Domů Krása & Péče (Foto)návody Jak si vyrobit domácí mýdlo ...

Jak si vyrobit domácí mýdlo 3.5/5 (2)

9

Mýdlo si můžeš vyrobit jakékoliv. Plno postupů. A já jsem pro vás vybrala top domácích mýdel, co si vyrobíš sama.

Jak si vyrobit domácí mýdlo – Káva

Tento obrázek jsem nevyfotila já, ale inspirovalo mě to. Zkusila jsem to vyrobit.

Potřebuješ: nějaké mýdlo (nějak pokud možno bezbarvé), namletou kávu, formičku, hrnec, lžíce

Postup: Bezbarvé mýdlo dej do hrnce a uvař, aby se roztálo. Až z toho bude taková hmota, připomínající vodu, přidáme kávu. Zamícháme. Nalijeme do formičky a necháme uschnout.

V čem je lepší: Můžeš mít jakýkoliv tvar, jelikož formička je na tobě.

Hodnocení: Není o tolik lepší než z obchodu, ovšem není ani k  zahození. Asi bych mu upřímně dala 7/10. Pokud to uděláš špatně, na ruce ti po umytí zůstane káva. Za to jsem strhla 2 body, jelikož jsem to musela dělat několikrát. Další bod jsem strhla za to, že to může vyjít dražšeji, než v obchodu. A původně mělo být 6/10, ale přidala jsem bod, jelikož to může být dokonalý dárek pro tvou mamku nebo teu, pokud milují kávu.

Jak si vyrobit domácí mýdlo – Paprika?

Jak si vyrobit domácí mýdlo

Ano, paprikové mýdlo. Zní to bizarně, ale krásně čistí a vyživí ruce.

Potřebuješ: opět bezbarvé mýdlo, paprika (koření), lžice, miska, hrnec

Postup: Opět musíš roztát bezbarvé mýdlo. Nasyp do něj koření a pořádně promíchej. pokud chceš, můžeš použít i kapku oranžového potravinářského barviva. Opět použij formičku, opět jakoukoliv. Nech zaschnout.

Čím je lepší: Jak jsem již říkala, krásně vyživí ruce a navíc hezky voní.

Hodnocení: Upřímně bych mu dala 8/10. Proč jsem strhla dva body? První bod pryč, protože výroba není moc lehká. A druhý jsem dala pryč, protože se to někomu může zdát i ujeté. Jinak je to skvělý dárek pro sestřenici. Proč pro ni? Pokud se tím ztrapníš, nebude ti to moc vyčítat, jelikož spolu asi nebydlíte, jelikož ne každému toto mýdlo sedne.

Jak si vyrobit domácí mýdlo – Pomeranč

Konečně normální aroma, co?

Výroba tohoto mýdla je poměrně jednoduchá, pokud nejsi nějak zručná.

Potřebuješ: želatinu, vodu, pomeranče, hrnec, lžíci, formičku, kapka tekutého oranžového nebo červeného mýdla, potravinářské barvivo

Postup: Želatinový prášek smícháš s vodou. Vznikne želé. Už želatinu nalij do formičky a přidej i šťávu z pomeranče. Tekuté mýdlo a barvivo. Zamíchej. Nech zaschnout a boalá!

Proč je lepší: výroba je lehká. A opět plno barev, variant a tvarů.

Hodnocení: Asi bych mu dala 9/10. Bod dávám pryč, jelikož trochu ušpiníš kuchyň, pokud jsi jako já. Je to ideální dárek pro sestru nebo kamarádku. Můžeš ho dát i babičce. Můžeš mít jakýkoliv tvar a jedna z největčích výhod je, že můžeš mít jakoukoli barvu, narozdíl od ostatních mýdel. Na obrázku můžeš vidět i jiné varianty, které můžeš vyzkoušet.

A to by bylo vše. Pokud máš i jiný postup, poděl se v komentářích.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Diskuze je uzavřena.