Domů Ostatní Staráš se o sourozence? Zatím bez hodnocení.

Staráš se o sourozence? Zatím bez hodnocení.

0

Máš mladší sourozence s musíš se o ně občas starat? Já také. Můžou být otravní, ale ukážu ti pár typů, jak se o ně dobře postarat,  a aby nepřišli k úrazu.

Odmlouvá

Když jsou v mladém věku, jejich hobbym se stává odmlouvání a otravování. Odmlouvání neřeš hrubou silou, ale v klidu s větou ,,Jsi bez televize, pokud mi nepřestaneš odmlouvat“. Můžeš mu/ji odepřít i něco jiného (mobil, oblíbenou hračku,….).

Sprostá slova

Každá z nás je použila, tedy alespoň jednou. Ale malé děti by je neměli používat. Mojí rodiče na mě používali tvrdší metodu ,,Když řekneš sprosté slovo, uschne jedna kytička“. Protože jsem milovala kytky. Můžeš zkusit i „sprostničku“ pro celou domácnost. Je to sklenice či krabice, do které hodíš 50 Kč za každé sprosté slovo.

Bere si tvoje věci

Sestry si berou tvoje oblečení a pokud máš bratra, tak ti bere první věc, co uvidí. Jak to vyřešit? Vem jim jejich věc (oblečení asi ne, to si neoblékneš ;) ) a udělej výměný obchod. Vrátíš ji/mu jeho/její věci, když ti vrátí ty tvoje, a jak tomu zamezit úplně? Říct to rodičům : D

Ruší tebe a tvoji společnost

Máš návštěvu (kluka, kamarádku, doučovací encyklopedii [šprt]) a sourozenci tě ruší, nemáte chvilku klid. Kamarádka to ještě pochopí, ale kluk asi ne, mají divné myšlenkové pochody. Buďto:

  1. Se zamknětě
  2. Řekni to rodičům
  3. Oko za oko
  4. Popros ji/ho o klid
  5. Jít k ni/jemu (návštěvě domů)

Oko za oko- prostě když on/ona bude mít návštěvu, dělej to samé.

Žaluje

Pokud překračuješ určité „meze“ v něčem, tak je dobré, když žaluje. Ale když na tebe žaluje každou sebemenší blbost, tak je to otravné. Opět se zde uplatní metoda oko za oko.

Budí tě brzo ráno o víkendu

Tohle​ známe všichni, co máme sourozence. Je víkend, 7:00 a sourozenec tě vzbudí a ty už neusneš (jelikož nadále otravuje). Řešení je jednoduché. Opět oko za oko, tato metoda vyřeší skoro každé sourozenecké neshody.

A pokud tě tvůj sourozenec nějak otravuje, neřeš to násilím nebo vydíráním. Radši zkus jeden z mých typů ;)

Jinak tu mám vzkaz pro Adélu K. Napiš mi na email, je to velice důležité!

Snad ti článek poradil…

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.