Užij si den nicneděláním! 4.71/5 (7)

Jsem poměrně aktivní člověk, ale čas od času mám prostě chvíli (nebo třeba celý den, nebo dva,…), kdy se mi nechce vůbec nic, a tak většinou jenom ležím nebo dělám cokoliv, co není světu ani trochu přínosné. Ale musím uznat, že po nějaké době takového nicnedělání je mi víc než báječně. Takže až se mě někdo v nějaké televizní soutěži zeptá, jak nejraději relaxuju, zcela upřímně odpovím, že „Ztracenou energii znovu získám ležením a přejídáním se.“

Ale občas mám chuť dodat tomu sladkému leháru trochu puncu, povýšit ho a mít prostě krásný den pro sebe. V tu chvíli potřebuji několik pomůcek, se kterými je i to nicnedělání mnohem, mnohem hezčí:

1) Ze všeho nejdřív bysme se na to leháro měly trochu vyvonět. Vsadím boty, že žádná z nás se nenakládá do vany, aniž by si koupel zpestřila nějakou tou pěnou nebo něčím šumivým. Já osobně miluju šumivé koule do koupele, seženete je například na webu kouzlokoupele, nebo v Body Shopu. Ale 70 Kč za jednu kouli mi přijde docela dost peněz, takže si je klidně můžete udělat samy, postup je úplně jednoduchý, najdete ho třeba zde. Já si udělala s vůní jasmínu a musím si pochvalně poklepat na rameno, povedlo se mi to:-) K tomu na sebe naplácejte nějakou tu masku, inspiraci najdete třeba v článku o domácích maskách od Mers.

koule  koule2

2) Namixuj si správnou hudbu. Jsem otřesná zpěvačka, ale ve vaně se měním ve Zlatou slavici a Lucie Bílá mě chodí prosit, abych přestala, že jí značně klesá sebevědomí, když mě slyší. Je úplně jedno, jaké skladby zvolíš, jde o to, abys je měla ráda. Já mívám období, kdy u mě vede určitá písnička, poslouchám ji pořád dokola do doby, než slyším jinou, lepší. Zkus třeba I wanna dance with somebody od Whitney Houston, myslím, že tě nakopne a dodá energii:-) A i kdyby to měli být Šmoulové nebo Maxim turbulenc, kašli na konvence,pusť si to a užívej si to!

3) Správný oděv: Jasně, mohly bysme klidně lenošit ve vytahaných teplácích a tričku XXL, ale proč nevypadat hezky kdykoliv? Nemám moc ráda saténové a krajkové košilky, radši si obleču dámské trenky nebo pyžamové kalhoty a tričko. (Já to svoje nejoblíbenější pyžamo koupila v sekáči za desetikačku). Nezapomeň ani na teplé, chlupaté nebo klidně i prstové ponožky!

pyjamas      pyzama

Takže, jsme vykoupané a oblečené, hudbu máme, co dál? Zavrtala bych se do postele. Než tam ale vlezeš,  obklop se vším, co budeš potřebovat, ať potom nemusíš vylézat.

3) Něco k snědku – když nic nedělám, tak to znamená,že rozhodně nemyslím na kalorie a špeky na břiše atd. Jednou, dvakrát do týdne si prostě užívám se vším všudy. Takže se obklopím sladkostmi všeho druhu a cpu se a cpu a cpu. Jsem čokomaniak, takže u mě nesmí chybět tabulka čokolády, oplatky nebo sušenky. A přiznávám se, určitě nejsem z těch, které sní půlku tabulky a zbytek si nechají na potom. Dokážu sníst čokolády klidně dvě a kdybych měla třetí, tak sním i tu. A když mám občas výčitky, tak do jídelníčku zařadím i ovoce (které obalím v čokoládě), takže je spokojené i mé tělo, i já:-) No a teď na chladné večery se hodí něco teplého, já poslední měsíce piju hektolitry Granka a dělá mě to túze šťastnou!

4) Správný film – Tady vždycky dumám a dumám, ale asi mi dáte za pravdu, když řeknu, že k lenošícím dnům, které trávíme samy, bez drahých mužských poloviček, patří nějaká romantika v hlavní roli s hercem, po kterém (tajně) toužíme a představujeme si, jak se sním vodíme po sídlišti a Katka z vedlejšího vchodu závistivě slintá za záclonou.

Moje tipy na filmy, které musíš vidět (a jestli jsi je už viděla, tak je musíš vidět znovu:-)


1) Hachiko
Poprvé jsem se na tenhle film dívala při cestě z Itálie v autobuse Student Agency. No to byla sakra chyba. Nejdřív jsem si říkala, že mě nějaký béčkový film o pejskovi rozhodně nemůže rozházet. Nestíhala jsem utírat  slzy a hystericky jsem brečela ještě dlooouho potom.  

2) Hvězdy nám nepřály – Opět jsem byla na pochybách, myslela jsem si, že půjde o tolik ohraný příběh, kde je hlavní postavou rakovina. Teď bych tu mohla napsat text podobný tomu, který jsem psala u Hachika. Dostalo mě to tak, že jsem opět prořvala kýbl slz.

3) Zápisník jedné lásky – Ach ach. Stačí, když vám řeknu, že hlavní roli hraje božský Ryan Gosling? A taky je to teda děsně romantický. A smutný.

4) Život je krásný – Nádherný příběh o rodinném poutu, které překoná útrapy války.

5) Deník Bridget Jones – to je klasika, která mě NIKDY nezklame. Navíc jsem šílenou fanynkou Colina Firtha (Colin se jmenuje můj pes a Bridget kočka), takže bych tenhle film mohla vidět znovu a znovu a znovu a …znovu.

 

*A ty? Jak trávíš chvíle, kdy nemusíš vůbec nic dělat? Inspiruj mě!*

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist