Domů Tělo & Zdraví Menstruace Tampóny a intimky… ideální volba na léto k vodě? ...

Tampóny a intimky… ideální volba na léto k vodě? 5/5 (6)

0

Kéž by si dovolenou o prázdninách brala i menstruace, že? Bohužel to tak nejde a ty musíš vyřešit, jak menstruaci v létě zvládneš. Jde o jinou situaci – více času trávíš v plavkách, krátkých šortkách a sukních a právě pod nimi je klasická vložka vidět. Hodně ti v létě pomohou tampóny a intimky. 

Tampóny nezkazí žádné dobrodružství, alespoň v létě bys je měla používat i ty 

Pokud sis během menstruace zvykla na klasickou vložku, nejspíš ji hodláš používat i v létě. Její nošení je však v létě maximálně nepohodlné. Nejenže může být klasická vložka pod těsným a krátkým oblečením vidět, nýbrž s ní nemůžeš ani do vody. A jak chceš dlouhých 7 dní kamarádům vysvětlovat, že k vodě s nimi nepůjdeš a nebo půjdeš, ale do vody nevlezeš? Pro tyto případy využij výhodu tampónů – ty nejdou vidět, poskytují ti maximální intimitu, volnost pohybu a můžeš s nimi i do vody. Dnes běžně seženeš více velikostí tampónů, a proto pokud máš problém zavést si tampón klasické velikosti, poohlédni se po mini tampónech, s kterými ti to půjde snáz. Pokud s tampónem půjdeš k vodě, dej si pozor, aby ti z pod plavek nečouhala jeho šňůrka – to by byl vážně trapas. Zapomínat bys neměla ani na jeho častou výměnu. Na tampón se totiž často zapomíná: )

Kromě tampónů využiješ i o hodně tenčí intimky 

Pokud se zrovna nehodláš koupat nebo opalovat u vody, využít můžeš oproti klasickým vložkám vhodnější intimky – ty jsou o dost tenčí a tudíž pod oblečením i neviditelnější. Využiješ je hlavně ke konci menstruačního cyklu, kdy už bude menstruace slábnout a tudíž bude intimka stačit. Pro svěží pocit můžeš vyzkoušet ty parfémované. S intimními vložkami se budeš cítit jistější a sebevědomější i během tvých dnů, protože nebudeš muset řešit, jaké oblečení si vezmeš.

A co ty? Je pro tebe menstruace v létě taky takový problém?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.