Domů Rodina & Škola Volný čas 5 zamilovaných májových knih ...

5 zamilovaných májových knih 4.8/5 (10)

0

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.

Těmito verši začíná slavná báseň, kterou napsal Karel
Hynek Mácha. Báseň plná lásky.
A právě měsícem lásky je květen, který právě nastává.
 Podle mě není nad to, sednout si někam do přírody a začíst se do romantického příběhu.
Dnes ti přináším pět typů na knihy, které se k tomuto období skvělě hodí, ale není to jen obyčejná „červená knihovna“.

 

Eleanor & Park

Ne všichni mohou být ve škole a právě o tom je příběh hlavní hrdinky.Eleanor není nejkrásnější holka na škole a ani její přítel není žádná hvězda. Je to nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich láska má počátek v jízdách do školy. Román líčí  pouto přátelství a prvních krůčků k lásce, která ale zdaleka nebude tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát.

Všem klukům, které jsem milovala

Jak velkou sílu mohou mít slova na kousku papíru?
Hlavní hrdinka Lara Jean píše dopisy – na rozloučenou. Nikdy se nikomu nesvěřila, ale místo toho napsala dopis, který ukryla do krabice pod postel. Jenže jednoho dne zmizí a Lara zjistí, že je někdo neznámý rozeslal. Najednou se musí postavit tajemstvím, které dlouho tajila a vyrovnat se z minulostí, kterou neměl nikdo objevit.

Hvězdy nám nepřály

Příběh plný lásky a bolesti. Hned ze začátku varuji, že u této knihy bude kapesník nutností. Šestnáctiletá Hazel Grace Lancaster trpí rakovinou štítné žlázy. Z donucení rodičů začne chodit do podpůrné skupiny, kde se seznámí s  Augustem Watersem, který  nad rakovinou zvítězil, ale s amputovanou nohou. Začnou splou trávit spoustu času a láska je na světě. Jenže na jak dlouho?

První konec

Láska tak silná, že si najde cestu napříč staletími.
Příběh se odehrává napříč několika staletími. Osudem hrdinů Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu. Pokaždé se přitom do sebe hluboce zamilují, ale vždy se musí tragicky rozdělit. Proč se tedy neustále vrací zpátky? Čeho musejí dosáhnout, než budou moci žít jeden dlouhý společný život?

Víš, že tě miluju?

Může být z toho nejhoršího léta to nejlepší?Eden má strávit léto v Kalifornii u nové rodiny svého otce, kterého tři roky neviděla. I přes svou nechuť přijíždí a je velice překvapená, luxusní dům, nevlastní matka a hned tři nevlastní bratři. Na největší problémy naráží s nejstarším Tylerem. Čím víc ho ale poznává, tím víc začíná chápat, že se jí začíná líbit.

 

 

 

 

 

Zaujali tě některé knihy a chceš si je přečíst? Četla jsi již nějakou a chceš se podělit o svůj názor? Určitě nám dej vědět do komentářů!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOslňte okolí záplavou hustých vlasů
Další článek5 střihů aneb vyznejte se v džínách, co se právě nosí
Celým jménem se jmenuji Kateřina, přezdívku Katuš mi dali moji kamarádi a mně se zalíbila, takže ji používám dodnes. Je mi 18 let a studuji všeobecné gymnázium. Můj plán do budoucna je tedy jasný. Vysoká škola. A protože bych chtěla studovat žurnalistiku, bylo pro mě psaní na tento web jedinečnou příležitostí. Navíc mi vždy dodáte notnou dávku inspirace a energie. Ve svém volném čase ráda čtu, vařím, cestuji a vlastně dělám ráda tak moc věcí, že bych je mohla vypisovat do večera. Proto i moje články nejsou zaměřené na jedno téma, ale píšu tak nějak o všem.