Domů Tělo & Zdraví Za předčasné stárnutí můžete i sama. Proč?

Za předčasné stárnutí můžete i sama. Proč?

0

Za předčasné stárnutí můžete i sama. Proč?Stejně jako každá žena, i vy jistě toužíte po tom, abyste vypadala neustále mladě. Máme pravdu? Potom si pamatujte, že během svého života můžete dělat mnoho chyb, které způsobují předčasné stárnutí. Že nám nevěříte? Potom se podívejte na několik nejznámějších, které se skutečně negativně podepisují na tom, že vypadáte na více, než vám skutečně je. Samozřejmě nikdy není pozdě na to, začít se řídit podle našich rad, díky čemuž budete opět vypadat nejenom na svůj věk, ale i mladší.

Pozor na příliš přetopený interiér

Také si ráda zatopíte a máte ráda vysokou teplotu? Jak u vás doma, tak třeba i ve svém autě? I když to může být příjemné, jelikož se vaše tělo kompletně prohřeje, má to také svá negativa. A jaká jsou ty konkrétní? Primárně dochází k tomu, že se vám vysušuje pleť. A jak jistě víte, negativem může být v tomto směru hlavně vznik vrásek. Jestliže budete čas od času v příliš teplém prostředí, až tak velký problém to není. Když to bude pravidelně, dávejte si pozor. V takovém případě doporučujeme teplotu snížit, a pokud to nepůjde, tak zkuste:

  • Používat zvlhčovač
  • Otírat pleť vlhčenými ubrousky
  • Používat termální sprej na obličej

Příliš sledujete displeje moderní elektroniky

Telefon, tablet, ale třeba i televizní obrazovka. I když se to nezdá, rozhodně to škodí. Dokonce se lze setkat i s takovými studiemi, že celodenní sledování televize může lidský život zkrátit. Toto však berte s rezervou. Faktem ale zůstává, že pravidelné sledování televize nebo mobilu skutečně má vliv na vaše předčasné stárnutí. Hlavně potom ve chvíli, kdy se tak děje před spaním. I po vypnutí televize nemůžete několik desítek minut usnout. Jste tak méně vyspalá, tělo tolik nezregeneruje a z dlouhodobého hlediska je celkem jasné, co se dostaví. Ono předčasné stáří.

Žijete v chaosu

Věděla jste, že ženy, které dobře plánují, toho během dne nejenom více stihnou, ale také mohou vypadat mladší? Skutečně je tomu tak. Ten hlavní důvod je spojený především s vaší psychikou. Pokud nejste organizovaná a žijete v chaosu, mnohem více se nervujete tím, že mnoho věcí nestíháte. A vše musíte dohánět na poslední chvíli. A to se na vašem psychickém stavu, i na vaší kráse jasně podepíše. Naproti tomu ta žena, která má vše dobře naplánované, své věci bez potíží stíhá a je více v pohodě. Samozřejmě ze dne na den nejde svůj život změnit, ale pokud k tomuto budete přestupovat postupně, rozhodně se změníte. A uvidíte, že se to pozitivně podepíše nejenom na vaší psychické pohodě, ale může se to podepsat také na vaší celkové kráse.

Nepoužíváte správnou kosmetiku

Mladistvého vzhledu rozhodně nedocílíte automaticky. Vždy je třeba si pomoci, a to pomocí správné kosmetiky. Buďte si jista, že pokud takovou kosmetiku nebudete používat, na vaší kráse se to rozhodně podepíše. A říci můžeme, že samozřejmě negativně. Proto si nezapomínejte nakoupit ty kosmetické produkty, které případné projevy předčasného stárnutí dokážou velmi dobře eliminovat. Co můžeme doporučit? Jsou to:

  • Krémy proti vráskám
  • Hydratační krémy
  • Čistící mléka

Kromě toho, že si je pořídíte, je musíte také pravidelně používat. Ona péče je cesta k úspěchu. Když kosmetiku nemáte, nebo ji nepoužíváte nijak často, postupem času budete vypadat, že stárnete rychleji, než jak běžně letí roky.

Chraňte svou pleť před sluncem

Pokud se během léta vyrážíte opalovat, dá se říci, že ochranu před sluncem berete jako naprostou samozřejmost. Buďte si však jista tím, že to nestačí. Vaši pleť byste měla chránit kdykoliv na slunce jenom vlezete. Zvláště potom v zimě na horách. I když se to nezdá, má slunce celkem velkou sílu, a tak vás může spálit. A to vaší pleti rozhodně nepřispívá. Stejně tak jí nepomáhají ani sluneční paprsky, jelikož i v těch je možné vidět jasné riziko. Hlavně proto, že mohou vaši kůži celkem výrazně vysušovat. Proto doporučíme pravidelné používání krému s ochranným faktorem. Čím citlivější kůži máte, tím vyšší ochranný faktor pochopitelně doporučíme.

Pleť je třeba pravidelně čistit

Věděla jste, že i nečistá pleť přispívá k tomu, že se mnohem více tvoří vrásky? Nyní to již víte a tak je třeba se tomu náležitě přizpůsobit. Několikrát do měsíce realizujte hloubkové čištění, známé jako takzvaný peeling. Potom nezapomínejte na čištění pravidelné, kdy může pomoci kvalitní mýdlo a dostatek vody. Pozor i na prostředí, kde se pohybujete. Čím prašnější bude, tím pro vaši krásu hůře.

Pozor na nadměrné množství alkoholu

Dáte si občas dvojku červeného vína? Není to žádný problém. Dokonce je to i zdravé. Problém ale nastane, pokud to budete s alkoholickými nápoji přehánět. A to pokud jde jak o četnost pití, tak pokud jde i o množství. Právě alkohol je pro lidské tělo celkem velkým nepřítelem, a můžeme ho dokonce označit za jed. Jestliže budete alkohol pravidelně požívat, může to vést nejenom k závislosti. Pokud je věc, která je také problémem, je to stárnutí vašeho těla. Stačí se podívat na různé fotografie lidí závislých na alkoholu a sama uvidíte, co s nimi dělá. I pravidelné a nadměrné pití je tedy něčím, co způsobuje rychlejší stárnutí. Co tedy dělat? Je to snadné – alkoholu se snažte vyhýbat.

Pijte!

Tento bod sice uvádíme jako poslední, ale je asi nejdůležitější ze všech. Musíte hodně pít. Ideálně čistou vodu. Nepijte sladké šťávy, ty vás dělají starší. Pijte čistou vodu. Kafe jen jedno denně. A pijte tak 3 litry vody denně. To je proti stárnutí nejlepší.

Co si ještě o stárnutí přečíst?