Třpytivé líčení + (foto)návod 4.86/5 (7)

Konečně jsem se dokopala nafotit a napsat nový fotonávod. Protože mám stále velkou radost z nové kosmetiky, rozhodla jsem se vyzkoušet na líčení nové třpytky od Dermacol. Vybrala jsem si růžové, protože si myslím, že barva mi sedí k očím – Dermacol má celou barevnou kolekci třpytek StarChoice a ty si tak můžeš vybrat z černých, zlatých, zelených apod.

Líčení je vhodné hlavně na večer a události jako je ples, diskotéka…Třpytky se nejmenují nadarmo třpytky a v umělém večerním světle jsou doopravdy krásné.

Co budeš potřebovat:

Třpytky – já sama vybrala ty nové od Dermacol (stály cca 40 Kč na internetu), ale ty si můžeš zvolit jaké se ti budou líbit – důležité je, aby byly spíše práškové než mastné.

Kapesníčky – důležitá věc. Dva by ti měly stačit – vysvětlím později

Oční stíny – Jeden či dva odstíny, záleží na tom, jestli s nimi stínuješ či ne. Na obrázku můžeš vidět ty moje od Avonu, z kterých jsem zvolila světlounce růžové.

Tužka na oči –  Nejlépe černá, ta se třpytkami vynikne nejlépe. Každopádně ale zapomeň na centimetrové linky. Jde o preciznost – ne o kvantitu.

Řasenka – Nová od Rimmel, rozhodni se ale podle sebe, která ti vyhovuje a kterou doma máš.

Krok č.1

Pokud jsi zvyklá jako první nanášet make up, pudr, korektor a jinou dekorativní pleťovou kosmetiku, tak do toho. Některým se ale více osvědčilo nejdříve nalíčit oči (třpytky, stíny, tužka) a teprve poté nanést make up. Hlavně kvůli tomu, že třpytky ti mohou popadat pod oči a nebude ti líto tu část obličeje umýt – narozdíl od toho, kdy máš make up. Záleží jen na tobě.

Krok č. 2

Vezmi zvolené oční stíny – u mě vyhrály Avon, v růžovém odstínu. Klasicky štětečkem jsem je nanesla po celém víčku až do záhybu, dál už štětečkem nedosahuj. Jak vidíš, stíny doopravdy nejsou nic extra znatelného – jde hlavně o barevný podklad pod třpytky.

Po stínech jsem hned aplikovala černou tužku na oči pouze na spodní víčko a doopravdy jen slabě. Pokud se ti linka zdá kostrbatá či nepřesná, můžeš ji lehounce rozetřít čistým stětečkem na oční stíny.

Krok č.3

Rozdělej balení kapesníčku a vytáhni si jeden, který si jednou rukou přidržuj pevně u oka – nejlépe co nejblíž spodním řasám to jde. Proč? Jakmile ho tam nebudeš mít a třpytky budou práškové – vše ti popadá pod řasy a na tváře a tvůj celý obličej se bude třpytit, což nechceme.

Krok č. 4

Nanes třpytky – někdo tak činí štětcem – existuje speciální pro takové přiležitosti. Já osobně dávám přednost prstíčku – rozumně namočíš do třpytek a přikládáš opatrně k oku – neroztíráš (!) jen třpytky vťukáváš na víčka – „ťupkuješ“ (zajímavé slovo) :)) Důležité je, aby sis hned po dodělání ruce pořádně umyla mýdlem.

Krok č.5

A na konec už stačí jen řasenka, na horní i dolní víčko…

U líčení je důležitá opatrnost – nemávej se třpytkami, dávej pozor aby ti kapesník neujel, myj si ruce – mě osobně více vyhovuje, když nejdřív nalíčím oči a teprve poté make up a pudr:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

20 komentářů

 1. Krásný líčení a máš nádherně zajímavou barvu očí :) takovou duhovou

 2. Úplně souhlasím s >Ka_mouš_< tvoje oči jsou magický ;)) a líčení, úžasné (já, vzhledem k tomu, že nemám ráda růžovou bych si ale zvolila jinou barvu ;) xD). Ale i tak je to velice hezký ;))

 3. Krásné. Moc se ti to povedlo!!

 4. Překrásné :D

 5. Sárča :-x

  Vypadá to krásně :))

 6. Ahoj Mers..je to nádherný..jen bych se chtěla zeptat,jakou barvičku bys mi doporučila když mám normáloní barvu pleti(ani né moc tmavou ani né moc světlou) a velké modré oči a hnědé vlasy?:)

 7. úžasný, dokonalý… miluju tvůj blog

 8. Nádhera.. máš tak všechno užasný tady… =oo bože jak někdo může mít tak užasné články? =o :D jenom ty! staršně moooc obdivuji tvůj blog! musím tu chodit stále a sledovat co je tu noveho :D :)) jsem blázen do tvého blogu :))* i do tvé osobnosti jsi staršně sympatická.. brzy o tobě chystám napsat článek příjdeš se na něj podívat ;)?

 9. Nádherné……

 10. Haaanííík-Batty Lady

  Moc hezký :)
  Třpytky jsou strašně hezké na takové ty zvláštní akce jako je třeba ta zminovaná diskotéka apod… :)
  Ale i na normální líčení je to strašně hezký =)

 11. Jen jediné: Wow♥

 12. Opravdu krásný!!

 13. Vypadá to nádherně. Kam na tyhle krásný věci chodíš, to by mě teda zajímalo. Je to moc moc moc pěkný :D.

 14. Ahoj Mers, je mi už dávno přes 17, ale stejně pořád vypadám, jako kdyby mi mělo být teprve 15. Nevíš o nějakých fíglech, jak vypadat aspoň trochu starší. Nelíčím se…

 15. můžu se zeptat, jaký máš foťák mersmerize? :)

 16. Mers, prosím tě, nepadají ty třpytky během dne? +Je odlíčení snadné?

  • Mě nepadají, pokud si ale chceš být jistá, že zůstanou, tam kde by měly být, tak si můžeš za pár kč od dermacolu zakoupit podklad a fixační bázi pod třpytky. A odlíčení trvá déle, ale není nijak extrémně těžké. Stačí na to klasický odličovač:)

 17. Jé, děkuji za rychlou odpověď, uvažuji, že si koupím s tím i tu bázi a jsem ráda, že odlíčení je snadné, používám dvoufázový, tak by to mělo jít líp :)

TOPlist