Domů Krása & Péče Chyby v líčení – nedělejte se zbytečně starší ...

Chyby v líčení – nedělejte se zbytečně starší 4.88/5 (8)

1

Chyby v líčení - nedělejte se zbytečně staršíProč se ženy líčí? Pochopitelně z toho důvodu, aby zakryly nedokonalosti, stejně jako je to i z toho důvodu, aby vypadaly mladší. Je i toto váš důvod, proč dlouhé desítky minut trávíte doma u zrcadla? Pokud ano, nezapomeňte se také vyvarovat hlavních chyb, které vás mohou udělat starší. Jaké chyby to jsou? Podívejte se s námi. A vyvarujte se jich.

Pozor na hutný podklad

Na první pohled to může znít zcela logicky. Pokud budete chtít zamaskovat třeba své vrásky, rozhodnete se použít skutečně hutný podklad. Opak je ale pravdou, jelikož výsledkem bude, že hutnější podklady jednotlivé linky ve tváři naopak zvýrazní. Správné je používat spíše jenom lehkou texturu. Díky ní dojde k tomu, že bude vaše pleť působit jednotlivým a celistvým dojmem. Nehledě na to, že bude vše působit mnohem přirozeněji, než jakékoliv hutné vrstvy.

Rizikem jsou i tmavé odstíny

Není to jenom hutnost makeupu, která vás může dělat mnohem starší. Stejně tak má vliv na váš vzhled také odstín. Ten důkladně vybírejte nejenom s ohledem na roční období, ale i s ohledem na to, jak mladě chcete vypadat. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a podívat se na tváře žen, které nejsou nalíčené. U těch mladších jistě zaujme spíše světlejší pleť, zatímco u těch starších se pleť lehce zatmavuje. A na toto pamatujte. Pokud budete vybírat odstín make-upu, rozhodně sáhněte po tom světlejším. Jedině tak si můžete snadno ubrat i několik let.

Zároveň ale apelujeme i na nutnost přirozenosti, a tak make-up vybírejte podle následných postupů:

  • Zvolte spíše přirozený odstín
  • Vyzkoušejte ho na bradě
  • Prohlédněte si ho pod umělým, i denním světlem

S korektorem opatrně

Dá se přirovnat k make-upu, jelikož i ten nabízí krycí vrstvu. Je ale určený jenom pro určité oblasti vašeho obličeje. A to především pro oblasti očí. Při jeho výběru a využití platí stejná pravidla, jako jsme uvedli výše. Jakákoliv silnější vrstva, stejně jako výrazně tmavý odstín vás budou dělat starší. Je to proto, že daný korektor ihned zamíří do každé výraznější linky na vašem obličeji a vlivem tmavšího odstínu ji bude zvýrazňovat. A čím více bude vidět, tím starším dojmem budete působit.

Pudr? Na ten zapomeňte úplně

Byl spojený s líčením hlavně v minulosti, a v současné době už se téměř nepoužívá. Proto ho raději vyhoďte, abyste nebyla dále sváděná tím, že ho budete chtít alespoň spotřebovat. Pokud tak uděláte, můžete si nejenom přidat nějaký ten rok, ale zároveň můžete uškodit své pokožce. Proč? Pamatujte na to, že s přibývajícím věkem vaše pleť ztrácí svou přirozenou hydrataci. V kombinaci s pudrem tak pleť ještě více vysušíte. A to se projeví i na tom, že rázem budou vaše vrásky mnohem výraznější. Navíc přijde i negativum spojené s tím, že budete vypadat až nepřirozeně matně. Proto na pudr skutečně zapomeňte. Jedinou výjimkou je stav, kdy je vaše pleť extrémně mastná. V takovém případě může pudr pomoci k optimálnímu zdravému vzhledu. Jinak ho ale nepoužívejte.

Černou moc nepoužívejte

Chcete některé části svého obličeje zvýraznit? A to pomocí černé barvy? Velká chyba, jelikož i toto vás může udělat starší, než ve skutečnosti jste. Co ženy velmi často dělají, to je zvýrazňování sodní linky pomocí černé tužky. Je jasné, že ke zvýraznění dojde, ale zároveň dojde i k optickému zmenšení oka a také k tomu, že budete vypadat starší. Důvodem je právě ona celková tmavost černé linky. Důvodem je mimo jiné třeba i to, že ve starším věku se mohou objevovat kruhy pod očima. Černé linky mohou mnohdy navozovat pocit právě podobného rázu. Pokud už chcete oko zvýraznit, jistě můžete, jenom k tomu použijte jiné odstíny. Třeba:

  • Hnědou barvu
  • Šedou barvu
  • Tělový odstín

Buďte lesklá, ale ne třpytivá

Jak už jsme zmínili ve chvíli, kdy jsme vás varovali před pudrem. Hitem a trendem v oblasti líčení je to, pokud vaše pleť bude působit lehce lesklým dojmem. Zároveň ale stále platí, že méně znamená více. Máme na mysli hlavně takovou situaci, kdy budete chtít využívat také zajímavou perleť. Na drobná zvýraznění je určitě volbou dobrou. Může však i uškodit. Jak? Není to přímo tím, že by sama o sobě zvýrazňovala vaše vrásky. Jejím negativem je však to, že dokáže přitahovat pozornost. Tím, že přitáhne pozornost ostatním, může přitáhnout jejich oči právě k vašim vráskám. Sama tak dáte najevo, kolik vám je.

Ostré rty nejsou ani hezké, ani trendy

Pozor na ostré rty, nebo výrazné odstíny rtěnek. Stejně jako u všeho ostatního, o zde jasně platí, že decentnost bude dominovat. Jaká je ta největší možná chyba, kterou můžete jenom udělat? Začíná tím, že si vezmete velmi rudou rtěnku a namalujete si s ní své rty. A pokračujete dále. Třeba i tím, že se rozhodnete i k tomu, že svá ústa ještě obkreslíte tužkou. Ani to nedělejte. Proč?

V první řadě proto, že výrazný odstín přitáhne pozornost a tak každý uvidí vaše vrásky, které máte právě v okolí úst. Důvod je ale ještě jeden. Tento styl byl oblíbený v minulosti. Pokud ho stále používáte, sama na sebe automaticky prozradíte svůj věk.

Co si dále o chybách v líčení?

VIDEO: Holky, takhle NE! 9 největších chyb, kterých se můžete dopustit v líčení

VIDEO: Nejčastější chyby v líčení

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.