Domů Rodina & Škola Cestování Už máš plán na prázdniny?

Už máš plán na prázdniny?

5

Každé léto přijdou ty krásné, zbožňované dvouměsíční prázdniny. Někomu to uteče jako voda, protože má vše naplánované, neustále někam jezdí a někomu zase tyhle volné dny utíkají o dost pomaleji a když nevíš, do čeho „píchnout“, může to být velká nuda, to si určitě nikdo z nás nepřeje.

Určitě není nic moc, celé prázdniny jen proválet. Ono sice v tu danou chvíli, to možná vyzní dobře, ale na konci prázdnin si uvědomíš, že jsi nic nestihla a ani si nic neužila. A neznamená to jen denodenní výlety, dovolenou, hotel a nabitý celý měsíc, ale i třeba jen s kamarádkou, s rodiči nebo s přítelem ve volném čase někam vyrazit.

Ze své vlastní zkušenosti ti zkusím nadhodit pár možností, jak takové prázdniny strávit!

A jde se pracovat!

Jedním ze skvělých plánů je brigáda. Ano, sice budeš muset pracovat, ale když si najdeš něco, co tě aspoň trošku baví, čas hned utíká rychleji a penízky snad potřebujeme každá, neztratí se. Bohužel, tahle „radost“ je spíše pro dospělejší, pokud ale třeba na prázdniny pár korun potřebuješ, není k zahození najít si brigádu, kde není striktní pravidlo starší 15ti nebo 18ti let. Je to třeba obyčejný roznos letáků, kde berou i mladší slečny, pokud jsou schopné a nejsou líné.

Pokud brigádu chceš, měla bys začít shánět nějakou příležitost už teď. Většinou během prázdnin už je vše zabrané a těžko se něco hledá. Klidně k hledání využij i internet, existuje spousta stránek s nabídkami brigád, dávej si ale pozor, aby jsi hned nenaletěla na podvod nebo jinou „kulišárnu“.  Zkrátka… když ti někdo slibuje deset tisíc za hodinu, něco podezřelého na tom bude.

Hurá na tábor

Když mi bylo třináct, vyrazila jsem s mojí sestřenkou na taneční tábor, který jsme si skvěle užily, i když nejsem zrovna taneční typ (dobrá, jsem poleno!). Pokud máš možnost a rodiče nebo příbuzní ti tenhle pobyt zaplatí, určitě neváhej. Nemůžu říct, že jsem zrovna nejspolečenštější, a i přesto jsem si těch čtrnáct dní skvěle užila a se sestřenicí na to dodnes vzpomínáme, i když už jsme obě dospělé.

Jestli nemáš kamarádku, která by s tebou jela, nemusíš to hned vzdávat. Na táboře se vždycky najde někdo, kdo si s tebou rád popovídá a možná si i najdeš nové kamarády a kamarádky – a ti nikdy nejsou k zahození!

Pokud už jsi starší a máš ráda děti, možná naopak nějaký tábor rád využije tvé služby. Často vídám, že různé organizace hledají dozor a zároveň „dospělé a rozumné kamarády“ pro takové výlety ńebo tábory a hrát si s dětmi, vymýšlet jim hry je přeci strašně super ne?

Veselé výlety

V tom případě, že se s kamarádkou nebo s rodinou doma nudíte, zkus navrhnout nějaký dobrý výlet. Co takhle ZOO, nějaká výstava nebo vodní svět? O prázdninách je doopravdy nespočet otevřených míst a akcí a máš na výběr ze zajímavých věcí.

Přiznám se, že už jsem pár let nebyla v pražské ZOO a o prázdninách máme s přítelem v plánu zoo navštívit, moc se tam těším. I taková drobnost může být skvělá zábava a když vezmeš fotoaparát a vše zdokumentuješ, za pár let si možná fotky ráda prohlédneš.

Romantické pobyty

Jsi starší a nevíš, co podniknout s přítelem? Jedním z řešení je udělat si na sebe pár dní čas a vyrazit třeba do hotelu nebo různých wellness center, kde zaplatíš a budou tě krásně rozmazlovat. Stačí si jen umět vybrat, často ceny nejsou zas tak strašně závratné a nemusíš v hotelu strávit zrovna týden. I víkend je dostatek času pro tvého miláčka, relaxaci a pokud si vybereš hotel s krásným okolím, romantické procházky přírodou jsou zkrátka skvělé.

Doporučuji hledat na internetu a zavítat na stránky několika hotelů, porovnat ceny a služby, případně i doporučení nebo reference. Pravděpodobně bych nikdy nejela do hotelu, který by neměl dobrá doporučení a nebo by měl nepřehledné nebo ošklivé webové stránky, i to hodně vypovídá a celkové úrovni. Pokud o této možnosti hodně uvažuješ, můžeš se podívat např. na stránky hotelu U Holubů, kde si můžeš pobyt s přítelem objednat nebo se jen inspirovat. Kdo by nechtěl být rozmazlován? Vířivé vany, masáže, sport nebo zábaly. Stačí si jen vybrat.

S kámoškou jde všechno lépe

Jestli nemáš přítele a nemáš s kým strávit romantické chvíle, nevěš hlavu. I s kamarádkou se dá skvěle trávit čas. Hodně smíchu, plno zábavy. Třeba taková dámská jízda, se spoustu filmů a jídla (kašleme na postavu!) dokáže stoprocentně zvednou náladu.

I když všechno vždy nemusí vyjít podle tvých představ, užívej si alespoň tu představu, že nemusí brzy vstávat, že máš čas na cokoliv si budeš přát a když někam vyrazíš a nebudeš sedět jen doma, možná potkáš i někoho nového;)

Předchozí článekMoje škola: Studium farmacie v ČR
Další článekMám fobii? Samozřejmě!
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Krásný článek Mers..:) Chválím skvělý nápad, já zrovna chtěla článek na toto téma napsat, ale tak už asi ne.. :D
    U mě se dnes ukáže, co budu o prázdninách dělat…:)

  2. Ahoj Luci, skvělý článek. Dobrý nápad. Na tábor taky jedu. Už jsem byla 2x a vždycky jsem si to naplno užila. Á už se nemůžu dočkat prázdnin.

  3. Tak já už mám předčasně jeden měsíc naplánovaný xD Ten druhý nechávám volný, abych měla čas i na kámoše a takové ty každodení radosti jako koupaliště, vycházky, focení atd.. ;)

  4. Já to mám celé naplánované už od ledna. Pojedu na 10 dní na tábor. Původně měl bý t14 dní, ale já si zkrátiila abych mohla jet na týden do Belgie za svým miláčkem. Pak přijede kamarádka ze Slovenska a s tou budu celých 14 dní. No a abych nelenivěla tak zbytek prázdnin strávím brigádou v mamčině fimě. Bohužel má mamka ÚKLIDOVOU firmu, takže budu dřít jak borůvka.

  5. Ahoj,
    chci se zeptat, jestli nemáš nějaké tipy na ty brigády. Myslím nějaké stránky nebo tak?:) Děkujuu

Diskuze je uzavřena.