Menstruace v létě? Žádný problém! 3.67/5 (3)

divka-letoVšichni tví kamarádi jdou na koupák, ale ty nemůžeš, protože máš své dny? Nebo ti menstruace vychází přesně na dobu, kdy máš jet na dovolenou? Vůbec se tím netrap! Přeci nebudeš sedět doma zavřená, no ne? Užij si léto se vším všudy!

Pokud tě menstruací provází křeče, tak musíš uvolnit děložní svalstvo. To uděláš tak, že si na bříško položíš lahev s teplou vodou (zabal to třeba do ručníku, ať to moc nepálí). Nebo si lehni na sluníčko a uvidíš, že ti bude líp:-)

Samozřejmě, že si pod bikiny nevezmeš vložku, ale tampon. Je ale potřeba, abys dbala na správnou hygienu. Teplo a voda, ve které se koupou stovky lidí, jsou skvělým místem pro bakterie. Snaž se proto měnit tampon pokaždé, když vylezeš z vody. Navíc, jak tampon nacucá vodu, zvětší svůj objem a mohl by protékat.

Něco jiného je koupání v moři. Mořská voda totiž funguje jako přírodní dezinfekce, takže riziko, že se nakazíš nějakou chorobou, třeba kvasinkami, je minimální.

gynko-pevarylPokud máš i tak strach, že tě vaginální mykózy potkají, můžeš si preventivně v lékárně koupit nějaký lék, výborný je třeba Canesten nebo Gyno-Pevaryl, nemusíš ani k lékaři pro předpis. Pokud by nefungoval, tak se návštěvě gynekologa nevyhneš. Rozhodně návštěvu neoddaluj, mohla by sis zadělat na pořádný průšvih!

 

Existují také speciální probiotické tampony, které jsou sice trošku dražší (kolem 200 Kč, koupíš běžně v lékárně), ale na druhou stranu obsahují laktobacily, které tě ochrání proti infekcím, které je tak snadné chytit. Takže taková investice se určitě vyplatí. tampony-ellen

Jestli s sebou nechceš tahat balík tamponů, zvol menstruační kalíšek. Divila bych se, kdybys o něm ještě neslyšela, v poslední době si získává na oblíbenosti! Více se o něm dozvíš třeba tady, všechno okolo menstruačního kalíšku hezky popsala Martina.

indirMenstruační kalíšek, narozdíl od tamponů, nemusíš měnit tak často, takže je zase o něco praktičtější. Jednu nevýhodu přece jenom má – zrovna třeba na koupalištích bývají umyvadla společná a je nepříjemné vymývat kalíšek před zraky ostatních.

Pokud užíváš antikoncepci, pak jistě víš, že můžeš menstruaci zcela vynechat. Prostě neuděláš mezi platíčky pauzu, ale budeš dál pokračovat v braní pilulek. Pro jednou se určitě nic nestane, ale není moc dobře, pokud budeš vynechávat často.

Pokud antikoncepci neužíváš, nezoufej. I tak můžeš menstruaci vynechat. Lékař ti může předepsat například Norethisteron. Začneš ho brát tři dny před dovolenou, bereš i po celou dobu a poté, co prášky vysadíš, by se měla během pár dní menstruace znovu dostavit. Pozor, u některých žen se objevily silné nežádoucí účinky a celý menstruační cyklus to rozházelo, takže si pečlivě přečti příbalový leták a zvaž, jestli to za to vážně stojí.

Tak jako tak, užij si dovolenou!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist