Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Sporty, které nikdy neomrzí ...

Sporty, které nikdy neomrzí 4.83/5 (6)

1

Jako člověk jsem neuvěřitelně líný typ, který než něco začne dělat, tak ho čeká půl hodiny přemlouvání, nadávání si a slibování si spousty odměn. Často  když přijdu ze školy, nemám na nějaké to cvičení náladu, nechce se mi jít běhat, nechce se mi cvičit podle youtube a radši si lehnu do postele a jdu spát – k tomu se dobrovolně přiznávám. Na druhou stranu jsem zároveň i člověkem, který se často nemůže dokopat k tomu, co ho nebaví nebo co nechce a zároveň jsou věci, které dělám s neuvěřitelnou radostí – takových aktivit – sportů, není zrovna moc, bohužel, ale jsou také, které jsou skutečně mé oblíbené, často mi to vyloženě ani jako cvičení nepřipadá, ale je to pro mě slušný relax. Asi jako první mě napadne plavání – bazény a koupaliště, ale k tomu už v samotnému článku. Ráda se s Vámi podělím o pár tipů na sportovní aktivity, které mě skutečně baví.

Plavání 

Už jako malá holka jsem plavání a bazény neskutečně milovala. Nafukovací bazén byl můj první, který jsme měli na chalupě a vždycky v létě jsem nutila tátu, aby ho dal na zahradu a dokázala jsem tam být od rána do večera. Pamatuju si, jakou jsem měla hroznou radost, když jsem potom k (přibližně) osmým narozeninám dostala velký nadzemní bazén a plánovala jsem, jak z něho už nikdy nevylezu. To se mi ale nepovedlo a tak jsem s přibývajícím věkem začala chodit na veřejná koupaliště.

Plavání je pro mě odpočinek, baví mě to a i když chápu, že si někdo v plavkách nepřipadá dobře, protože zkrátka je člověk víc odhalen, já si z toho nic nedělám, nezajímá mě, co si myslí ostatní „spoluplavci“ a v tomhle směru mě ani nezajímá to, že mám třeba větší bříško než ta holka vedle nebo že můj zadek nevypadá jako zadek top modelky – tohle kdybych měla řešit i v tomhle smyslu, asi bych doopravdy nikam nemohla.

Pilates 

Pilates znám už pár let a čas od času si zajdu do fitness centra, kde pilates cvičí. Upřímně – doma mě to samotnou nikdy tolik nebavilo jako tak, když to někdo předcvičuje a ukazuje co je špatně a co je naopak dobře. Pilates je právě jediné cvičení, na které jsem ochotná zajít do zmíněných center.

Pokud někdo neví o co jde, přirovnala bych to k power józe, ale podle mě je to o nějaký ten stupeň náročnější. Jde o zformování těla a upřímně – mě tam nejvíc táhne ten dobrý pocit. Po každém cvičení a sprše se totiž cítím odpočatá a hrozně klidná.

Chůze 

I když rychlá chůze nebo jen obyčejné procházky bych sem dobrovolně úplně primárně nezařadila a nevyhledávám je třeba tolik jako zmíněné bazény, nakonec je sem dávám, i kvůli tomu, kolik času u nich strávím. Mám ráda procházky, jsem ráda za výlety a když jsou něčím zajímavým (zrovna mě neberou procházky stále na stejném místě apod.), ale nějak extrémně je nevyhledávám. Hlavně kvůli tomu, že když chodím do školy, rychlé chůze a procházek si užiju až až. Jezdím nejčastěji vlakem, cesta z domova na nádraží mi trvá půl hodiny, z nádraží do školy mi cesta trvá další půl hodinu + cesta zpět. Dá se tedy říct, že denně toho ujdu skutečně hodně a i to je jeden z důvodů, proč podle mě moc nepřibírám, i když se často strašně přecpu. Hodně velký rozdíl vždycky pociťuju o prázdninách, kdy se tolik pravidelně nehýbu.

Už v minulých článcích o hubnutí jsem chůzi jako takovou doporučovala – může to dělat každý, není to náročné a můžeš to zakomponovat do běžného dne, proto je lepší vynechat pro jednou autobus a jít pěšky!

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekUV gely na nehty: neonové nebo pastelové?
Další článekBláznivé duhové líčení
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.