Domů Tělo & Zdraví Hubnutí 10 důvodů, proč nehubnete Zatím bez hodnocení.

10 důvodů, proč nehubnete Zatím bez hodnocení.

43

10 důvodů, proč nehubnete

1. Chybí vám motivace: Pokud nemáte dostatečnou motivaci k hubnutí, je pravděpodobné, že to nebudete brát vážně a vzdáte to po krátké době.

2. Stresové situace: Pokud se nacházíte ve stresu, můžete snadno sáhnout po nezdravých jídlech jako prostředku k uklidnění a vyrovnání se s negativními emocemi.

3. Nedostatek času: Hledání času na cvičení a přípravu zdravých jídel může být obtížné, zejména pokud máte rušný životní rozvrh.

4. Nedostatečná znalost výživy: Pokud nevíte, jak správně stravovat, může být obtížné dosáhnout svých cílů při hubnutí.

5. Nízká sebevědomí: Pokud máte nízké sebevědomí, může být těžké uvěřit si, že jste schopni dosáhnout svého cíle a zhubnout.

6. Nedostatek podpory: Pokud nemáte blízké osoby, které vás podporují při hubnutí, může být těžké se držet svého plánu.

7. Přejídání se: Přílišné přejídání se a nekontrolované stravování může negativně ovlivnit vaši snahu zhubnout.

8. Negativní myšlení: Pokud se neustále zaměřujete na negativní myšlenky a nevěříte si, může být obtížné dosáhnout úspěchu při hubnutí.

9. Nedostatečný spánek: Nedostatečný spánek může ovlivnit hormonální hladiny, které mohou vést ke zvýšenému chuti k jídlu a následnému přibírání na váze.

10. Nerealistická očekávání: Pokud očekáváte rychlé a dramatické výsledky, můžete být zklamáni, pokud jich nedosáhnete a to vás může demotivovat.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

 

Většina dietářů by souhlasila s tím, že hubnutí je téměř vždy rozčilující proces. Nejen to, ale držet dietu a zároveň se věnovat společenskému životu může být téměř nemožné. Pokud máte pocit, že na své cestě za hubnutím děláte vše správně, a přesto nedosahujete pozitivních výsledků, pak poslouchejte. Přinášíme vám 10 skutečných důvodů, proč se vám nedaří zhubnout. Abyste se dozvěděli, co všechno může způsobovat, že vaše váha zůstává zaseknutá na neutrálu, Jezte tohle, ne tamto! oslovil The Nutrition Twins®, Tammy Lakatos Shames, RD, CDN, CFTa Lyssie Lakatos, RD, CDN, CFTa Mike Bohl, MD, MPH, ALM, kteří zasedají v naší lékařské odborné radě. Odborníci prozradili, že existuje mnoho jednoduchých nových návyků, které můžete do svého životního stylu zařadit hned teď a které vám mohou pomoci při spalování většího množství kalorií.

Další skvělou myšlenkou je získat přítele, se kterým budete sdílet svou cestu za hubnutím. Společné cvičení, výměna receptů a vzájemné povzbuzování k dosažení konkrétních cílů v oblasti fitness nebo diety každý týden je méně osamělou cestou – a vlastně i zábavou! Dr. Bohl říká: „Procesní cíle se týkají věcí, které děláte, abyste zhubli (například dodržování diety určitý počet dní v týdnu nebo chození do posilovny určitý počet dní v týdnu), a může být motivující mít několik malých „vítězství“ díky dosažení procesních cílů, zatímco jste na cestě k dosažení celkových výsledných cílů.“

Nenechte se odradit, protože existuje mnoho cest, které můžete prozkoumat, když se snažíte zhubnout. Podívejte se na těchto 10 skutečných důvodů, proč se vám nedaří zhubnout. A příště si nenechte ujít 10 návyků, které ničí váš pokrok v hubnutí po 50.

Lékař hovoří s pacientkou v prostředí vyšetřovny

Prvním důležitým krokem je probrat s lékařem svou váhu, obavy a cíle hubnutí. Nadváha nebo obezita jsou zdravotní stavy. Je možné, že vaše hmotnost může být důsledkem něčeho, jako je Cushingův syndrom, což je stav, který vede k nárůstu hmotnosti ve středu těla.

Dr. Bohl vysvětluje, že existuje několik různých důvodů, proč si někteří jedinci drží nadváhu. „Teorie nastaveného bodu říká, že lidské tělo se snaží udržet v preferovaném rozmezí – které se u každého člověka liší. Takže důvodem číslo jedna, proč se vám možná nedaří zhubnout, je to, že nadváha je zdravotní stav a hubnutí pro vás může být fyziologicky obtížnější než pro jiné lidi,“ říká.

„Ačkoli časově omezené stravování (jídlo pouze v určitém časovém rozmezí) může být pro některé lidi přínosné a pomáhá jim zhubnout, u jiných se to obrací proti nim, protože po skončení půstu mají příliš velký hlad a přejídají se nebo se přejídají,“ vysvětlují The Nutrition Twins. Kromě toho může přerušovaný půst zmařit vaše úsilí o hubnutí, pokud se během půstu nedokážete soustředit a cítíte se unavení, což může vést k vynechávání aktivit spalujících kalorie nebo cvičení.

Poučení z příběhu? Přerušovaný půst nepřinese výsledky hubnutí pro každého. Výživová dvojčata varují: „Ženy musí být obzvláště opatrné, aby to nepřeháněly, protože to může narušit jejich křehkou hormonální rovnováhu.“ Dodávají: „Dávejte pozor na signály svého těla a na to, jak vaše tělo při půstu reaguje. Pokud po 14 až 16 hodinách půstu nemáte chuť k jídlu, zkuste se postit raději kratší dobu, například 12 až 14 hodin. Pokud se přesto nakonec přejídáte nebo pokud omezujete svou aktivitu, bude možná nejlepší zůstat u maximálně 12 hodin.“

Možná si myslíte, že máte na mysli své nejlepší zájmy při hubnutí, když se rozhodnete pro zeleninové chipsy, čerstvé ovoce nebo preclíky ke svačině a vyhnete se nezdravým sušenkám, chipsům nebo sladkostem. Bohužel však tyto možnosti způsobí, že krátce po jejich dojedení budete mít pocit hladu a chuť na další.

Abyste tomu předešli, doporučují The Nutrition Twins: „Při svačině nezapomeňte zařadit potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu. Bílkoviny a vláknina zpomalují trávení, abyste se cítili sytí, a pomáhají způsobit postupný vzestup hladiny cukru v krvi, čímž zabraňují poklesům energie, které vyvolávají chutě.“

Zvažte, zda si při příští svačině nepochutnáte na pistáciích, které The Nutrition Twins označují za „ideální rostlinný zdroj plnohodnotných bílkovin“. [and] a dobrým zdrojem vlákniny.“ A podle nedávné studie Cornellovy univerzity jsou pistácie plné antioxidantů, které „jsou superhvězdami při krocení zánětů, které ztěžují hubnutí.“

veganské potraviny

Konzumace rostlinných potravin přináší spoustu zdravotních výhod, ale The Nutrition Twins vysvětlují, že úplný přechod na veganskou stravu bez pečlivého plánu může snadno zhatit váš pokrok v hubnutí, pokud do něj nezařadíte dostatek bílkovin. „Protože většina rostlinných potravin neobsahuje mnoho bílkovin, je snadné se zasytit sacharidy, zejména rafinovanými obilovinami, jako jsou těstovité sacharidy, které způsobují prudký nárůst a pád krevního cukru a brzy poté vás nechají hladovět,“ říkají nám. „To obvykle vede k přejídání, a to často sacharidy, jako jsou kalorické těstoviny, preclíky, chipsy a sladké svačinky, které mohou snadno vést k přibírání na váze.“

Než přejdete na 100% veganskou stravu, zmapujte si svá jídla a promyslete si, jak do každého z nich zařadit více bílkovin. Mezi rostlinné zdroje plné bílkovin patří čočka, černé fazole, sušený hrách, cizrna nebo edamame, dále tofu, chia semínka, quinoa a ořechy.

„Setkáváme se s tím často – lidé s nejlepšími úmysly být zdravější se snaží zařadit do jídel více zeleniny, což je fantastické, ale neuvědomují si, že olej nebo máslo, ve kterých se zelenina vaří nebo marinuje, se mohou opravdu přidat,“ vysvětlují Dvojčata výživy. „Některá zelenina, jako například lilek, houby, dýně a papriky, se v oleji a másle utápí ještě více a přidává ke každému jídlu několik set kalorií.“

Ale nepřestávejte si objednávat zeleninu – prostě si řekněte o zeleninu v páře! Pokud potřebujete extra chuť, vymačkat na zeleninu čerstvou citronovou nebo limetkovou šťávu je vždy dobrý nápad. „Je to jeden z nejlepších triků, který používají špičkoví kuchaři, a je ideální, pokud si hlídáte pas, protože nepřidává žádné kalorie,“ dodávají The Nutrition Twins. Nebo požádejte restauraci, aby do pokrmů zakomponovala koření a bylinky, jako je oregano, tymián, rozmarýn, kopr, kmín, citronová tráva, petržel, bazalka, hřebíček nebo muškátový oříšek, které zelenině dodají chutný nádech bez přidaných kalorií.

sacharidy

Možná máte dojem, že pokud jde o hubnutí, jsou všechny sacharidy špatné. To prostě není pravda! Jde o to, abyste si vybrali ty správné zdravé sacharidy, které zařadíte do svých jídel.

„Sacharidy jsou palivem pro váš mozek a svaly, a když je vyřadíte, nezřídka se cítíte vyčerpaní a máte intenzivní chuť na sacharidy nebo cukr, protože váš mozek a tělo potřebují rychlou vzpruhu. To často vede k tomu, že se přejídáte právě tím jídlem, kterému se snažíte vyhnout,“ vysvětlují The Nutrition Twins.

Abyste tomu předešli, dávejte pozor na to, jak se cítíte, když z jídla vyřadíte sacharidy. Cítíte se později unavení, nebo to má za následek přejídání? „Pokud ano, vědomě se snažte do každého jídla zařadit malé množství plnohodnotných sacharidů,“ doporučují The Nutrition Twins. „Možná budete muset trochu experimentovat, abyste zjistili své osobní potřeby, ale začněte například s jednou porcí ovesných vloček, hnědé rýže, sladkých brambor nebo quinoy na jedno jídlo, protože to může stačit.“

Pokud se stále cítíte unavení a/nebo se po jídle přejídáte, zvyšte příjem sacharidů o něco více, dokud nenajdete správné množství, které funguje.

Některé léky způsobují přibývání na váze a existuje možnost, že vaše váha může být způsobena něčím, co užíváte, vysvětluje Dr. Bohl. Poraďte se se svým lékařem, protože váš stav může být léčitelný jiným lékem. Rozhodně to stojí za prozkoumání!

Při hubnutí je důležité jíst s kalorickým deficitem, což znamená, že spotřebujete méně kalorií, než kolik jich spálíte. Některé kalorie však mohou být pěkně záludné, například alkohol a ranní káva. Dokonce i ovocné šťávy, které se tváří jako „zdravé“, mohou být plné dalších kalorií a cukru. Je důležité vědět, co všechno jíte – a pijete.

žena stoupá na váhu

Běžně se stává, že zhubnete a pak se dostanete na plošinu, která váš pokrok úplně zastaví. „Když držíte dietu, vaše tělo nakonec klesne na velikost, při níž se počet kalorií, které denně spálíte, rovná počtu kalorií, které denně spotřebujete. Menší těla spalují méně kalorií, takže i když budete pokračovat v dodržování stejné diety, nemusí se vám již podařit zhubnout,“ vysvětluje Dr. Bohl. Abyste se vrátili na cestu hubnutí, je důležité přehodnotit svůj jídelníček a ujistit se, že konzumujete potraviny s kalorickým deficitem.

Hubnutí je postupný proces, který vyžaduje tvrdou práci, odhodlání a trpělivost. Může také zahrnovat několik pokusů a omylů. V závislosti na tom, kolik chcete zhubnout, může chvíli trvat, než dosáhnete výsledků. Obvykle je bezpečné zhubnout jedno až dvě kila za týden, upozorňuje Dr. Bohl. Mějte na paměti, že možná hubnete, jen chvíli trvá, než skutečně uvidíte rozdíl. Buďte trpěliví a nebuďte na sebe tak přísní!

dieta

 

FAQs

10 důvodů, proč nehubnete

1. Nevhodný jídelníček

Často nedodržujete vyvážený a zdravý jídelníček, který je klíčový pro úspěšnou hubnutí.

2. Nedostatek pohybu

Málo se hýbete a nezahrnujete dostatek fyzické aktivity do svého každodenního života.

3. Přejídání se

Často se přejídáte a nekontrolujete množství přijímané potravy.

4. Nezdravé návyky

Trpíte nějakými nezdravými návyky, například konzumací rychlého občerstvení nebo sladkostí.

5. Nedostatek motivace

Nemáte dostatečnou motivaci k hubnutí, což může vést k neúspěchu.

6. Hormonální nerovnováha

Hormonální nerovnováha může narušit vaši schopnost zhubnout.

7. Nedostatek spánku

Nedostatek kvalitního spánku může ovlivnit váš metabolismus a zpomalit proces hubnutí.

8. Nepřesnost ve výpočtu kalorií

Mohlo by se stát, že nepřesně spočítáte množství přijatých kalorií, které mohou zhatit váš pokrok v hubnutí.

9. Nedostatek plánování

Nepřipravujete si dopředu jídla a často se spoléháte na nezdravé možnosti, které jsou snadno dostupné.

10. Psychoemocionální vlivy

Většinou zapomínáte na důležitost psychické pohody a emocionálního stavu při procesu hubnutí.

 

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

43 KOMENTÁŘE

 1. For latest nrws yoou haqve tto payy a visit internet and on wweb I founnd thbis webb sitee as a finesat site for lastest updates.

 2. First oof all I want to ssay awdsome blog! I hhad a quick question that I’d likle
  too assk if youu don’t mind.I was iinterested tto knhow how
  youu centwr yourself and clear our thoughts
  beore writing. I hace had difficulty clearing myy
  mmind in getting mmy ideas ouut there. I doo take pleasure iin writing however it jujst seems lioke thhe first 10 to 15 minutes aree wzsted just tryinng tto fiigure out how to begin.
  Any recommesndations or tips? Thanks!

 3. What i don’t realize is in reality how you are no longer actually a lot more well-favored than you may be now. You’re so intelligent. You know therefore significantly in terms of this subject, made me personally consider it from numerous various angles. Its like women and men are not fascinated until it’s something to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent. All the time maintain it up!

 4. Do yyou mind iif I qquote a coupke off your polsts as
  long aas I providee credot andd sources back too your webpage?

  My blog site iis in the vsry same arwa off interest as yours
  and my visitors would genuinely bemefit from solme of
  thee information youu present here. Plewase lett mme know if thiis ok witfh you.
  Regards!

 5. May I simpy sayy whwt a comfort too discovger ann indiidual
  whho genuinely understancs what thyey are talkingg about over the internet.

  Yoou ceertainly understand how tto bring a problem to light annd mae itt important.
  More andd more people should read his and understand this side of you story.
  I wass surprised that you aare nnot more opular sinc yyou certainly have thhe gift.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno