Domů Krása & Péče (Foto)návody Zimní líčení + (foto)návod ...

Zimní líčení + (foto)návod 4.86/5 (7)

9

Další fotonávod je tu a pro tentokrát jsem se zaměřila na velice jednoduché líčení, vhodné na zimu. Proč zrovna na zimu? Make-up se skládá, ze studených barev, konkrétně jsem zvolila modrou a bílou, které jsou jistými symboly jara. Pokud se to nepřežene s barevností modré, líčení se samozřejmě dá použít na den, při tmavších barvičkách je ho možnost použít na večer. Není k tomu potřeba nic speciálního – pouze vyhovující modré stíny, v takovém odstínu, v kterém si přeješ.

Použila jsem oční stíny z paletky 120 barev + Essence quattro, kde najdeš jak modrou, tak bílou. Líčení bude slušet hlavně zimnímu typu, tzn. světlá kůže, tmavší vlasy.

1. Krok

Připrav si vše, co je potřeba a nanes klasický make-up z dekorativní kosmetiky, podle toho, jaký používáš. Já osobně jsem zvolila make-up od značky Essence Stay All day a pudr od Astoru.

2. Krok

Vezmi si k ruce bílé stíny. Je důležité, aby byly dobře pigmentované, znám spoustu takových, které vůbec nebarví a sice se tváří bíle, ale na očích v podstatě nejsou vidět.

Bílý stín rozetři na horní víčku, jen do očního záhybu, tedy jen to místo, které je vidět na obrázku.

3. Krok

Po bílých stínech přichází menší oživení a to v podobě modré. Říká se, že modrá nesluší jen tak každému a slečna s ní může působit spíš zmalovaně, pokud ale zvolíš dobrý odstín, nepřeženeš to s množstvím a s velikostí plochy, kam modrou naneseš, tak se nemusíš bát ji použít.

Modrý stín aplikujeme do záhybu očního víčka, tzn. nad bílou linku, kterou jsme před chvilkou nakreslili. Nepřeháněj to, nepřetahuj. Pokud si nejsi úplně jista tahem, je možné si vyťupkovat pomocí štětečku tečky, které jen propojíš a rozetřeš. Můžeš vidět na obrázku:

4. Krok

Na řadu přichází řasy a dolní oční víčka. Nemusíš používat řasenku, nemusíš nic dávat na dolní víčko, rozhodnutí je čistě a jen na tobě. Určitě bych ale dolů nedávala žádnou černou linku a když už, tak pouze minimální. Mnohem rozjasňujícím způsobem bude působit nanesený bílý stín do vnitřního koutku oka, popř. světlounká modrá v tenké lince.

A je hotovo!

*Použité líčení: Dermacol – Satin makeup base, Essence Stay All day, Astor – Antishine Mattitude, Elf Eyelid primer, Blue colors 120eyeshadows palette, Essence Quattro, Elf Regular & Waterproof Mascara Duo.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekBraň se proti manipulaci!
Další článekEssence – Stay All day
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

  1. Určitě zkusím. Taky mám pocit, že přesto, že jsem zimmí typ, mi modrá nesluší, ale ještě jsem to nezkoušela takovým způsobem… :)

  2. ahoj, chtěla jsem se zeptat na té fotce úvodní fotce máš paletu stínů a mě by zajímalo jaká je to značka. nemůžu tu paletu nikde najít. Díky

    • Dá se koupit na aukru nebo na Ebay, cca za 300 Kč – bu´d je to bez značky nebo pokud chceš konkrétní značku tak je to Manly

  3. Stejně jsou uplně nejlepší fotonávody.. nebo články, kde píšeš třeba o čelenkách a pak je na konci tvoje fotka sní, nebo s lakem.. prostě, chápeš. :D :)

Diskuze je uzavřena.