Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Zdravé hubnutí, Díl IV. – dostatek pohybu Zatím bez hodnocení.

Zdravé hubnutí, Díl IV. – dostatek pohybu Zatím bez hodnocení.

6

Rozhodla jsem se vytvořit novou sérii článků, které vám budou radit jak správně shodit pár kilo, zformovat postavu či zlepšit kondici. Doufám, že se vám bude líbit. Čtvrtý díl se zaměřuje na to, jak hubnout a formovat postavu dostatkem pohybu – jaký je správný – co dělat a nedělat.Pohyb je pro tělo a celý proces formování štíhlé postavy stejně tak důležitý, jako zdravá strava a pitný režim. Pokud budeš držet hrozné, ale fungující diety, a nebudeš mít dostatek pohybu – neshodíš vůbec nic, nebo pokud ano, tak na tobě bude, ošklivě řečeno, přímo viset kůže.

Díky pohybu se do činnosti uvádí metabolismus, díky němuž spalujeme tuky. Proto je pohyb při hubnutí tak důležitý.

A ptáte se jaký pohyb? Rozdělím ho na několik kategorií:

1) Neplánovaný, prostě obyčejný pohyb – sem můžeme řadit prostou chůzi, občas když nestíháš tak běh, procházky, venčení psa, chození do školy. Je to hodně důležité. Pokud máš třeba školu dvacet minut městem, tak proč jezdit autem nebo MHD, nejlepší je, když je to možné, vzít to hezky po svých. Nejvíce se spaluje při rychlé chůzi, která je i dobrá na formování stehen a lýtek.

2) Cvičení doma – nechceš do fittnes? Stydíš se? Tak si buď najdi na internetu či jinde pár cviků, a pravidelně např. při muzice cvič. Nebo si můžeš koupit dvd či vhs s aerobikem či jogou a ve volném prostoru před televizí cvičit. Pokud ti to vyhovuje takhle, tak není problém

3) Tělocvičny, fittnes – Máte ve škole tělocvik a tobě se nechce cvičit? Pokud ti záleží na postavě, tak neváhej, převleč se a s optimismem do toho. Co se týče fittnes center, tak si se nejlépe hodí pro lidi, kteří jsou v hubnutí a cvičení naprostí začátečníci, nevědí o pohybu nic, nebo po ty, kteří chtějí být pod dozorem odborníka, chtějí aby jim správné cviky a způsoby cvičení poradil a byly co nejúčinnější. Ve fittnes se nemusíš namáhat jen v posilovnách, je tu i příjemnější způsob (alespoň pro mě) a to je např. Pilates, Joga, Aerobic, Vodní aerobic, fitbox a mnoho dalších sportů a aktivit.

Pamatuj, že si při a po cvičení je tělo dehydrováno a potřebuje doplnit tekutiny, proto co možná nejvíc pij (hlavně obyčejnou) vodu. Nejlépe se cvičí v teplejším prostředí než v minus pěti stupních a lépe na tom budeš pokud si svaly nejdříve protáhneš a až potom začneš s těžšími cviky.

A pamatuj: Váha není všechno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZdravé hubnutí, Díl III. – co pít?
Další článekJak vycházet s rodiči?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den je my 13 a potřebovala bych posilyt ruce u podpaží a nevím jaký cvik na to a do fitnes se my moc nechce děkuji za odpověd.

  2. ahoj – nemusíš mi vykat:) doporučím ti buď klasické nebo ženské kliky, nebo také aerobik – kam chodí mnoho mladých slečen:) – nebo ho prodávají taky ne dvd

  3. Ahoj, chtěla jsem se zeptat jaké mám používat cviky když nechci zhubnout v kilách ale v bříšku. Břicho nemám zas tak velké, ale když vlezu do plavek tak je mi hrozně trapně, protože se na mě každý dívá. Kdyby jsi mi odpověděla moc by mi to pomohlo a předem děkuju.

    • Ahoj, zkoušela jsi sedy lehy? Ne nijak náročné, ale zvedat jen první třetinu horní poloviny těla.. Pak taky pár dřepů denně jsou na bříško prospěšné a samozřejmě moc nesolit, nejíst jídlo které nadýmá a žít zdravě:)

      • Ahojky, moc jsem to nezkoušela, protože mi to moc nepomáhalo ale určitě to zkusím ještě jednou a častěji. A jinak moc děkuju za odpověď

  4. Ahoj Mers,prosím,potřebuju radu. Rozhodla jsem se,že každý večer budu cvičit tak,abych se zapotila.. Teď jsem běhala po zahradě,ale nešlo se mi spotit.. Myslíš,že jsem udělala chybu,když jsem si oblékla zimní bundu,šusťáky a ještě jsem běhala? Dobře jsem se zapotila.. Potom jsem šla dom,napila jsem se vody a šla jsem tancovat podle hudby,ale oblečení jsem si nesundala,protože si myslím,že to bude mít větší efekt,když budu nabalená a potit seje to správně? A potom jsem asi 15 minut seděla,popíjela vodu a jak jsem byla pořád oblečená,tak jsem byla pořád spocená,myslíš,že je to dobře,že si takhle pomáhám oblečením? Nemůže to nějak uškodit? Moc děkuju za odpověď..

Diskuze je uzavřena.