DIY: Písmenkové náušnice 5/5 (3)

Chcete mít originální šperk za pár korun? Všechny DIY návody vypadají sice nádherně, ale hrozně složitě? Nezoufejte! Písmenkové náušnice zvládne podle následujícího článku vyrobit úplně každý.

diy-nausnice

Potřebujete

Náušnice s ploškou (Koupíte v obchodech s korálky, ale někdy se dají sehnat i v galanteriích. Případně si můžete objednat z internetu.)

Bílý nebo světlý lak na nehty

Lesklý časopis

Líh nebo jiný alkohol

 

 Jak na to

Na plošku na náušnici kápněte lak na nehty. Nebojte se, že dáte málo, lak by měl vyplnit celou plošku. Počkejte, až lak zaschne a celé to ještě jednou, dvakrát zopakujte. Při schnutí se mi osvědčilo zapíchnout náušnici do houbičky na nádobí. Lak potom schne ve vodorovné ploše a nevytéká.

Než lak uschne, připravte si text, který na náušnice obtisknete. Já jsem použila časopis, což je nejjednodušší, ale text pak budete mít zrcadlově obrácený.

Pokud chcete, aby šel přečíst, můžete si ho připravit sami vlastní. Napíšete si ho na počítači a pak zrcadlově a v co největší kvalitě vytisknete.

vyroba-nausnice
Nyní přichází asi nejtěžší část celé výroby.  Vystřihněte si dostatečně veliký kus textu, aby se pohodlně vešel na náušnici a celý ho ponořte do alkoholu. Pak ho (stranou chcete obtisknout) přiložte na náušnici a pořádně přitlačte. Pár sekund ho držte na místě (pozor, ať se vám nepohne) a pak ho opatrně odlepte. Pokud by se vám náhodou nepodařilo obtisknout ho napoprvé, bezprostředně po odlepení papíru jde ještě setřít.

Nakonec přichází část, na kterou nesmíte zapomenout. Náušnici opatrně přetřete krycím lakem, který způsobí, že se vám obtisknutý text nesetře.

Tip: Pokud použijete matný lak, budou náušnice připomínat papír.

Doufám, že se vám dnešní návod líbil a také si písmenkové náušnice vyrobíte!

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. musím říct, že když si takhle udělám jen jednu náušnici a druhou si vezmu jinou (pecky) tak to taky vypadá dobře :)

TOPlist