Swarovski šperky – Jak o ně pečovat a co je dobré vědět? Zatím bez hodnocení.

_vyr_18nausnice_Swarovski_10-2Šperky Swarovski si určitě zaslouží samostatný článek, protože patří ke šperkům, které jsou jak u nás, tak i v jiných zemí populární a hodně nošené. I tak je docela škoda, že spousta lidí vlastně vůbec neví, co to pojem Swarovski znamená a kde se vzal. Pojďme si projet základní termíny, které se s těmito šperky pojí a na konec bych ráda přidala pár tipů, jak o šperky pečovat, aby vydržely v perfektním stavu co nejdéle.

Na tom všem je pro někoho určitě zajímavé to, že tvůrcem toho všeho je vlastně Čech – Daniel Swarovski a jeho firma se stali slavnými právě díky patentované metodě broušení horského křišťálu a tahle metoda se u Swarovski používá dodnes. Touto metodou jsou šperky symetrické a mají svůj charakteristický odlesk – odraz světla. I tak poznáš Swarovski šperky – perfektně odráží světlo a tak se krásně třpytí.

Jak šperky rozlišujeme? 

Hodně lidí dodnes má stále problém pochopit, jak některý šperk Swarovski může být dražší a jiný levnější, když se třeba jedná o podobný prsten nebo podobné náušnice. Důvodů je samozřejmě několik, jedním z těch základních je ale ten, že můžeme rozlišovat několik typů – poznáme to podle označení.

Swarovski – pokud bude u šperku uveden jen název Swarovski, pochází celý šperk nebo soupravy Swarovski právě a jen z této firmy. U názvu také musí být logo bílé labutě. Tyhle šperky patří mezi ty nejkrásnější, ale také mezi ty cenově nejvyšší.

Swarovski elements – tohle označení znamená, že křišťál, který ve šperku je, je skutečně Swarovski výroby, ale ostatní části jsou jiného výrobce. Někdo zkrátka vyrobí například krásné náušnice a aby byly ještě lepší, přidá do nich Swarovski křišťály. Cena je mnohem dostupnější než u předchozí kategorie (dříve také pod názvem Swarovski components)

Aby sis byla jistá, že skutečně kupuješ Swarovski kvalitu, výrobce by měl na tvoje požádání předložit certifikát o tom, odkud šperky pochází. 

Jak se o Swarovski šperky starat? 

Pokud máš křišťály zasazeny do bižuterie, dej si určitě pozor na vodu. Bižuterie s vodou se zkrátka nesnáší dobře. Teď je také hodně aktuální pobyt u moře – před tím, než do slané vody vejdeš, raději si všechny šperky sundej. U swarovski šperků bys na to měla dát dvakrát takový pozor, protože by se kamínky mohly začít odlepovat právě působením chemických látek (např. šampony, sprchové gely apod.).

Pokud máš doma někde šperky uloženy, dej si pozor, aby to nebylo na přímém sluníčku. Mnohem lepší je chládek a tma, tedy ideální je nějaká uzavíratelná krabička na šperky, někde v tmavém koutě tvého pokoje. Pokud máš šperky s větším křišťálem – pozor na poškrábání. Pak je nutné krabička s měkkým vnitřkem.

Na čištění nepoužívej hodně agresivní přípravky jako jsou čistící prostředky na sklo nebo jiné domácí “pomocníky”. Pokud šperk budeš čistit látkou – utěrkou, dej pozor, aby nepouštěla vlákna.

_vyr_17nausnice_Swarovski_009

_vyr_74privesek_swarovski_PSW013

_vyr_48nausnice_swarovski_40

_vyr_209broz_swarovski_BSW005

_vyr_21nausnice_swarovski_013

_vyrd11_187naramek_swarovski_013

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Dík za článek!! Určitě se mi bude hodit ;) Mám náušnice Swarovski byly dost drahé, ale určitě stojí za to! :)

  2. Ach, nádhera ;)
    Vlasnit tak nádherný, nefalšovaný šperk od Swarowski… :)

  3. Mers, jsi skvělá. Zrovna dneska jsem dostala řetízek s náušnicema co měla Rose v Titanicu, velké modré srdce, tak aspoň vím jak se o něj starat :) Děkuju moc za tenhle článek! :)

  4. Mám jedny naušnice Swarovski , které nebyly zrovna extrémě drahé . Staly mě poze 140,- ale vypadají , že by to mohli být pravé . Byl u nich i nápis Swarovski.
    tak doufejme .. je to super recenze .. určitě doporučím.

  5. Já vyrábím naušnice s korálky swarovski a jsou nádherné

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist