Toužíte po dobrodružství? Zažijte jej v zahraničí! Zatím bez hodnocení.

Také pořád přemýšlíte, jak se dostat alespoň na chvilku někam do zahraničí a poznat něco nového? Zažít jinou kulturu, zvyky, jinou zemi? Tak to máme pravděpodobně něco společného! :) Já se ještě ani nestihla vrátit do své rodné vlasti a už cestuji prstíkem po mapě a přemýšlím, kam bych se vydala příště. Pro vysvětlenou, momentálně jsem v Anglii, ale už mám v plánu v září zdejší studium dokončit, pak jet na 4-měsíční stáž pravděpodobně na Island, a následně se na půl roku vrátit na Réunion. Nejlépe ještě během léta stihnout nějaký pracovně-poznávací pobyt v exotice. Prostě, táhne mě to kamkoli, jen ne zpátky do Čech. A to právě souvisí s dnešním tématem. Nyní jsem na doporučení sestry narazila na stránky, které mi takovou zkušenost pomohou realizovat. A rozhodla jsem se, že by byla škoda se o ně nepodělit i s vámi!


leto v zahranici

Řeč je o stránkách http://www.workaway.info. Jak už sám název napovídá, jde především o stránku, kde se může člověk poohlédnout po „práci“ v zahraničí. Práci uvádím v uvozovkách záměrně, protože výstižnější by bylo mluvit o dobrovolnictví. Práci bychom mohli definovat asi jako vykonávání činnosti, za kterou člověku náleží mzda. Na zmíněných stránkách to tak ale nefunguje! Pojďme se tomu ale podívat na kloub.

Na zmíněném webu uveřejňují jednotliví lidé možnosti dobrovolnictví. Říká se, že zadarmo ani kuře nehrabe, ale ono to až tak zadarmo není. Sice nedostáváte plat, na druhou stranu za pouhých 5h práce 5 dní v týdnu máte zajištěné ubytování, a ve většině případů i stravu. Zbytek času můžete vesele využívat na cestování, nebo pokud si vyberete nějakou sluncem zalitou zemi, volný čas můžete vegetit na pláži. Nezní to skvěle? Samozřejmě, nelze opomenout zahraniční zkušenost a možnost procvičování cizího jazyka.

Na výběr je de facto cokoliv, na co si jen vzpomenete. Oblasti od Německa až po Afriku. A práce? Také rozličná. Od dobrovolnictví v rámci ubytovacích zařízení pro turisty, až po přiložení ruky k dílu v rámci starostlivosti o farmu. Každý inzerát samozřejmě obsahuje podrobnější informace o samotné práci, ale i o požadavcích (ať už věk, či základy jazyka).

Pokud tedy také přemýšlíte, co s létem, popadněte nejlepší kamarádku a vydejte se vstříc dobrodružství, protože svět na vás čeká s otevřenou náručí!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist