Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Super prázdninová četba Zatím bez hodnocení.

Super prázdninová četba Zatím bez hodnocení.

5

Je léto. Sluníčko svítí, všude pohoda, neboť nás nic nepohání k učebnicím. Letní idylka ve znamení opalovaček, koupaček, mnohočetných setkání s kamarády. Každý svůj volný čas tráví jinak. Ať už na nějaké párty nebo jen tak sám doma. Zkrátka je to individuální. Ale co když se začne o slovo hlásit protivná nuda? Jak jí zahnat? Odpovědí je mnoho a jednou z nich je i: četba! Ano čtete správně. Myslím písmenka a papíry a desky v podobě knih. Nabídnu Vám hned několik různých zajímavých knížek, které Vás určitě přesvědčí o tom, že čtení není jen pro knihomoly a rozhodně to není nuda.

1. Název knihy: Harry Potter a..
Autor: J.K. Rowlingová
Žánr: Fantasy
Proč číst?: Tuto knihu nebo snad spíš sadu knih jsem neumístila na první místo jen tak náhodou. Kdo by neznal brýlatého chlapce, kterému se lepí smůla na paty již od dětství? Téměř každý viděl film, ale kdo by byl opravdový blázen do fantasy jako já a svět Harryho Pottera ho zaujal si nesmí tyto knihy ujít. Jedná se o krásně napsanou četbu plnou věcí, které ve filmech nenajdete. S Harrym, Ronem a Hermionou se o prázdninách určitě nudit nebudete. Tak hurá do bradavic!

2. Název knihy: Misery
Autor: Stephen King
Žánr: Horor
Proč číst?: Tato kniha Vás doslova pohltí svým dějem s hororovým nádechem. Už jen to, že autorem je mistr napětí pan Stephen King samo o sobě něco vypovídá. Kniha pojednává o spisovateli Paulu Sheldonovi, který se proslavil především romány s názvy Misery. Jednoho dne však Paula stihne nehoda v podobě automobilové havárie a spisovatel se náhle dostává do zajetí šílené Annie Wilkesové, které je zpočátku vděčný za záchranu svého života, později však zjišťuje že žena není psychicky v pořádku a Paul začíná mít vážně strach o svůj život. Vše mu komplikuje jeho zranění, které utrpěl při havárii a proto je zcela odkázán na Annie. Podaří se Paulovi zachránit si svůj holý život nebo jej stihne zlý osud a od Annie se živý nedostane? To vše se dočtete ve skvělé knize s názvem Misery.

3. Název knihy: Rose Madder
Autor: Stephen King
Žánr: Fantasy/Horor
Proč číst?: Další kniha od skvělého Stephena Kinga s názvem Rose Madder Vás nepochybně zaujme. Rose je provdána za sadistického Normana Danielse. Její muž se vyžívá v tělesných trestech, které musí nebohá Rose často snášet. Jednou se však rozhodne z domu odejít a začít nový život. Norman ji však začíná hledat. Rose mezitím narazí na starý obraz, který ji opravdu zaujme a proto jej kupuje. Zjišťuje, že obraz je ve skutečnosti brána do jiného světa. Tam se setkává s poněkud podivnou dámou v rudých šatech. Prokáže jí službu a tajemná dáma jí slíbí pomoc, která Rose určitě přijde vhod.

4. Název knihy: Česká služka, aneb byla jsem au-pair
Autor: Petra Braunová
Žánr: Autobiografické
Proč číst?: Tato kniha pochází od spisovatelky českého rázu paní Petry Braunové. Je to kniha, která se čte takřka sama. Je napsaná naprosto skvěle. Vypráví o paní Braunové, která ve svých 22 letech s radostí přijímá výzvu brigády v zahraničí, lépe řečeno ve Francii.Zde poznává mnoho zajímavých rodin u kterých pracuje jako au-pair. Jak se mladá dívka z komunistického Československa vypořádá s leckdy neposednými dětmi a zvláštními zahraničními domácnostmi? To si můžete přečíst v této  knize.

5. Název knihy: Borůvkové léto s Terezou
Autor: Petra Braunová
Žánr: Romance
Proč číst? Nic nedokáže prázdniny okořenit tak, jako zpráva že se ve zdejším městě natáčí film. A co víc? Slavný režisér se rozhodne dát šanci zdejším dětem, najít zde vycházející hvězdu a do filmu jí obsadit. Tereza se na konkurz do filmu přihlásí. Být herečkou je její tajný sen, tak proč se nepokusit jej uskutečnit? Na konkurzu se setkává s mladíkem jménem Michal, který se stejně jako ona snaží prorazit ve světě filmu. Jejich cesty se zkříží. Jak vyústí jejich city? A podaří se Tereze obstát u konkurzu? To vše se dočtete zde. Kniha pokračuje dalšími dvěma díly: Terezománie a Princové nemyjou záchody.

6.  Název knihy: Křišťály moci Zrada temného elfa
Autor: Michaela Burdová
Žánr: Fantasy
Proč číst?: Mianthilii pomalu ovládá zlo v podobě mocného elfa Isgraela. Je jeden z tvorů prvenství to znamená, že je téměř nepřemožitelný. Zabil své bratry, aby získal jejich moc. Ti ale jeho zradu vytušili a ukryli svojí sílu do několika křišťálů. Nyní může křišťály najít pouze jediné stvoření. Je jím dívka Neilin, která se o svém poslání dozvídá ze dne na den. Také přichází o sestru, matku a mnoho přátel. Jak se jí podaří se s takovou ztrátou vyrovnat? A dokáže najít všechny Křišťály moci, aby porazila Isgraela? Osud Mianthilie leží v rukou jedné vesnické dívky. Kniha je napínavá a je to první díl z tetralogie. Následují díly: Křišťály moci Hněv pána ohně, Křišťály moci Věž zkázy a Křišťály moci Minotaurus.

Tak hurá do knihoven a knihkupectví. S touto literaturou se rozhodně nudit nebudete, nejen o prázdninách! :)

Chceš, aby se tvůj článek zde objevil také? Není nic snadnějšího! Pošli mi svůj originální článek, k tomu připoj krátké info o tobě (popř. i s odkazem na blog) na e-mail mersmerize@proslecny.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNa Vysočině
Další článekKdyž přebírat obsah, tak slušně
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Harry Potter mě láká už dlouho, jelikož jsem opravdu jeho velký fanoušek, a každý díl jsem viděla nejméně 10x. Knížky jsem ještě nečetla, protože do knihovny se mi nechce, nemám to tam ráda, takže k Vánocům si přeji sadu všech 7 dílů v podobě knížky. :) No a také mě zaujala ta knížka ‚Česká služka, aneb byla jsem au-pair‘, jelikož au-pair je moje vysněné povolání, a bylo by zajímavé, přečíst si něco z praxe. :)

    • Ahoj,Harryho si opravdu přečti !!! Já osobně po přečtení celé ságy (mám ji přečtenou nejméně po sedmé,jsem blázen:D) už filmy nemůžu ani cítit.Jsou to naprosto odporné slátaniny..:D

  2. Křišťály moci jsem četla,sice jen díl Minotaurus ale i tak,je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla,zábavná,napínavá a nechybí tam ani romantické scény,prostě skvělá :) Teď plánuju koupit si předchozí díly :) Nemohla jsem od ní odtrhnout oči,fakt doporučuju :)

  3. Dobrý den , strašně si chci přečíst všech 7 dílů jenže bych se chtěla zeptat jestli jsou tyto knížky s obrázkami….?

    • Ahoj,sice nejsem autorkou,ale odpovědět snad můžu : ne,nejsou..to ovšem nijak neubírá na kvalitě,děj tě strhne tak jako tak..Jo,a také jsou psané v -ich formě,to je věc co by podle mě ještě stála za zmínku :)

Diskuze je uzavřena.