Domů Krása & Péče (Foto)návody Třpytivé líčení + (foto)návod ...

Třpytivé líčení + (foto)návod 4.86/5 (7)

20

Konečně jsem se dokopala nafotit a napsat nový fotonávod. Protože mám stále velkou radost z nové kosmetiky, rozhodla jsem se vyzkoušet na líčení nové třpytky od Dermacol. Vybrala jsem si růžové, protože si myslím, že barva mi sedí k očím – Dermacol má celou barevnou kolekci třpytek StarChoice a ty si tak můžeš vybrat z černých, zlatých, zelených apod.

Líčení je vhodné hlavně na večer a události jako je ples, diskotéka…Třpytky se nejmenují nadarmo třpytky a v umělém večerním světle jsou doopravdy krásné.

Co budeš potřebovat:

Třpytky – já sama vybrala ty nové od Dermacol (stály cca 40 Kč na internetu), ale ty si můžeš zvolit jaké se ti budou líbit – důležité je, aby byly spíše práškové než mastné.

Kapesníčky – důležitá věc. Dva by ti měly stačit – vysvětlím později

Oční stíny – Jeden či dva odstíny, záleží na tom, jestli s nimi stínuješ či ne. Na obrázku můžeš vidět ty moje od Avonu, z kterých jsem zvolila světlounce růžové.

Tužka na oči –  Nejlépe černá, ta se třpytkami vynikne nejlépe. Každopádně ale zapomeň na centimetrové linky. Jde o preciznost – ne o kvantitu.

Řasenka – Nová od Rimmel, rozhodni se ale podle sebe, která ti vyhovuje a kterou doma máš.

Krok č.1

Pokud jsi zvyklá jako první nanášet make up, pudr, korektor a jinou dekorativní pleťovou kosmetiku, tak do toho. Některým se ale více osvědčilo nejdříve nalíčit oči (třpytky, stíny, tužka) a teprve poté nanést make up. Hlavně kvůli tomu, že třpytky ti mohou popadat pod oči a nebude ti líto tu část obličeje umýt – narozdíl od toho, kdy máš make up. Záleží jen na tobě.

Krok č. 2

Vezmi zvolené oční stíny – u mě vyhrály Avon, v růžovém odstínu. Klasicky štětečkem jsem je nanesla po celém víčku až do záhybu, dál už štětečkem nedosahuj. Jak vidíš, stíny doopravdy nejsou nic extra znatelného – jde hlavně o barevný podklad pod třpytky.

Po stínech jsem hned aplikovala černou tužku na oči pouze na spodní víčko a doopravdy jen slabě. Pokud se ti linka zdá kostrbatá či nepřesná, můžeš ji lehounce rozetřít čistým stětečkem na oční stíny.

Krok č.3

Rozdělej balení kapesníčku a vytáhni si jeden, který si jednou rukou přidržuj pevně u oka – nejlépe co nejblíž spodním řasám to jde. Proč? Jakmile ho tam nebudeš mít a třpytky budou práškové – vše ti popadá pod řasy a na tváře a tvůj celý obličej se bude třpytit, což nechceme.

Krok č. 4

Nanes třpytky – někdo tak činí štětcem – existuje speciální pro takové přiležitosti. Já osobně dávám přednost prstíčku – rozumně namočíš do třpytek a přikládáš opatrně k oku – neroztíráš (!) jen třpytky vťukáváš na víčka – „ťupkuješ“ (zajímavé slovo) :)) Důležité je, aby sis hned po dodělání ruce pořádně umyla mýdlem.

Krok č.5

A na konec už stačí jen řasenka, na horní i dolní víčko…

U líčení je důležitá opatrnost – nemávej se třpytkami, dávej pozor aby ti kapesník neujel, myj si ruce – mě osobně více vyhovuje, když nejdřív nalíčím oči a teprve poté make up a pudr:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekTip: Komik, který tě dostane!
Další článekPro zdravé a hlavně: Dlouhé vlasy!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

20 KOMENTÁŘE

 1. Krásný líčení a máš nádherně zajímavou barvu očí :) takovou duhovou

 2. Úplně souhlasím s >Ka_mouš_< tvoje oči jsou magický ;)) a líčení, úžasné (já, vzhledem k tomu, že nemám ráda růžovou bych si ale zvolila jinou barvu ;) xD). Ale i tak je to velice hezký ;))

 3. Ahoj Mers..je to nádherný..jen bych se chtěla zeptat,jakou barvičku bys mi doporučila když mám normáloní barvu pleti(ani né moc tmavou ani né moc světlou) a velké modré oči a hnědé vlasy?:)

 4. Nádhera.. máš tak všechno užasný tady… =oo bože jak někdo může mít tak užasné články? =o :D jenom ty! staršně moooc obdivuji tvůj blog! musím tu chodit stále a sledovat co je tu noveho :D :)) jsem blázen do tvého blogu :))* i do tvé osobnosti jsi staršně sympatická.. brzy o tobě chystám napsat článek příjdeš se na něj podívat ;)?

 5. Moc hezký :)
  Třpytky jsou strašně hezké na takové ty zvláštní akce jako je třeba ta zminovaná diskotéka apod… :)
  Ale i na normální líčení je to strašně hezký =)

 6. Vypadá to nádherně. Kam na tyhle krásný věci chodíš, to by mě teda zajímalo. Je to moc moc moc pěkný :D.

 7. Ahoj Mers, je mi už dávno přes 17, ale stejně pořád vypadám, jako kdyby mi mělo být teprve 15. Nevíš o nějakých fíglech, jak vypadat aspoň trochu starší. Nelíčím se…

 8. Mers, prosím tě, nepadají ty třpytky během dne? +Je odlíčení snadné?

  • Mě nepadají, pokud si ale chceš být jistá, že zůstanou, tam kde by měly být, tak si můžeš za pár kč od dermacolu zakoupit podklad a fixační bázi pod třpytky. A odlíčení trvá déle, ale není nijak extrémně těžké. Stačí na to klasický odličovač:)

 9. Jé, děkuji za rychlou odpověď, uvažuji, že si koupím s tím i tu bázi a jsem ráda, že odlíčení je snadné, používám dvoufázový, tak by to mělo jít líp :)

Diskuze je uzavřena.