Vybíráme kabelku – podle typu ženy a příležitosti! 4.87/5 (15)

Vybíráme kabelku – podle typu ženy a příležitosti!Kabelka sem, kabelka tam, pojem „kabelka“ se objevuje v ženských diskuzích častěji, než si jsou ženy ochotny připustit. Ovšem nemějme jim to za zlé, vždyť kabelka je pro ženy životně důležitá. Jak jinak by zvládaly každodenní shon než se svou věrnou parťačkou?

A protože ženy milují možnost výběru i trh s kabelkami jim ho nabízí. Vybírat tak mohou nejen z nejrůznějších barev a tvarů, ale také z různých velikostí, vyztužení a způsobů nošení. Pojďme tedy nakouknout do ženského světa a široké veřejnosti tak poodkrýt jedno velké ženské tajemství, tedy kterou kabelku si vzít a k jaké příležitosti?

Velká kabelka pro ženu sběratelku

Velké kabelky jsou velmi oblíbené. Nejenže nabízejí velký prostor uvnitř, objemně působí i navenek. Žena tak má pocit, že je velkou kabelkou tak trochu chráněna. Co ale ocení nejvíce je právě onen velký prostor uvnitř kabelky, který pojme na co si žena zamane. Jako velkou kabelku můžeme označit tu, do níž se bez problému vleze sešit o rozměru A4. Velkou kabelku můžeme vybírat v nejrůznějším barevném provedení i způsob nošení se zde liší. Oblíbené jsou velké vyztužené kabelky, které nabízejí uspořádanější a přehlednější vnitřní prostor a jednotný tvar po celou dobu nošení. Tyto kabelky se nosí v ruce nebo na předloktí, ty s delšími poutky můžete přehodit i přes rameno.

Tato kabelka patří například mezi ty větší.

Tato kabelka patří například mezi ty větší.

Typ ženy a příležitost

Velkou kabelku ocení především studující ženy, ženy pracující v administrativě, zkrátka všechny ty, které ocení možnost uložení písemností do jejich kabelky bez následného šoku z „oslích uší“. Velkou kabelku ocení i ženy sběratelky. Jednoduše ty ženy, které tak rády tahají věci z kabelky podobně jako kouzelník z kouzelného klobouku.

Zkrátka a dobře co potřebují, najdou ve své velké kabelce. Ať už to jsou plíny pro jejich mrňousky, líčidla, mobilní telefon, pepřový sprej, náhradní spodní prádlo. Velkou kabelku ocení i ty ženy, které nerady nosí igelitovou tašku. A kde je velká kabelka vhodná? Do práce, do školy, na nákupy, na rande.

Malé kabelky pro ženy pohodářky

Malé kabelky jsou neméně oblíbené. Za malé kabelky považujeme ty, do kterých se sešit velikosti A4 již nevleze. I přesto však tyto kabelky plní důležitou roli- nabízejí ženám všudypřítomný komfort. Malé kabelky se hodí k formálnímu i neformálnímu stylu oblečení.

Tuto kabelku řadíme mezi ty menší.

Tuto kabelku řadíme mezi ty menší.

Typ ženy a příležitost

Malé kabelky se hodí pro ženy pohodářky, které si dost dobře vystačí bez velkého arzenálu ženských věcí. Do malé kabelky si žena dá jen to, co se ji tam vleze. Nejčastěji líčidla, mobilní telefon, peněženku – ostatní věci zkrátka zůstanou doma a nebo si žena na pomoc přizve i igelitovou tašku pro jednorázové přenesení věci. Malou kabelku ženy ocení při každé příležitosti. Na nákupy, na poradu, do práce.

Pytlové kabelky pro spontánní ženy

Jak už z názvu vyplývá, mají pytlové kabelky tvar pytle. Pytlové kabelky jsou oblíbenou variantou mnoha žen, jednoduše proto, že mají nápaditý i velmi praktický tvar. Pytlová kabelka je většinou opatřena páskem pro nošení přes rameno i uchem pro nošení v ruce. Opět se vám zde nabízí hned několik variant jak kabelku nosit. Na první pohled se může zdát, že pytlová kabelka nebude uvnitř moc přehledná, ovšem to ženy neřeší. Ženy jsou totiž pověstné svou výdrží a vytrvalostí, proto i tu dlouho hledanou rtěnku v kabelce nakonec najdou.

Takto může vypadat pytlová kabelka.

Takto může vypadat pytlová kabelka.

Typ ženy a příležitost

Pytlová kabelka se hodí pro spontánní ženu, které nechce být moc formální. Pytlovou kabelkou může žena vykouzlit neformální, lehce formální i sportovní styl, který se nosí takřka všude. Spontánní žena vybírá svůj každodenní outfit podle nálady a právě k takovýmto rozmarům je vhodná pytlová kabelka. Nosit ji lze na každodenní nákupy, k vodě, do kina, na rande, do práce, ale i na formální poradu se šéfem.

Kufříkové kabelky pro precizní ženy

I kufříkové kabelky se drží na předních místech oblíbenosti. Většinou jsou tyto kabelky vyztužené, nabízejí přehledné kapsy a nosí se v ruce. Opět si zde můžete vybrat z nejrůznějších značek, velikostí a barevného provedení. Kabelky působí velice precizním dojmem.

Typ ženy a příležitost

Jak už jsme říkali působí kufříková kabelka velice precizním dojmem, proto je určená pro precizní ženy, které milují pravidelnost a pořádek. Nejčastěji kufříkovou kabelku oceníte při pochůzkách ve městě, v práci, ve škole. Kufříková kabelka se dokonale hodí k formálnímu oblečení, vhodná je také k lehčím outfitům na volný čas.

Crossbody kabelky pro aktivní ženy

A na závěr zde máme jeden bonbónek pro ženy, které se přes den takřka nezastaví. Znáte to, v jedné ruce nákup, v druhé dítě a poštu abyste držela v zubech…Také váš den vypadá obdobně? Tak to potřebujete crossbody kabelku. Jak už z názvu vyplývá je crossbody kabelka určená pro nošení přes tělo. Tak budete mít obě ruce volné a přes den budete ještě aktivnější. Crossbody kabelka obvykle není příliš velká, nabízí však dostatečný úložný prostor, který ocení každá žena.

Typ ženy a příležitost

Crossbody kabelku ocení všechny ženy, které přes den neví, kde prvně skočit. Ocení ji tak maminky na mateřské dovolené, studentky, pracující ženy. Crossbody kabelku ocení všechny ženy milující formální i neformální styl jelikož crossbody kabelku můžete nosit takřka ke všem outfitům. Kam s crossbody kabelkou? Do kina, do práce, na rande…

Co takhle vzít si batůžek?

A úplně na závěr pro vás máme tip především na léto. Což takhle být své kabelce maličko nevěrná a pro změnu si ke svému outfitu vzít batůžek? Ano! I s ním budete vypadat neuvěřitelně žensky a cool. Na mysli však nemáme sportovní batohy pro aktivní sportovce, ale jemné, ženské batůžky, které jsou mnohdy provedeny v hippie stylu. Zejména v létě je uvítáte více než kabelku.

Kabelka k ženě bezesporu patří. Tak kterou si vyberete? Jste ženou aktivní, ženou-pohodářkou, spontánní ženou nebo ženou sběratelkou? Ostatně ve své šatní skříni můžete mít všechny typy kabelek!

A co si dále o kabelkách přečíst?

VIDEO: O kabelkách

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Holky máte některá zkušenosti s eshopem Novakabelka? našla jsem si tam krásné žluté crossbody za přijatelné peníze. V obchodech ve městě (jsem z prahy) jsem takové nemohla najít, proto hledám na netu Kupovali jste tam nekdy neco? jsem spis zastance nakupovani v obchodech kde si vše v klidecku prohlednu a nemusim mit strach co mi prijde. eshop vypadá spolehlivě ale přece jen kdybyste mel nekdo nějaké zkušenosti budu moc ráda. Ono se moc kabelek v té žluté hořčicové barvě nevyrábí..
    Nechci zakládat novou diskuzi, když vidím, že se zde podobné téma řešilo

    • Je to spolehlivý eshop, to můžeš být v klidu :) objednávala jsem od nich mamince koženou kabelku a došla mi naprosto v pořádku a včas :)

  2. eshop znám, seženeš tam levnější i dražší kousky, každopádně kvalitně zpracované. Minulý podzim jsem tam objednávala crossbodyčko( je takové letní ale nosím ho i v zimě jak mo ho miluju). Zipy se nezadrhávají, vejde se mi do ní vše potřebné (klíče, mobil, peněženka), je pevná a hlavně kožená za 700Kč. jsem sice konzerva a černým zůstanu věrná nafurt ale neni na škodu poridit si i nějakou barevnou co ozivi prevazne cerny outfit.

  3. Tam mají krásné kabelky, občas brouzdám po netu a vybírám co by se mi tak líbilo a kabelky tam mě vždy uchvátí. Momentálně mám jednu látkovou kabelku z reservedu ale ta už mě taky přestává bavit. Uvažuji, že si udělám radost a poridim si jednu pořádnou, koženou a kvalitní. Skoro všechny se mi po pár měsících začnou rozpadat, přiznám se ale že na to mám taky zásluhu. :D

  4. Ahojte,

    já mohu doporučit eshop bellante.cz. Najdete na něm různé druhy kvalitních kabelek, které nějakou tu dobu vydrží ;)

TOPlist