Domů Krása & Péče (Foto)návody Copánek + (Foto)návod ...

Copánek + (Foto)návod 4.78/5 (9)

25

Tak jsem tedy nafotila další fotonávod a i v tomhle se věnuji vlasům. Mám v plánu ještě pár účesů vlastní tvorby a pak líčení, nehty a uvidíme, co bude dál. Tentokrát jsem se zaměřila na účes, který z dálky připomíná klasický copánek – pletený odshora, dá se ale udělat v mnoha variantách, podle toho, jak dlouhé nebo krátké vlasy máš.

Budeš potřebovat jen vlásenky, dvě slabší gumičky, popř. lak na vlasy.

Krok 1. – pořádně rozčesané vlasy

Před tímhle účesem nepotřebuješ žádnou extra přípravu, důležité je, aby tvé vlasy byly dokonale rozčesané, bez nějaký zacuchanců, které by ti mohly dělat, při tvorbě účesu problémy. Nemusíš vlasy žehlit ani je natáčet.

Krok 2. – Ofinka

Pokud máš ofinu krátkou jako já, je jasné, že v tomhle účesu sama držet nebude. Proto, aby ti nepadala do očí ji malou vlásenkou připni ke straně. Nejlepší ale bude, když z ofiny uděláš 2 prameny, ty do sebe zapleteš a teprve poté ofinku přicvakneš.

 

Krok 3. – Rozdělení vlasů

Když máš vlasy i ofinu připravenou, vlasy rozděl na přibližně dva stejné prameny – na levé i pravé straně – jako když jdeš dělat dva copánky.

 

Krok 4. – Dva prameny

Určitě víš, jak se dělá klasický copánek  – ze tří pramenů – tetokrát ale vezmi prameny 2 (stejně jako u ofiny). Jeden pramen by měl být nad uchem a druhý ze spodu vlasů a oba prameny do sebe zatoč – snaž se ale zabrat, aby byly co nejblíže u hlavy.

Krok 5. – Zasponkování

Tyhle 2 prameny nedotáčej až ke konečkům, ale jen do úrovně čelisti – ke krku. Tam je pevně zasponkuj. Zůstane ti volný pramen…

To samé opakuj na opačné straně.

Krok 6. – Vlastní výběr

Co teď s prameny? Mě se nejvíc líbí z nich udělat klasický copánek (ze 3 pramenů), který navazuje na předešlé vlasy. Pokud se ti ale copánek nelíbí, můžeš ho nechat volně či z obou pramenů, i z druhé strany vlasů udělat culík.

A je hotovo!

Můžeš přestříkat lakem, aby účes vydržel.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekProč si vést deník?
Další článekHistorie blogu aneb Co možná nevíš
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

25 KOMENTÁŘE

 1. pěkný návod :) .. ale tenhle učes nejspiš nevyzkouším sice se mi to mco lbibi ale nebudu vpadt jako malě děcko_? :DD

  • Já si ho dělám docela často, mám ráda copánky a nemyslím si, že jsou pro malé děcka, nebo že by v nich holka vypadala směšně:) Navíc v létě je supr, protože si u něj dám stejně jako u čelenky vlasy z obličeje a tak se nepotím na čele a krku, jako když je mám rozpuštěné:)

 2. Hrozně krásný! :)
  Taky mám spoustu světlých…podle fotek máš stehna dost hubené.. ty bejt tebou vůbec neřeším :)

 3. Ahoj, krásný článek určitě to vyzkouším mimochodem máš nádherné vlasy. :-)

 4. krásné :)) tohle bych já s vlasama nikdy nedokázala :D… neumím to, jsem ráda, když je vyžehlím ;)) ale je to úžasné :))!

 5. Čauky…moc krásné copánky ;)
  Byla bych moc ráda kdyby si mi pomohla…nejsem moc upovídaný tip, tak bych potřebovala poradit o čem se mám bavit s klukem, abych se vyhla té trapné chvíli ticha? Myslím, že dost dívek má stejný problém :)) předem díky

  • Ahoj, no nejlepší témata jsou zájmy, škola, rodina (sourozenci, rodiče), hudba, filmy, seriály, co bude dělat o víkendu, o prázdninách, co nemá rád, co má rád apod…. :)

 6. Ahoj Mers.. Perfektní článek.. Ten copánek je nádherný.. Chci se zeptat: Nemohla bys napsat nějaký článek kde by byly nějaký účesy pro holky s odstátýma ušima? :( Díky…

   • No, já takový problém nemám, ale moje kamarádka ho mívala. Teď už tím netrpí, protože jí její babička zaplatila plastickou operaci. Ale dříve nosila klasický culík na stranu, a protože jí na druhé straně zbyly vlasy (měla je kratší), tak je jednoduše nakulmovala a vše to zakrylo. Jestli máš rodiče nebo někoho, kdo by ti to mohl zaplatit, tak si to nech určitě udělat, stojí to a to. :D

  • Kupuju si černý (když jsem měla hnědý vlasy tak samozřejmě hnědý), a jsou to klasické vlásenky, mám je v různých velikostech (mini, střední i maxi) – většinou je koupím v drogerii (rossmann), vybírám které mi zrovna padnou do oka, nemám osvědčený typ

 7. Ahoj, máš moc hezký blog. Ale vlásenky jsem doma našla a snažila jsem si udělat nějaký účes a vůbec mi nedrží :-((. Nevím jak je mám dát do hlavy. Dávaj se třeba po směru(růstu) a pak zapíchnou ? Já nevim no :D jinak moc hezky:)

  • Ahoj, hodně záleží na tom jaké si koupíš – je nutné, aby doopravdy držely, nebyly roztáhnuté (nesmíš je násilím ohýbat, jen jemně). Taky je potřeba, aby držely víc vlasů – nejlépe celý pramen – čím méně vlasů drží, tím víc padají. Žádný extra návod nemám, jde jen o lehký cvik. Když si např. chceš dát pryč ofinu, tak si jí prstem lehce přicvakneš na místo, kam ji chceš, vezmeš vlásenku, jedním prstem lehce roztáhneš a vložíš do vlasů. Chce to zkoušet. A pokud vlásenka klouže, tak jí můžeš ještě přelakovat lakem, aby vlasy nebyly tak jemné:)

 8. Úžasné určitě zkusím a bude nějaký nový?? moc by mě to potěšilo

  • Ahoj,

   díky za komentář, potěšil mě:)) Ale žádný recept nemám, je to dost subjektivní názor:)

Diskuze je uzavřena.