Domů Trendy & Fashion Módní tipy Trendy v dámských plavkách v roce 2018 ...

Trendy v dámských plavkách v roce 2018 3.67/5 (3)

2

Trendy v dámských plavkách v roce 2018 – Nový rok začíná v lednu, a pokud si myslíte, že to není bikinová sezóna, tak se mýlíte. Právě v tomto období se supermodelky a hvězdy se vrhnou na extravagantní pláže, aby nám ukázaly, co se tento rok bude nosit. Provedli jsme proto výzkum, abychom zjistili, jaké potisky, tvary a barvy se nám letos v létě budou nejvíce hodit.

Ano, to znamená, že můžete důvěřovat všem těmto stylům, aby byly relevantní, když jste na dovolené v březnu nebo v září, a vsadíme se, že budete tak nadšeni, že je budete chválit. Pokračujte a přečtěte si o každém designu plavek nebo se přeskočte na ten, který už hledáte.

Plavky s páskem

Ať už se jedná o tlustý nebo štíhlý pásek, kontrastní nebo funkční, upozorňuje na pas. Využít ho můžete na jednodílných nebo i dvojdílných plavkách.

Puntíky

Je to klasický potisk, který se dostal na takové množství oblečení v pouličním stylu, tak proč ne na plavky? Puntíky mohou být jemné a zdůrazňovat tak romantickou povahu své nositelky. O něco větší puntíky zase mohou ukazovat její odvahu a dobrodružnou povahu.

Plavky s ovocným nebo květinovým potiskem

Pro opravdu hravé dívky jsou připraveny plavky s potiskem ovoce. Ananas, mango, meloun nebo různé květiny – to vše je hitem letošního léta. Buďte odvážné a zvolte co nejhravější mix potisků. Avšak potisky mohou vypadat i elegantně – podívejte se na plavky, které vám nabízíme níže.

Sametové plavky

Sametové plavky byly velikým hitem již v roce 2016, ale tento rok máme na výběr mnohem více barev. Obliba sametových plavek je ale vzhledem k nepraktičnosti namáčení materiálu poměrně malá.

Volánkové rukávy nebo ramínka

Volánky jsou letos také v módě, obzvláště objeví-li se na ramíncích nebo rukávech vašich plavek. Asymetrické volánky, květinové aplikace a dekorace na jedné straně jsou všechny detaily, které uvidíte tento rok. Tyto plavky se hodí spíše pro romantické povahy, ale oblíbí si ji jistě široké spektrum slečen.

Sportovní podprsenky

Plavky s vysokým pasem jsou již téměř minulostí, ale pokud je spárujete se sportovní podprsenkou, budete přímo jako z 80. let. Tyto plavky jsou vybaveny jak krásou, tak funkčností, ale když jsou vyrobeny s menší tkaninou, pravděpodobně nejlépe vyhrazeny pro dámy s malým poprsím.

Žebrované nebo jinak strukturované

Takové plavky mohou být jednobarevné nebo i vícebarevné, důležité ale je, aby materiál nebyl hladký na omak. Materiál musí být strukturovaný, je možné jej zkombinovat se zkrácenými šortkami a klíny. Ať už jednodílné nebo dvoudílné – uvidíte, že zazáříte!

Drzé

Ženy jsou přesvědčeny, že v roce 2018 ukážou trochu více kůže a my si myslíme, že je to skvělé. I když jsme viděli spoustu bikin s tangami (Lady Gaga, Ashley Grahamová). Tyto plavky ale vypadají jako jeden díl, ale při bližším ohledání bychom je mohly považovat také za dvojdílné plavky. Vybírejte si takové, které vám odhalí horní část těla nebo dolní část těla. Je z čeho vybírat.

Teplé tóny

Od jasně žluté po svítivou oranžovou, plavky v těchto teplých a neonových odstínech vás rozzáří. Vybírejte jakýkoli odstín, který vám připomíná východ slunce snad mořem, a máte vyhráno.

Sportovní plavky

Sportovní plavky jsou trend, se kterým jste pravděpodobně již obeznámeni. Co je nového v letošním roce, je vynalézavé použití zablokování barev – ať už používáte jeden odstín pro pás a druhý pro poprsí, který obsahuje kontrastní popruhy nebo používá reverzibilní tkaniva.

Promyšlený minimalismus

Černobílé nemusí znamenat „nuda“ – zvláště pokud jde o plavky. V tomto roce vidíme, že více značek zaujímá minimalismus, přitom se drží na jednoduché barevné paletě, hraje si s různými siluetami a jednoduchými potisky. Typické jsou čisté, neutrální plavky v nápadných řezech, které nás inspirovaly hledat černobílé styly s detaily, jako jsou alternativní výstřihy, dvojitá ramínka, kontrastní ozdoby nebo textury s žebrováním.

Abstraktní

Potištěné plavky v teplých pouštních barvách jsou charakteristickým znakem tohoto trendu. Jakékoli abstraktní tvary jsou povoleny.

Mašlička vpředu

Jednoduchý uzel vpředu dodává elegantní a nečekaný zákrok dokonce i nejjednodušším plavkám. I když se jedná o trend, který byl viděn na plavkách v minulosti, nyní je používán také na jednodílných plavkách.

Jednobarevné neonky

Co nejjednodušší styl plavek, ale co nejzářivější barvy. To je trend letošník neonek.

Jaké vybrat plavky podle postavy?

Nyní už víte, co bude frčet. Důležité ale je také to, aby vám plavky slušely. Rozhodli jsme se, že ukončíme strach a frustraci, které přicházejí s nákupem plavek a bikin. Od sexy křivek až po atletické typy těla vám pomůžeme pochopit několik základních pravidel a zúžit váš výběr plavek pouze na ty, v kterých na pláži zazáříte. Existuje několik základních tvarů těla:

 • Hruška,
 • Velké poprsí,
 • Malé poprsí,
 • Atletická postava,
 • Jablko,
 • Sexy křivky.

Na plavky se můžeš podívat tady

Postava ve tvaru hrušky

Vaše postava má křivky, kdy zadeček je o něco širší než vaše poprsí. Tuto postavu vlastní Beyoncé, Jennifer LopezJennifer Love Hewitt, takže nemusí jít nutně o silnější postavy. Klíčem pro výběr těch nejlepších plavek je vyvážení jednotlivých proporcí: snaha o skrytí vaší spodní poloviny těla a odhalení horní poloviny.

 • Hledejte co nejjednodušší spodní díly plavek – jednobarevné, klasického stylu, bez volánků a jiných ozdob.
 • Nevybírejte si sportovní podprsenky nebo sportovní plavky. Skvělé jsou neonové vrchní díly plavek s vyztuženou podprsenkou.
 • Horní díl plavek by měl zaujmou na první pohled, proto není od věci zvolit volánky, výrazné potisky a netradiční materiály na horní díl plavek.

Velká prsa

Velké poprsí potřebuje dostatečnou oporu ve formě podprsenky. Nositelkami také postavy jsou Brooklyn Decker, Katy Perry a Sofia Vergara. Hledejte podprsenky, které mají pevné košíčky, kostice a tvarované košíčky, které dívkám poskytnou podporu, kterou potřebují. Vyhýbejte se volánkům nebo zdobení horní části plavek.

 • Horní díl plavek ve stylu podprsenky s nastavitelnými popruhy poskytují další podporu poprsí. Čím je popruh silnější, tím více podpory.
 • Vyšší záda jsou také vhodná pro lepší podporu.
 • Formované košíčky poskytují další podporu a jsou k dispozici v mnoha různých stylech.

Malá prsa

Malá prsa znamenají menší velikost podprsenky než je B. Taková prsa má například Keira Knightley nebo Kate Hudson. Výhodou menšího hrudníku je to, že nepotřebuje téměř žádnou podporu, jako tomu bylo u velkého poprsí. Hledejte takové styly, které obsahují mašličky, volánky, vzory a další různé aplikace, které přilákají pozornost k hrudníku. Existují dokonce vzory, které dokážou vytvořit iluzi většího poprsí.

 • Trojúhelníčkový horní díl plavek vytváří iluzi křivek a navíc se jedná o jeden z nejoblíbenějších tvarů bikin, které mají muži rádi na ženách. Pokud navíc k trojúhelníčkům přidáte volánky nebo netradiční potisk či materiál, máte vyhráno.
 • Horní díl ve tvaru podprsenek s vyztuženými košíčky mohou být chytrou volbou, která zvětší vaše poprsí.

Atletická postava

Vaše postava je rovná, bez jakýchkoli křivek. Typickou představitelkou této postavy je Cameron Diaz, Jessica Biel a Jennifer Aniston. Všechny tři jmenované herečky patří mezi největší krásky Holywoodu, takže mít atletickou postavu neznamená, že nemůžete být sexy. Klíčem pro výběr těch nejlepších plavek je vytvořit křivky.

 • Horní i dolní díl plavek vybírejte s množstvím potisků, volánků a vhodný je například i pásek pro vytvoření pasu.
 • Jednodílné plavky mohou vytvářet zajímavé křivky, pokud jsou vhodně tvarované a zbarvené.
 • Čím menší spodní díl plavek, tím větší efekt plnějších křivek nahoře.

Postava ve tvaru jablka

Vaše postava je nejsilnější uprostřed. Vhodné jsou takové plavky, které skryjí bříško, jako jsou jednodílné plavky, tankiny nebo dvoudílné plavky s vysokým pasem.

 • Zářivé tvary mohou dělat zázraky. Řasení látky také velice pomůže.

Sexy křivky

Christina Hendricks, Scarlett JohanssonKim Kardashian jsou nositelkami sexy křivek – plná prsa, plné boky. Cílem je tyto křivky co nejvíce zvýraznit:

 • Horní díl ve stylu podprsenky.
 • Barevné plavky nejrůznější (a zejména výrazných barev).
 • Jednodílné i dvoudílné plavky.

Výběr plavek na rok 2018

Pokud jde o nakupování plavek, většina z nás má tendenci následovat to, na co už jsme zvyklí: styl, barvu nebo dokonce značku, kterou milujete. Avšak, jak jste se mohli inspirovat v tomto článku, existuje hned několik důvodů, proč zkusit něco nového. Podívejte se na trendy znovu – už máte vybráno?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.