Zimní líčení + (foto)návod 4.86/5 (7)

Další fotonávod je tu a pro tentokrát jsem se zaměřila na velice jednoduché líčení, vhodné na zimu. Proč zrovna na zimu? Make-up se skládá, ze studených barev, konkrétně jsem zvolila modrou a bílou, které jsou jistými symboly jara. Pokud se to nepřežene s barevností modré, líčení se samozřejmě dá použít na den, při tmavších barvičkách je ho možnost použít na večer. Není k tomu potřeba nic speciálního – pouze vyhovující modré stíny, v takovém odstínu, v kterém si přeješ.

Použila jsem oční stíny z paletky 120 barev + Essence quattro, kde najdeš jak modrou, tak bílou. Líčení bude slušet hlavně zimnímu typu, tzn. světlá kůže, tmavší vlasy.

1. Krok

Připrav si vše, co je potřeba a nanes klasický make-up z dekorativní kosmetiky, podle toho, jaký používáš. Já osobně jsem zvolila make-up od značky Essence Stay All day a pudr od Astoru.

2. Krok

Vezmi si k ruce bílé stíny. Je důležité, aby byly dobře pigmentované, znám spoustu takových, které vůbec nebarví a sice se tváří bíle, ale na očích v podstatě nejsou vidět.

Bílý stín rozetři na horní víčku, jen do očního záhybu, tedy jen to místo, které je vidět na obrázku.

3. Krok

Po bílých stínech přichází menší oživení a to v podobě modré. Říká se, že modrá nesluší jen tak každému a slečna s ní může působit spíš zmalovaně, pokud ale zvolíš dobrý odstín, nepřeženeš to s množstvím a s velikostí plochy, kam modrou naneseš, tak se nemusíš bát ji použít.

Modrý stín aplikujeme do záhybu očního víčka, tzn. nad bílou linku, kterou jsme před chvilkou nakreslili. Nepřeháněj to, nepřetahuj. Pokud si nejsi úplně jista tahem, je možné si vyťupkovat pomocí štětečku tečky, které jen propojíš a rozetřeš. Můžeš vidět na obrázku:

4. Krok

Na řadu přichází řasy a dolní oční víčka. Nemusíš používat řasenku, nemusíš nic dávat na dolní víčko, rozhodnutí je čistě a jen na tobě. Určitě bych ale dolů nedávala žádnou černou linku a když už, tak pouze minimální. Mnohem rozjasňujícím způsobem bude působit nanesený bílý stín do vnitřního koutku oka, popř. světlounká modrá v tenké lince.

A je hotovo!

*Použité líčení: Dermacol – Satin makeup base, Essence Stay All day, Astor – Antishine Mattitude, Elf Eyelid primer, Blue colors 120eyeshadows palette, Essence Quattro, Elf Regular & Waterproof Mascara Duo.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

 1. Moc pěkné, takové decentní :D.

 2. Určitě zkusím. Taky mám pocit, že přesto, že jsem zimmí typ, mi modrá nesluší, ale ještě jsem to nezkoušela takovým způsobem… :)

 3. Haaanííík-Batty Lady

  Moc hezké!
  Mám nejraději články o líčení! =)

 4. Jé, to je moc pěkné, takové nenápadné :)

 5. ahoj, chtěla jsem se zeptat na té fotce úvodní fotce máš paletu stínů a mě by zajímalo jaká je to značka. nemůžu tu paletu nikde najít. Díky

  • Dá se koupit na aukru nebo na Ebay, cca za 300 Kč – bu´d je to bez značky nebo pokud chceš konkrétní značku tak je to Manly

 6. Dokonalé , určitě zkusím .

 7. V jednoduchosti je krása :) moc pěkné

 8. Stejně jsou uplně nejlepší fotonávody.. nebo články, kde píšeš třeba o čelenkách a pak je na konci tvoje fotka sní, nebo s lakem.. prostě, chápeš. :D :)

TOPlist