Domů Rodina & Škola Škola Co vzít, když vyrážíš na vodu? Zatím bez hodnocení.

Co vzít, když vyrážíš na vodu? Zatím bez hodnocení.

9

„Jedu se třídou na vodu“ – takovou větu slyšelo nemálo rodičů – vodácké výlety jsou totiž ve třídách, jak na základních tak středních školách velice oblíbené.

Na chvilku vypadnout ze školy, seznámit se víc se svými spolužáky, užít si tu atmosféru je prostě k nezaplacení a určitě stojí za to jet se podívat. Ovšem, pokud jedeš na vodu poprvé, často můžeš zpanikařit tím, že nevíš co na sebe a kolik si toho vzít a co je nezbytné.

Z vlastní zkušenosti zkusím dát pár věcí, na které bys neměla zapomenout.

Vhodné oblečení je hlavně takové, kterého ti nebude tak líto. Samozřejmě, většinou se tam neděje nic hrozného, ale pár holkám od nás se stalo, že si natrhly tričko, kraťasy apod. Proto nech doma nějaké extra drahé a značkové kousky, které bys mohla obrečet, o tomhle to prostě není.

Nejlepší oblečení? Musí být pohodlné a také univerzální – musíš být připravena jak na velká vedra (kraťasy, topy), tak na déšť a trošku nižší teploty (šusťáky, pláštěnka, mikina). Určitě je ale zbytečné si na týden (nejobvyklejší doba výletu) brát desatery kraťasy apod.

Samozřejmostí jsou plavky, nejlépe dvoje, protože ty na sobě budeš mít v podstatě nejčastěji a kdyby se s těmi prvními něco stalo, je dobré mít v záloze další.

Vhodné boty jsou další nezbytností. Nejlépe nějaké s uzavřenou špičkou (nebudou tě ve vodě bolet nohy z kamenů), kterým nevadí voda. Tenisky a popř. žabky/pantofle se taky neztratí.

Opalovací krém bys rozhodně doma neměla nechat, protože jakmile praží sluníčko a ty jsi na vodě opaluješ se o něco rychleji. Určitě nechceš mít zkažený pobyt tím, že budeš kňourat, jak máš celé tělo spálené a bolí tě.

Sluneční brýle a kšilt se taky vždy hodí a aspoň nebudeš závidět těm, kteří na tyhle věci nezapomněli:)

Co se týče kosmetiky: Pokud se líčíš, nevoděodolné věci ti budou v podstatě k ničemu – doporučuju voděodolnou řasenku a lesk na rty, to je tak vše, co se dá využít. Určitě si sebou nezapomeň hydratační krém, aby tvá pokožka nebyla vysušená, popř. nějaké kosmetické věci, které denně používáš.

Co se týče elektroniky, tak se nemusíš bát, že bys ji měla u sebe a namočila se – věci jako mobily a fotoaparáty se dávají do „voděodolných“ sudů, kde tvé věci budou v bezpečí.

To je takové na rychlo shrnutí – snad jsem na nic extra důležitého nezapomněla, jestli ano – budu ráda za komentář:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na blog? Jak být kvalitní blogerkou?
Další článekSexuální praktiky? Až od 15ti!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

  1. jééé Mers =) ty si můj zachránce =) ted jsem v 8.třídě a v 9 třídě jedeme taky se třídou na vodu.. aspoň už předem vím cosi mám vzít,jedu totiž poprvé,fakt dík =)*

  2. fakt super článek, i blog =)) chodím sem pravidelně a vždycky tady najdu něco zajímávýho k přečtení

  3. a kde sezenu ten vodeodolny obal na fotak?..jinak moc dobry clanek se mi bude hodit :)

    • Koupíš ?O.o Myslím, že je mají v Intersportu, nebo ve specializovaných obchodech pro foťáky.

Diskuze je uzavřena.