Domů Krása & Péče Vlasy Tipy, jak v zimě pečovat o vlasy ...

Tipy, jak v zimě pečovat o vlasy 4.9/5 (10)

0

A dneska si dáme ještě jeden článek, který souvisí se zimou a spadá do kategorie péče o vlasy. Určitě víš, že vlasy potřebují trochu jinou péči, když je léto, jaro nebo třeba právě zima.

A má na to vliv spousta věcí – od studeného vzduchu, který je neuvěřitelně suchý a je v něm málo vlhkosti až po špatný výběr čepice nebo přetopené místnosti. Naše vlasy na to zkrátka reagují a může se stát, že budou suché, bez lesku. Projeví se to hlavně u citlivějších a namáhanějších vlasů. Ty z nás, které nikdy podobné problémy neměly, vlasy mají zdravé a celkově je neřeší, ty si pravděpodobně ničeho nevšimnou, ale ne všichni mají takové štěstí a musí se bránit. Jak? Tady je pár tipů, jak svoje vlasy můžeš před zimou chránit a pomoci jim.

Hydratovat 

To je prostě základ a alfa-omega skutečně celé zimní péče. A jak ses taky mohla přesvědčit v minulém článku, neplatí to jen u vlasů, ale třeba i u rtů nebo u pleti. Doma bys vždy měla mít kvalitní šampon, kondicionér a masku na vlasy, které tvým vlasům typově sednou a pořádně je vyživí a zhydratují. A když ti třeba chybí maska, nebo nemůžeš sehnat žádnou dobrou, můžeš zkusit i domácí tipy a suroviny. Hlavně oleje jsou na hydrataci bezkonkurenční. Třeba takový olivový olej, kokosový nebo arganový. Stačí na vlasy dát, počkat (čím déle, tím lépe) a důkladně smýt. Hned poznáš rozdíl!

Vlasová maska pro sílu a lesk

Budeš potřebovat:

Panenský olivový olej (množství podle délky vlasů)

Potravinová fólie (alobal, celofán)

Pokud jsou tvé vlasy slabší a chceš je doopravdy pořádně vyživit, tahle olivová maska je pro tebe to pravé. Stačí si vlasy opláchnout vodou, zahřát olivový olej, aby byl příjemný – ani studený, ani horký – a nanést ho do mokrých vlasů. Poté si vlasy zabal do fólie a do ručníku (pokud ručník chceš hodit hned do prádla, tak folii můžeš vynechat) a nech masku působit. Záleží jen na tobě, jak dlouho masku na vlasech necháš. Můžou to být i dvě nebo tři hodiny, záleží na tobě. Po sundání ručníku je potřeba vlasy doopravdy pořádně se šamponem a kondicionérem umýt.

Termoochrana je nutnost 

Co je v zimě ještě nutnější, je pečovat o vlasy pokud si je žehlíš nebo kulmuješ a to i v případě, že to neděláš každý den. V zimě vlasy mohou trpět na suchost a žehlička je o dokáže vysušit ještě více. Navíc takové termoochranné přípravky nejsou vůbec drahé a vydrží. Můj oblíbený je Loreal silk-gloss Hot straight (pro žehlení), který stojí okolo 120 Kč a vydrží několik měsíců i při denním používání.

Když fénovat, tak pořádně

Co je snad nejhorší zvyk mladých dívek (ale i dospělých žen) je, že si umyjí vlasy, nedosuší si je pořádně, stále jsou některé prameny vlhké a oni si vezmou čepici nebo jdou v zimě ven. Neuvěřitelně se tak namáhá vlasová struktura, protože vlasy „mrznou“ a může se tak zvýšit padání a lámání. Je proto fajn buď úplně počkat než vlasy uschnout, nebo je vyfénovat (nejlépe studenějším vzduchem) do sucha.

Související články: 

Dokonalý účes i v zimě – s čepicí

Vše okolo žehlení vlasů (přípravky, tipy…)

Co proti elektrizování vlasů?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.