Domů Trendy & Fashion Nakupování Sourozenecký kočárek není jen pro dvojčata ...

Sourozenecký kočárek není jen pro dvojčata 5/5 (1)

0

Rodiče, kteří čekají druhé dítě v době, kdy je první potomek ještě také odkázaný na kočárek, hodně zvažují, jak budou s dětmi chodit na různé pochůzky. Jestli budou pokaždé vypravovat dva kočárky nebo půjde starší potomek po svých s rizikem, že ho v určité chvíli budete muset vzít na ruku.
Logistický problém nastává, když jde s dětmi ven jen jeden rodič. Pokud není starší dítě zvyklé chodit samo i na delší vzdálenosti, je dobré sourozenecký kočárek pořídit.

Jaké jsou jiné možnosti

Jestliže máte děti, mezi nimiž je rozdíl sotva rok, asi nebudete váhat a kočárek pro dvě děti pořídíte. Jen těžko se dá předpokládat, že budete chodit s dětmi ven vždy ve dvou, obvykle nastanou situace, kdy budete muset jít jen jeden z vás. Takže variantu dvou kočárků asi zavrhnete, a vzhledem k tomu, že roční dítě ještě obvykle nechodí, nepřipadá v úvahu ani přídavné stupátko. To se dá pořídit u dětí kolem druhého roku věku, které běžně chodí, jen při delší vzdálenosti potřebují možnost odpočinku.

Další možností, jak se vypravit ven s dvěma dětmi je nosítko a kočár. V nosítku nebo v šátku můžete nosit mladší dítě a starší se veze, pokud starší chodí, může naopak využít nosítko, když je unavené. V každém případě je to fyzicky namáhavá varianta, v obou případech se dost nadřete. Přídavná sedačka místo košíku je určitě řešení, ale pro dítě dost nepohodlné.

TOP NABÍDKA

Výhody a nevýhody sourozeneckého kočárku

Některé výhody jsou zřejmé z předchozích vět. V každém případě pro děti i pro rodiče představuje určitou míru pohodlí. Děti posadíte nebo položíte do jednoho vozítka a můžete s nimi prakticky kamkoliv. Když je starší dítě unavené má možnost nejen si sednout, ale klidně si i zdřímnout. Zvládnete pohodně nejen nákupy a návštěvy lékaře, ale i delší výlety, a to za každého počasí.

Nevýhodu kočárku můžou být jeho rozměry. Jestliže máte úzký vchod do domu a museli byste ho stále skládat, nejspíš by vás to brzy přestalo bavit. Totéž platí pro malý výtah. Na druhou stranu jsou sourozenecké kočárky ve dvou variantách: se sedačkami vedle sebe či za sebou. Šířku vchodu a velikost výtahu tedy můžete zohlednit při výběru konkrétního modelu.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.