Domů Krása & Péče Vlasy Zbav se špatných silikonů na vlasech! Zatím bez hodnocení.

Zbav se špatných silikonů na vlasech! Zatím bez hodnocení.

4

Už jsem se tu hodněkrát zmiňovala o silikonech v kosmetice, takže předpokládám, že mé pravidelné čtenářky už o tom nemusí nic hledat a jako chytré hlavy jsou informované. Pokud ti nějaký ten článek utekl a nevíš, o čem je řeč, o silikonech ve vlasové kosmetice si můžeš přečíst v mém starším článku Silikony ve vlasovém šamponu, kde jsem vysvětlila podle mého to nejdůležitější, co se o silikonech ví a co způsobují.

A protože jsem si všimla, že spousta z Vás se o silikony aktivně zajímá, nebo že se snaží vyhýbat se jim a jednou za čas třeba udělat nějakou tu ozdravnou vlasovou „nesilikonovou“ pauzu, proč sem nepřidat další článek, kterým bych ráda přispěla svou troškou do mlýna.

O co půjde? Určitě už víš, že silikony ve vlasové kosmetice můžeme určitým způsobem rozdělit. Můžeme je rozdělit na ty dobré a špatné, dál podle toho, zda jsou rozpustné ve vodě, částečně nebo vůbec nerozpustné. Špatné silikony, které jsou částečně nebo vůbec nerozpustné ve vodě jsou zlo, myslím, že na tom se shodneme všichni. Vlas obalí, sice je zezačátku pěkný a lesklý, ale po dlouhé době může plihnout a být slabší. Vzhledem k tomu, že silikon smýt nemůžeš a pořád používáš stejnou kosmetiku, na vlasu se tvoří pořádná silikonová vrstva a je to čím dál horší, co s tím?

Asi nejznámější (ne moc skvělý) silikon je Dimethicone, který najdeš snad v každé drogeristické vlasové kosmetice. Vidím ho u gliss kuru, vidím ho u spousty jiných značek. Dimethicone je nerozpustný ve vodě, řadíme ho spíše k těm špatným silikonům a proto je žádoucí čas od času se ho zbavit a dopřát svým vlasům pauzu. Mám pro tebe několik takových receptů a způsobů jak na to!

Spešl šampon

Na internetu nebo u své kadeřnice si můžeš zakoupit šampon, který je přímo dělaný jako vlasová očista, vlasy čistí a snaží se napravit škody, které se na nich staly. Takové šampony jsou jednoduchá varianta a upřímně jsem se podivila tomu, že ani nejsou nijak závratně drahé. (Například takový Salerm spa se dá koupit do 200 Kč).

Použití je jednoduché, stačí vlasy pořádně šamponem umýt, popř. nechat chvíli působit a smýt.

Domácí recept

Pokud si nechceš žádný takový šampon kupovat a potřebuješ teď hned vlasy silikonů zbavit, budeš potřebovat jedlou sodu, kterou aplikuj rovnoměrně (pomalu vmasíruj) do mokrých vlasů. Poté jí klasicky opláchni vodou, pořádně smyj a můžeš pokračovat v klasickém mytí svých vlasů. Po takové čistící kúře nezapomeň použít balzám na vlasy, protože jedlá soda může nechat vlasy mírně vysušené.

S tímto způsobem to nepřeháněj a neprováděj ho příliš často, ideální je jednou za 3 – 4 týdny.

Invazivně

Pokud se silikonů chceš zbavit, osvědčený způsob je ostříhání. Pro některé vlasy to může být vysvobození, protože někdy jsou tak moc oslabené a zničené, že obnovit jejich zdraví není nic jednoduchého (a často ani možného). A kdo by chtěl chodit s pořádně zničenými vlasy? Proto je podle mého lepší nemít s dlouhými vlasy slitování a když už vypadají vážně mizerně a strašlivě, ostříhat je!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVýběr SŠ: Obchodní akademie
Další článekMake-up podle… Ashley Benson
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Nejlepší ostříhat rovnou do hola, a pořád holit! Silikony jsou totiž daleko horší než holá hlava!

  2. Ahoj, možná je to blbý dotaz, ale kde můžu koupit jedlou sodu ? :D
    Děkuju za odpověď :)
    Mimochodem, vlasy bych si nikdy na úplně krátko neostříhala :D

  3. Ahoj, mě by spíš zajímalo jak to s tou sodou myslíš? :D to si mám ten prášek vmasírovat do celé dělky vlasů (i konečky) a nebo to mám smíchat ve vodě a pak tím vlasy opláchnout?

Diskuze je uzavřena.