Domů Krása & Péče Kokosový olej na zuby – jak a proč ho používat? ...

Kokosový olej na zuby – jak a proč ho používat? 4.54/5 (13)

5

Kokosový olej na zuby - jak ho používat?Slečny a dámy, sepsali jsme pro vás 6 hlavních důvodů, proč byste měly zkusit používat kokosový olej místo zubní pasty, mrkněte na ně. A zkuste tento krásně voňavý olej použít pro hygienu úst i vy.

1. Žádné škodlivé chemikálie

Například konvenční zubní pasta Colgate Total obsahuje antibakteriální látku zvanou triclosan, který byl spojen s obavami týkajícími se rezistence vůči antibiotikům a narušení žláz s vnitřní sekrecí. Chemikálie narušující endokrinní systém vyvolávají vážné obavy, neboť mohou podporovat širokou škálu zdravotních problémů, včetně: rakovina varlat, prsu, vaječníků, prostaty, předčasné porody a nízké porodní hmotnosti u novorozenců, předčasné puberty u dívek a nesestouplá varlata u chlapců.

Některé studie na zvířatech prokázaly, že triclosan způsobil plodu kostní malformace (u myší a potkanů). Fluorid je další obyčejný chemický v konvenční zubní pastě. Fluorid je vlastně toxický odpad, průmyslový výrobek, který je jed pro naše tělo i ve stopovém množství. Panenský kokosový olej naproti tomu nic z toho neobsahuje, jak jednoduché a zdravé. A to je první důvod, proč na nějaký čas zkusit vyměnit zubní pastu za něco přírodního.

2. Účinná ochrana ústní dutiny proti bakteriím

Výzkum ukazuje, že dokonce i masírování dásní kokosovým olejem po dobu asi 10 minut denně (po dobu tří týdnů) výrazně snižuje rozpad dásní způsobený bakterií Streptococcus mutans, jakož snižuje i množství zubního plaku,

TIP: recenze nejlepšího přípravku pro bílé zuby

3. Žádná pěnidla

Mnoho zubních past také obsahovat povrchově aktivní látky, jako je Laurethsulfát sodný (SLS, SLES). Povrchově aktivní látky jsou chemické látky odpovědné za zpěňování zubní pasty, ale jsou také v rozporu s fungováním vašich chuťových pohárků, jelikož negativně působí na fosfolipidy na jazyku.

To může být rovněž jeden z důvodů, proč kokosový olej funguje tak dobře pro ústní hygienu – pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu lipidů na jazyku, a přitom má silné antibakteriální vlastnosti.

Nemluvě o tom, že SLS byl dokonce spojován s bolestivými vředy. Takže pokud s vředy a afty často bojujete, zkuste místo zubní pasty na nějakou dobu kokosový olej.

4. Kokosový olej je levnější

Na čištění chrupu potřebujete jen malé množství kokosového oleje. Jedna malá sklenička kokosového oleje vám vydrží i pár měsíců, což je velmi levná zubní pasta.

5. Vhodná i pro vašeho domácího mazlíčka

Když nechcete pro vašeho domácího mazlíčka používat na čištění zubů „lidskou“ zubní pastu, kokosový olej je účinný a bezpečný i pro psy. Váš pes dokonce může těžit ze zdravotních benefitů a výhod kokosového oleje jen jeho lízáním.

6. Složení

Není opravdu nutné sáhodlouhé vypisování. Jen logicky, podívejte se na složení vaší zubní pasty. Co si strčíte do vašich úst vy? Panenský, přírodní kokosový olej, který je antibakteriální, nebo chemickou zubní pastu?

Zkuste vyplachování úst nebo převalování oleje v ústech (tzv. oil pulling) s kokosovým olejem

U možnosti čištění zubů kokosovým olejem to nekončí. Ba právě naopak, tam to vše začíná. Kokosový olej je mimořádně doporučován i pro tzv. oil pulling.

Vyplachování úst olejem je prastarý lék, který využívá přírodních látek, čistí a detoxikuje zuby, dásně a celou ústní dutinu. Má navíc za účinek bělení zubů, dokonce se ukazuje, že je extrémně prospěšný pro zlepšení dásní a odstraňování škodlivých bakterií. Stejně jako u čištění pleti olejem platí, že olej je schopen rozpustit plak, nečistoty a odstranit toxiny, aniž by narušil zuby nebo dásně. Olej vytáhne bakterie z úst.

Streptococcus mutans je jednou z bakterií, která se nachází v ústech, a hraje roli u tvorby zubního kazu a onemocnění dásní. Při převalování oleje v ústech bylo prokázáno, že se snížuje počet bakterií Streptococcus mutans v ústech, a to zejména když se provádí kokosovým olejem.

Jak na to?

Je také důležité používat převalování oleje v ústech jako součást komplexního zdraví ústní hygieny, není vhodné ho používat jako náhradu za běžnou ústní hygienu a čistění zubů.

  1. Dejte si 1-2 lžičky kokosového oleje do úst.
  2. Převalujte v ústech po dobu 20 minut. Doba, po kterou olej necháte v ústech je klíčová, protože musí být dostatečně dlouhá, aby olej prolomil bariéru plaku a bakterií, ale ne zase moc dlouhá, aby tělo nezačalo znovu absorbovat toxiny a baktérie. Při vyplivnutí by měl být olej smetanově bílý.
  3. Plivejte olej do odpadkového koše. Nepolykejte olej, protože je plný bakterií a plaku. Neplivejte do odpadu u umyvadla, jelikož by se mohlo ucpat. Můžete ho také spláchnout do záchodu.
  4. Dobře si vypláchněte ústa teplou vodou. Teplá voda je k čištění úst lepší (náš názor).
  5. Vyčistěte si dobře zuby. Odstraníte tak zbytky bakterií z úst.

Takže naše rada je jasná. Vyměňte konvenční zubní pastu za něco přírodního a zdravého, třeba za kokosový olej. Ten je parádní volbou.

Co si o kokosovém oleji ještě přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 KOMENTÁŘE

  1. Já kupuju za studena lisovaný na milujubio.cz, nestojí majlant a je dobrý.

Diskuze je uzavřena.