzech). Připomíná mi mého učitele dějepisu (díky němu sypu dodneška letopočty z rukávu, i když jinak mi to s čísly moc nejde).

KURZY ZDARMA I PLACENÉ

Antonín Mika se aktuálně věnuje hlavně produktové fotografii, takže jde o pravdu o profesionála každým coulem. Koneckonců, na jeho webu najdeš i ukázky fotografií „před“ a „po“, které jsou toho nejlepším důkazem. Podívej se sama a dej mi vědět, jak se ti s Photoshopem dařilo. Už se těším.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. To je pecka, to jsou kouzla :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist