Domů Krása & Péče Kokosový olej na strie – jak ho používat?

Kokosový olej na strie – jak ho používat?

0

Kokosový olej na strie - jak ho používat?Co dělá kokosový olej tak mocný na léčbu strií? Oproti jiným přípravkům má ty vlastnosti, které mu dovolí proniknout hlouběji do kůže. Zabraňuje zvětšování strií a hraje podstatnou roli také v jejich odstranění. Kokosový olej obsahuje nasycené tuky, které posilují buněčné stěny a také bojuje proti volným radikálům. To vše má za následek to, že se z něj stává obávaný bojovník proti stiím. Zkusíte ho na své strie také vy?

Jak používat kokosový olej na strie

Strie jsou běžné například v průběhu těhotenství. Můžete jim zabránit tím, že budete jemně potírat pokožku kokosovým olejem (ideálně dvakrát denně). Je to absolutně bezpečný přípravek na strie, který můžete bez obav používat během těhotenství. S pomocí kokosového oleje můžete vaši pokožku uklidnit, léčit, hydratovat v průběhu těhotenství (a samozřejmě nejen v něm).

Pokud již máte strie, můžete je natírat extra panenským kokosovým olejem těsně před spaním. To často vede ke snížení jejich viditelnosti. Jemně musíte kokosový olej vmasírovat tak, aby bylo zajištěno, že proniká hluboko do vaší pokožky. Používejte tento olej po dobu několika týdnů a hned si všimnete pozitivních změn na kůži.

TIP: Kokosový olej je super i na vlasy

Další tipy pro použití kokosového oleje na strie

Zkuste naše následující tipy a kokosový olej bude na strie ještě účinnější:

  • Zkuste použít kokosový olej na postiženou oblast ihned po osprchování, když je vaše pokožka čistá a lépe schopna absorbovat olej.
  • Užívejte správné množství oleje, jen tak zajistíte, že se vstřebá všechen. Nepoužívejte ho příliš mnoho, zvláště když máte mastnou pleť.
  • Na strie můžete také použít kakaové máslo, olivový olej, avokádový olej, bambucké máslo, pokud kokosový olej není k dispozici.
  • Pro lepší účinky si zkuste vytvořit směs olejů kombinací různých éterických olejů. Smíchejte kakaové máslo, kokosový olej a bambucké máslo a roztavte to v hrnci (nevařte). Přidejte trochu oleje s vitamínem E a zkuste aplikovat na kůži. To je pecka proti striím.
  • Dobrá je i směs kokosového oleje a olivového oleje. Touto směsí masírujte pokožku. Taky perfektní.

Co si ještě o striích přečíst?

VIDEO: Jak dále používat kokosový olej?