Domů Krása & Péče (Foto)návody Líčení pod dioptrické brýle + (foto)návod

Líčení pod dioptrické brýle + (foto)návod

11

Už hrozně dlouho se mě ptáte, kdy udělám článek nebo fotonávod pro dívky, které nosí brýle. A já pořád a pořád slibovala, že to bude brzy a kde nic, tu nic. Dnes jsem se k tomu ale finálně dokopala a něco málo nafotila. Vzhledem k tomu, že doma brýle taky mám, občas je nosím, nebyl to žádný problém. Mám ale poměrně slabé dioptrie, tudíž mi brýle opticky nezvětšují ani nezmenšují oči, tudíž moc příkladů si tady neužijete. I tak jsem ale fotonávod rozdělila na dvě části – jednu pro slečny s krátkozrakostí a jedny pro ty, které trápí dalekozrakost.

Nejdřív si pojďme o líčení a brýlích promluvit obecně, potom přejdeme k samotnému líčení.

S čím začít? 

dioptrické brýle

V prvním kroku je důležité zbavit se kruhů pod očima, které dioptrické brýle mohou pořádně zvětšit a umocnit jejich vzhled na tvé tváři. A to chceme? Ne, to ani náhodou! Proto je dobré pořídit si dobrý make-up, popř. s korektorem, ale ještě lepší je hodně pít a pořádně spát. Samozřejmě kruhy mohou být i dědičného původu, nebo mohou být zapříčiněny nemocí – s tím se pak nedá nic moc dělat a musíš je pracně schovávat.

V druhém kroku se zaměříme na tvé obočí. Ne každá z nás má dokonalé obočí bez jediné úpravy, ani já takové (bohužel) nemám. Na to, že jsem od přírody brunetka s hodně tmavými vlasy potom mé extra světlé obočí vypadá velice nepřirozeně. Obočí je rámem celého tvého obličeje a měla by sis na něm nechat záležet. Pokud je příliš světlé, domaluj ho (můžeš na to použít tmavě hnědý matný stín nebo přímo sadu na obočí, např. Essence). Pokud ti trčí na všechny strany, použij kartáček na obočí nebo přímo gel pro úpravu obočí (např. Alverde)

Jaké barvy zvolit? 

Pokud řešíš to, jakou barvu stínů pod dioptrické brýle zvolíš, nemusíš se nijak extrémně omezovat. Každopádně mysli na barvu svých obrouček, protože ta by měla ladit. Není to sice povinnost a nemusíš to vůbec řešit, ale zkrátka vypadá líp, když se na tvém obličeje nebijí rozličné barvy, které k sobě prostě nepasují. Detailněji si o barvě stínů povíme v dalších odstavcích.

Jaký je rozdíl mezi krátkozrakostí a dalekozrakostí? 

Ne, nebudu Vám tu vypisovat anatomické a patofyziologické podrobnosti o tom, jak taková zraková vada vzniká (toho mám dost ve škole). Ale řeknu ti, jaký je hlavní rozdíl mezi tím, když nosíš brýle na dálku a na blízko.

Pokud vidíš špatně do dálky a tedy nosíš brýle na krátkozrakost, takové brýle ti oči pravděpodobně zmenší díky svým sklíčkům.

Pokud vidíš špatně na blízko a tedy nosíš brýle na dalekozrakost, takové brýle ti oči pravděpodobně zvětší díky svým sklíčkům.

Líčení pro opticky větší oči (dalekozrakost)

V tomhle líčení je hodně důležité nepoužívat moc křiklavé, tmavé a nepřirozené barvy, čím přirozenější a jemnější tím lepší. Snažíme se oči opticky ustálit, ne je příliš rámovat, takže neuškodí ani bílá linka do vnitřního koutku a dolního víčka. Nic nezkazíš barvami v odstínech meruňkové, světlounce fialové, růžové, béžové, hnědé. Tmavým extra výrazným linkám okolo celého oka by ses měla spíše vyhýbat.

líčení pod brýleKrok 1

V prvním kroku jsem použila středně hnědý stín, který jsem nanesla na celé horní víčko. . Můžeš si sama zvolit, jestli chceš matný nebo stín se třpytkami. Od záhybu na horním víčku k obočí jsem nanesla i o odstín světlejší hnědou, která oko opticky rozzáří. Stejný stín jsem použila i ve třetím kroku na dolní víčko.

líčení pod brýle - krok 2

Krok 2

Vzala jsem si druhý stín, v tmavě hnědé barvě a aplikovala ho do záhybu na horním víčku. Když takto stíny použiješ a vystínuješ oko, bude působit hlubším dojmem a oko to opticky rozevře. Je to důležité hlavně u menší očí, které chceme opticky rozevřít. Na dolní víčko není zrovna vhodná černá tužka, pokud chceš vůbec tužku použít, použij spíše hnědou nebo šedou.

Nikdy bys neměla zapomínat na dobrou řasenku. Dávej si pozor na slepené řasy, které jsou pod brýlemi mnohem znatelnější než bez nich. Stejně tak si dávej pozor na stíny a řasenku popadané pod okem – brýle to dávají více znát. Pokud máš hodně prašné stíny, které se ti sypou i pod oko, je dobré make-up nanést až v úplně poslední fázi nebo obyčejným štětcem opatrně poprašek setřít.

líčení pod dioptrické brýle

Líčení pro opticky menší oči (krátkozrakost)

Krátkozraké oči si můžeš dovolit líčit s tmavšími barvičkami a nemusíš se bát, že bys to přeháněla. I když je to trošičku nelogické a bez brýlí bych to určitě netvrdila, v tomhle případě nechceme oko opticky zvětšovat světlými barvami. Můžeš si dovolit o několik odstínů tmavší než na předchozích fotkách, klidně tam zakomponuj i černou, ale nic by se nemělo přehánět.

Krok 1

Použila jsem tmavě hnědou, kterou jsem aplikovala na celé horní víčko. Tmavý stín ale není dobré nanášet až k obočí – tam použij středně hnědou o odstín světlejší než si použila na víčko. Nemusíš si připravovat tmavě hnědou do záhybu jako u minulého líčení – tady si můžeš dovolit mnohem víc – i tak jsem se snažila udělat decentnější líčení, aby bylo vhodné pro každou slečnu.

Krok 2

V druhém kroku jsem se pokusila líčení trošku ozvláštnit a dodat mu kapku barvy. Nemusíš stínovat záhyb, ale můžeš si rovnou troufnout i na samotnou linku. Nepoužila jsem tekuté ani v tužce, ale na plochý štětec jsem smíchala fialovou s černou a tou jsem poté udělala klasickou jemnou linku, kterou samozřejmě můžeš udělat ještě výraznější, záleží na tobě.

líčení očí s brýlemi

Opět už stačí použít jen obyčejnou řasenku. Pokud ti slepuje řasy, můžeš použít kartáček, který je určený přímo na řasy (seženeš ho v každé drogérii) a řasy pomocí něho rozdělit.

TIP: Jaká další pravidla má líčení pod brýle?

Předchozí článekSpodní prádlo pro přítele?
Další článekVysoká škola – kam mám jít?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

  1. Já jsem krátkozraká, děkuju za článek:-). Místy mi to dalekozrakost-krátkozrakost v článku přijde zmatené. Máš líčení pro krátkozrakost a v první větě odstavce „dalekozraké oči“

  2. Bezva jsem ráda že tu je takový fotonávod.Mám totiž taky dioptrické brýle na dálku a jsem ráda že tady je taky nějaká inspirace jak zvíraznit oči :)!

  3. Já mám taky brýle na dálku, ale s líčením se tolik netrápím.
    Používám jenom černou linku(úplně stejně jako máš ty tu fialovou, ale nedělám dolní linku), pak akorát řasenku.

    Teď o víkendu jsem se nelíčila, mé pleti to prospělo,ale já jsem vypadala s prominutím vyblitě, a navíc moje oči vůbec nebyly vidět! Ale co, stejně jsem nikam nešla:)

  4. Takový článek jsem předně potřebovala!! mám také krátkozrakost, navíc docela dost dioptrií (6-7), takže mi brýle dost zmenšují oči. Aspoň zde najdu inspiraci. :) Děkuju…moc se ti to povedlo.

  5. Ahoj Mers! (: bezva článek, který určitě využiju.. jen mám takový dotázek, který s tím asi tak úplně nesouvisí, ale přece.. když používám tónovací krém, měla bych ho zafixovat ještě pudrem? Děkuju (:

  6. Já nosím brýle už několik let a mám poměrně hodně dioptrií a malovat se můžu jakkoliv, v poslední době si hlavně dělám i černé linky a vypadá to velice dobře. A tvůj blog sleduji už nějaký ten rok, a musím říct máš skvělé články! Vždy si je ráda pročtu. :)

Diskuze je uzavřena.