Domů Krása & Péče Ty chloupky musí pryč!

Ty chloupky musí pryč!

10

Ach ty chloupky! Neustále vylézají na povrch pokožky, jakoby ani nevěděli, že v módě již dávno nejsou. Poradit si s nimi ale nějak musíš, a zdá se, že jedině epilace nebo depilace na ně platí. Jak se tedy chloupků zbavíš?

Depilace – rychlé řešení

Depilace patří k nejběžnějším způsobům, jak se zbavit nechtěných chloupků. Výhodou je její bezbolestnost, nevýhodou její krátké trvání. Depilací se chloupků zbavíš jen na povrchu pokožky a za dva až tři dny je uvítáš znovu. Depilaci lze provádět klasicky žiletkou, depilátorem, depilačním gelem nebo pastou. Jaké jsou její výhody a na co si dát pozor?

 • Holení žiletkou – žiletka patří k nejběžnějšímu způsobu depilace. Jeden kus pořídíš již od 12 Kč (levné jednorázovky). U žiletky však musíš být opatrná, velice jednoduše se můžeš pořezat a jinak zranit, k častým úrazům patří seříznuté nehty, které vypadají velice nepěkně a bolí. U velmi levných žiletek, které nemají ochranný proužek můžeš čekat i podráždění pokožky. V případě, že pro tvou depilaci žiletku zvolíš, vybírej ty dražší. Dobré jsou dražší žiletky pro ženy značky Wilkinson, Veet, Gillette Venus a další, které obsahují 3 a více břitů a ochranné výživné pásky jsou u nich samozřejmostí. Ty můžeš používat i opakovaně, holení je velice pohodlné a důkladné. Pro pohodlné holení bys měla použít i gel nebo pěnu na holení, která chloupky zjemní a předejde jejímu podráždění. Zapomenout by jsi neměla ani na péči po holení, která zabrání zarůstání chloupků.

shave-360312__180

 • Depilátor – depilační strojky fungují podobě jako žiletky s tím rozdílem, že je lze používat opakovaně. Jejich součástí je dobíjecí akumulátor nebo baterky. Pro použití ve sprše je většina depilátorů i voděodolná. Výhodou je, že i přes vyšší pořizovací cenu s depilátorem dlouhodobě ušetříš. Na trhu existují i mini depilátory na cesty. Depilátory jsou vyráběné tak, aby si s nimi pohodlně oholila každou část tvého těla, nemusíš se bát, že se někde nedostaneš. Po každém použití bys měla depilátor vyčistit a usušit, ať nedojde k jeho rezavění, zaschnutí a podobně.
 • Depilační krémy, pěny a pasty – ty určitě znáš. Jedná se o velice pohodlnou metodu, jak se nechtěných chloupků zbavit. Ani depilační krémy tě však chloupků nezbaví na dlouhou dobu. Jedná se především o pěnu nebo pastu, kterou naneseš na chloupky, necháš chvíli působit a špachtlí setřeš. Depilační pasta tvůj chloupek jednoduše rozpustí. Výhodou je lehká manipulace a vůně, nevýhodu může být podráždění citlivé pokožky, zvláště na intimních místech, kde je pokožka obzvláště citlivá. Doporučuji ti pastu vyzkoušet nejprve na malém kousku kůže, když pastu setřeš a kůže nebude viditelně podrážděná, můžeš pokračovat i na dalších částech těla.

TIP: Jak zpomalit růst chloupků?

Epilace – dlouhodobější efekt

Pokud hledáš dlouhodobější řešení, je epilace volbou pro tebe. Stejně jako depilace, ani epilace není drahou záležitostí a dovolit si ji můžeš i ty. Epilaci můžeš provádět epilačním strojkem, voskem, cukrovou pěnou nebo laserem. Výhody?

 • Epilační strojek – epilační strojek patří mezi velmi oblíbené. Strojek vytrhne celý chloupek i s kořínkem, proto je výsledek o něco delší. A i když tato metoda maličko bolí, výsledek jistě stojí za to. Epilátor pořídíš již od 500 Kč, jsou však i dražší varianty. Vybírat můžeš z oblíbených značek Braun, Philips, Rowenta, Panasonic a další.
 • Vosk – epilace voskem patří k velmi oblíbeným způsobům, jak se chloupků zbavit na delší dobu. Vosk můžeš zakoupit samostatně nebo formou voskových pásek. Na vosk si můžeš zajít i do salónu, kde tě chloupků zbaví profesionální cestou. Výhodou je poměrně nízká cena voskových pásek, nevýhodou případné počáteční komplikace při nanášení.
 • Cukrová pasta – i přesto, že epilace cukrovou pastou patří k nejstarším metodám vůbec, dnes je velmi oblíbená a možná tě udiví, že si ji můžeš doma provést sama. Potřebovat k tomu budeš cukr, vodu a citrónovou šťávu. Všechny ingredience smícháš dohromady a přivedeš k bodu varu, pak ochladíš na teplotu těla a špachtlí naneseš na požadované místo, na pastu pak přiložíš proužek látky, počkáš až cukrová pasta zaschne a pak prudce strhneš. Výhodou domácího provedení je opravdu nízká cena (nejnižší z uvedených metod) a dlouhé působení. Naopak nevýhodou mohou být potíže s přípravou a konzistencí pasty a také s pracností nanášení. Na tuto proceduru můžeš zajít i do salónu, kde za ni však zaplatíš podstatně víc.
 • Laser – pro odstranění chloupků můžeš zvolit i metodu laseru, která se sice pohybuje vy vyšší cenové relaci, výsledek je však dlouhodobý. Pro představu epilace horního rtu stojí cca 800 Kč za jedno sezení. Nevýhodou je jednak ona vyšší cena, stejně jako nutnost opakování.

Tip! Trápí tě chloupky v obličeji? Určitě na web hodím článek, který bude řešit přímo tento problém. Do té doby můžeš shlédnout následující video: )

https://www.youtube.com/watch?v=rCE66eeiwLo

Jak vidíš, existuje spoustu způsobů, jak se zbavit otravných chloupků. Všechny výše uvedené způsoby lze aplikovat na chloupky na nohách, v podpaží i na intimním místě. A jak se zbavuješ chloupků ty, popřípadě zkoušela jsi cukrovou pastu udělat sama doma? Pokud ano, poděl se s námi o tuto zkušenost!

Co si dále přečíst?

10 KOMENTÁŘE

 1. Jak se mám mamky zeptat že si chci oholit nohy? Moje mamka je spíše přísnější a moc se ji nesvěřuji tak prosím poraďte.

  • Ahojky..
   Tohle mě trápilo velice dlouho, hlavně kolem 12-ti let, a nakonec jsem si sehnala žiletku sama a oholila jsem se..
   Jestli máš vážně pocit, že by ti to mamka zatrhla, nebo by to nepochopila, tak se ohol bez zeptání a ani jí to neříkej.
   Už jistě nejsi nejmenší, a pokud ty chloupky jsou vážně strašně vidět, ohol se :)
   Sehnat žiletku si snad zvládneš, tak držím palce !! :)

   • Moc díky za odpověď, ale chtěla bych to říct aspoň ségře (mám 2 ségry), ale pořád nemám odvahu. Třeba by mi pomohla sehnat žiletky, ale nevím jak jí to mám říct. :-(

  • Ahoj, já jsem si myslela to samé. Vyřešila jsem to tak, že jsem na sobě měla sukni a jen tak náhodou prohodila, že mám nesmírně chlupaté nohy a je to vidět krz silonky. No za dva dny byly pryč.

 2. Ahoj, souhlasím s Katelyn. Pokud si myslíš, že ti to mamka nedovolí, tak se ohol sama. Je to součást tvé osobní hygieny a jestli nosíš sukně a šortky, přece nepůjdeš do školy chlupatá, ne. Ale také si nemyslím, že by ti to tvá mamka nedovolila, myslíš že to nepochopí?

  • No, tak ona by to možnà pochopila, ale nevím jak se jí zeptat. A je taky problém ve mně protože to nechci dělat za jejími zády a chci aby o tom věděla. Možná řeknete že jsem asi blbá, ale vážně bych nechtěla aby se mě potom vyptávala jakto že jsem jí o tom neřekla atd.

 3. Myslím, že ji nebude zajímat proč jsi ji to neřekla. Já se také začala holit aniž by o tom máma věděla. Asi po týdnu to zjistila a jen se zeptala „Ty se už holíš?“ Kývla jsem, že jo a ona mi poradila co a jak :) Neboj se toho. Buď ji to řekni, ale pokud se stydíš nebo z jiných důvodů to říkat nechceš, tak to neříkej. Přijde na to sama :)
  A kdyby jsi ještě něco potřebovala, napiš : krabicka20@seznam.cz

 4. Ahoj.
  Kdybych chtěla vyzkoušet tu cukrovou pastu, můžu si ji vyrobit a potom použít při dalším oholení? Jinak krásný blog. Díky K.

 5. Ahoj, no to spíš ne, ten cukr nejspíš ztvrdne. Podle mě bude potřeba ji vyrobit a hned použít. Pro další holení vyrobit novou. Jestli ji zkusíš vyrobit, určitě tady napiš zážitky: )

 6. Já mám chluoy na nohou černé jak uhle, když se jdu zeptat mamky, ta se podívá a já jen vykuleně koukám že chloupky zbělaly a šliby vidět jen pod mikroskopem. Když mamka odejde,za nedlouho zase ztmavnou

Diskuze je uzavřena.