12 chyb v líčení! Děláš je taky?! 4.8/5 (5)

Začala ses líčit, ale s líčidly si zrovna dvakrát netykáš? Nevíš, co se nosí a co ne a namalovat oční linku ti trvá věky? Neboj, vše chce čas. Možná ti s líčením pomůže můj seznam chyb, kterých by ses měla vyvarovat. Děláš je taky?

1. Pečlivě se neodlíčíš

Jedna z největších chyb, kterou při líčení můžeš udělat je to, že se neodlíčíš a jdeš spát s make-upem. Víš, jak tvá pleť trpí? Není divu, že se na ní objeví pupínky, které pak starostlivě zakrýváš a se vzhledem nalíčení nejsi spokojená. Další chybou je, že se odlíčíš nedokonale. To znamená, že na pleti zůstanou zbytky make-upu, které pak dělají neplechu při novém líčení. Už ses pokoušela hezky si namalovat řasy a přitom na nich mít ještě zbytky včerejší řasenky?

2. Před líčením si neumyješ ruce

Tento bod se ti může zdát divný, proč by sis jako měla mýt ruce? Třeba protože jsou zpocené a pokud make-up nanášíš prsty, budou se ti na pleti tvořit žmolky. Kromě toho pokud máš akné, můžeš si neumytými prsty do pleti zanést také infekci.

3. Pleť dostatečně nehydratuješ

Sice se dokonale odlíčíš, ale poté pleti nevěnuješ vůbec žádnou pozornost. Co takhle ji hydratovat? Hydratační noční krém doporučuji nanášet přes noc. I před líčením bys však na pleť měla nanést lehký denní krém, počkat až se vstřebá a teprve poté začít s líčením. Zejména, pokud máš suchou pleť.

4. Nanášíš nové vrstvy make-upu na staré

Už tě někdy napadlo si ve škole přepudrovat nosík? Pudr je v pořádku a s sebou bys ho rozhodně měla nosit. Co ale nikdy nedělej je to, že si na vrstvu ranního make-upu naneseš novou v domnění, že tak upravíš tvůj make-up. Neblázni! Každý jen trochu kvalitnější make-up musí vydržet minimálně 12 hodin, tak proč něco upravovat? Když naneseš novou vrstvu make-upu na ten starý, akorát si na pleti vytvoříš nevzhledné fleky a budou se tvořit i žmolky.

5. Tvou pleť ráno neprobudíš

Vstaneš a první co uděláš je, že sáhneš po tubě s make-upem? Chyba! Kde je koupelna a ranní mytí pleti? Tvou pleť si vůbec neprobudila a už na ni chceš dávat make-up a to je špatně. Mnohem lépe totiž bude vypadat na pleti, kterou předtím umyješ (klidně jen vodou a nebo mycí emulzí) a zbavíš ji mazu. Na závěr doporučuji pleť opláchnout ledovou vodou, díky které se hezky vypne a opadne i otok očí.

6. Kupuješ nekvalitní make-up?!

Pokud si myslíš, že ušetříš tím, že si tvá líčidla koupíš ve smíšeném marketu vietnamských majitelů, jsi na omylu. Víš z čeho jsou taková líčidla složená? Krom neznámého původu jsou těžká a rozhodně nekryjí tak, jak kvalitní kosmetické přípravky. Pro make-up vždy zamiř do drogerie, kde kromě dražší kosmetiky nabízejí i levnější řady.

7. Ignoruješ obočí

Obočí je jednou z nejvýraznějších částí obličeje a pokud je krásně zformované, odvede pozornost od větších chybiček krásy. Nenech se přesvědčit, že na něm při líčení nezáleží a věnuj mu dostatečnou pozornost. A to jak při jeho úpravě, jakož i při doplňování barvy. Místo tvrdých tužek vyzkoušej práškové barvy na obočí nebo oční stín identický s barvou tvých vlasů.

Nejprve obočí vyčeš kartáčkem, pak mezery mezi chloupky vyplň barvou. Při líčení se vyplatí investovat do šikmého plochého štětce, který je na něj nejvhodnější. Zlobivé obočí můžeš uhladit kapkou gelu nebo speciální gelovou řasenkou na obočí.

8. Dáváš příliš mnoho lesku

Lesklá ústa jsou sexy, aspoň tak je vnímáme. Ale pokud to přeženeš a rtům dopřeješ více vrstev, než dvě, snadno se stane, že budeš vypadat jako přezrálá kolagenová královna. V případě lesků určitě platí, že kvantita nesmí převyšovat kvalitu, a proto investuj do lehkých, nelepivých konzistencí s dlouhodobým efektem, nejlépe v neutrálních barvách.

Dříve, než si naneseš vrstvu lesku, ujisti se, že jsou tvoje rty v dokonalém stavu a bez šupinek odumřelé kůže. Můžete si dopomoci buď peelingem určeným vysloveně na měkkou pokožku rtů nebo zkusit jemné prokrvení rtů pomocí zubního kartáčku. Před jejich líčením dopřej rtům vrstvičku hojivého balzámu.

9. Dáváš příliš mnoho všeho

Ve snaze zkrášlit se skutečně dokonale si na obličej nanášíš příliš mnoho všeho. Pamatuj, že muži vůbec nemají rádi umělé panenky. Takže uber, méně linky, méně stínů, méně rtěnky. S rozumem. Rty si orámuj linkou a narúžuj jen potud, pokud je skutečně máš. Nemusíš za každou cenu působit jako panenka. Vyzní to spíš komicky než obdivně.

10. Používáš špatné barvy

Barevná typologie dokáže s tvojí tváří zázraky, různé odstíny barev mohou obličej rozjasnit, ale i zcela zastřít. Je třeba také zkoušet. I červená rtěnka má mnoho odstínů a výrobců a ne každému jde černá linka a černá spirála. Hnědá může u někoho působit mnohem měkčeji a přitažlivější. Nemluvě o různých barvách stínů a tvářenek. Opět platí zásada, zkoušej vše na dobrém denním světle a neboj se experimentovat. A pamatuj na bod 9.

11. Dej si pozor na slepené řasy

Řasy zažívají doslova boom. Pokud již nemáš čas na lepení umělých, spoléháš se alespoň na zázračné řasenky. Ve snaze aby řasy opravdu prodloužily a zahustily je nanášíš donekonečna. Pak jsou však slepené a odpudivé. Na to pozor, vypadá to otřesně.

12. Nesprávný make-up

Navzdory obrovskému výběru různých druhů, konzistencí a odstínů make-upu stále potkáváme na ulicích podivné masky. Buď si žena vybere nesprávný odstín make-upu nebo si ho nanese příliš mnoho, či málo. Příliš mnoho make-upu pak působí jako maska, málo zase vytváří na tváři podivné mapy. Odstín make-upu si vždy zkoušej na denním světle – bohužel v prodejnách kosmetiky je často umělé osvětlení a těžko se vybírá. Vyžádej si raději vzorky a vyzkoušej si make-up doma. Klidně nech zhodnotit jeho efekt na vaší tváři rodinou či kamarádkou.

Nezapomeň také, že během roku se mění i přirozený odstín tvé pleti a make-up, který ti vyhovuje v zimě, určitě nebude dobrý na léto.

TIP: Chyby v líčení, díky nimž vypadáte starší

VIDEO: Dokonalý make-up ve 4 krocích

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist