Domů Krása & Péče Vlasy Nejlepší přípravek na růst vlasů ...

Nejlepší přípravek na růst vlasů 5/5 (1)

2

Nejlepší přípravek na růst vlasů. Silné a krásné vlasy jsou snem snad každé ženy a muže, kteří se chtějí prostě a jednoduše líbit. V důsledku různých negativních procesů a změn v těle však dříve nebo později vždy přijde okamžik, kdy začnou vaše husté prameny zkrátka vypadávat.

Důvodů může být mnoho. Mezi ty nejčastější patří stres, nedostatečná a nedostatečně plnohodnotná strava, nemoc nebo jednoduše stárnutí. Na trhu existuje mnoho kosmetických přípravků, které se specializují na tento nepříjemný estetický nedostatek. Víme, které přípravky na růst vlasů mohou tento proces zastavit. A co všechno je k mání?

 • Tablety pro růst vlasů
 • Šampony na vlasy
 • Ampule pro růst vlasů
 • Séra pro růst vlasů

Konzistencí se liší, ale pokud se podíváme na jejich složení, zjistíme, že se obvykle zakládá na stejných složkách. Pamatujte si proto, že séra, šampóny, ampule nebo tablety na posílení vlasů nejčastěji obsahují:

 • biotiny,
 • vitaminy A, D,
 • vitaminy skupiny B.

Ne vždy je však jednoduché porovnat jednotlivá složené mezi sebou. Vždyť nezáleží jen na účinné složce, ale také na její koncentraci. Nikdy, ale opravdu nikdy, by neměl chybět zejména biotin. Právě on se totiž přirozeně stará o růst vlasů, pozitivně ovlivňuje stav kůže a nehtů a neklade na tělo žádné zvýšené nároky co do problematického vstřebávání apod.

Chcete vědět, zda vámi vybrané doplňky pro růst vlasů obsahují biotinu dostatek? Pak musíte vědět, kolik ho potřebujete! Jeho spotřeba se totiž liší nejenom podle pohlaví, ale také podle fáze života. Sepsali jsme pro vás tuto problematiku do přehledné tabulky.

Doporučený příjem biotinu denně

VĚK MUŽ ŽENA TĚHOTNÁ ŽENA BĚHEM KOJENÍ
0-6 měsíců 5 mcg 5 mcg
7-12 měsíců 6 mcg 6 mcg
1-3 roky 8 mcg 8 mcg
4-8 let 12 mcg 12 mcg
9-13 let 20 mcg 20 mcg
14-18 let 25 mcg 25 mcg 30 mcg 35 mcg
19+ let 30 mcg 30 mcg 30 mcg 35 mcg

Výše uvedené rozpětí platí ovšem jen v případě, že nemáte s vlasy žádné problémy. Naopak, chcete-li potíže s růstem, sílou nebo hustou vlasů řešit, vyberte si takové doplňky, stravy, které ho obsahují až 8x více, než je průměrná potřeba vašeho organismu!

Rychlý růst vlasů doma – na co se zaměřit?

Pamatujte si, že průměrná absorpce biotinu je 1: 5. Takže na každých 250 mcg biotinu z jedné tablety zvoleného doplňku stravy absorbujete 50 mcg – což je o něco více, než potřebujete. Nikdy do sebe tedy nedostanete množství, které by vám mohlo ublížit.

Měli byste vědět: předávkování biotinem je teoreticky možné. Vždy se proto řiďte návodem a uvedeným dávkováním. A jaké nepříjemnosti vás v takovém případě mohou postihnout? Mezi nejzávažnější potíže patří rozhodně bolesti žaludku, zvracení, nevolnost a průjem.

Aktivátor růstu vlasů aneb liší se prostředky pro růst vlasů pro muže a ženy?

Asi vás nepřekvapí, když vám řekneme, že ano. Nejlepší přípravky na růst mužských vlasů obsahují přísady pro potlačení androgenetické alopecie, což jsou zejména ty správné aminokyseliny. A opravdu dobré pilulky na vlasy pro ženy mají svůj základ zase v biotinu, který také zlepšuje stav nehtů.

V současné době je na trhu léků a doplňků stravy doopravdy obrovský výběr nejrůznějších druhů sér, ampulí, šampónů a tablet pro rychlejší růst vlasů. Ne vždy je však masivní reklama tím nejlepším prostředkem a zárukou spokojenosti A právě proto jsme za vás prozkoumali složení jednotlivých výrobků a vybrali ty nejlepší, které si však může dovolit úplně, ale úplně každý.

Růst vlasů za měsíc aneb pět nejlepších přípravků

A po čem jsme se rozhodli sáhnout? Dáme vám na výběr ze všech možných druhů. A v nabídce jsou tyto možnosti:

 • Vlasové hnojivo
 • Kérastase Densifique
 • Plantur 39
 • Capillan Hair Care
 • L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair

Těšit se můžete na podrobnou recenzi i zkušenosti spokojených uživatelů. Nejdříve jsme však pro vás všechny doporučované produkty sepsali do přehledné tabulky. Ne všechny jsou totiž určeny pro všechny typy vlasů. Ušetřete si hledání a najděte svého favorita na první pokus.

Přípravek Objem balení Typ přípravku Zacílení
Vlasové hnojivo 150 tablet tablety všechny typy vlasů
Kérastase Densifique 30 x 6 ml sérum jemné vlasy
Plantur 39 200 ml tonikum všechny typy vlasů
Capillan Hair Care 200 ml sérum všechny typy vlasů
L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair 90 ml sérum všechny typy vlasů

A teď si pojďme jednotlivé výrobky prohlédnout pěkně podrobně. Těšit se můžete na podrobné recenze i mnohé zajímavosti.

[highlight]Vlasové hnojivo – co je to a k čemu slouží[/highlight]

Silné složení poskytuje první výsledky již od 1. týdne užívání. Důsledně vyživuje především vlasové cibulky, i když ani samotné tělo vlasu nenechává zcela na pospas okolním vlivům. Unikátní formule Vlasového hnojiva odráží nejnovější poznatky v oblasti správné výživy a zdravého růstu vlasů. Kromě již zmíněných aminokyselin s vitamíny a minerály v něm najdeme také komplexní extrakty z pivovarských kvasnic, obilných klíčků a zlatého prosa. Díky tomu Vlasové hnojivo dokáže:

Kompletní složení Vlasového hnojiva: L–methionin 100 mg, MSM (methylsulfonyl­methan) 50 mg, cystin 50 mg, křemík (oxid křemičitý) 20 mg, zinek (oxid zinečnatý) 10 mg, kyselina panthothenová (vitamin B5, D-panthothenan vápenatý) 5,5 mg, biotin (vitamin B7) 2 mg v jedné tabletě.

Mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hypromelóza, polydextróza, talek, maltodextrin, rostlinné triglyceridy, oxid titaničitý, oxidy a hydroxidy železa, vanilkové aroma.

Vitamíny na vlasy – zkušenosti uživatelů

Vlasové hnojivo patří na našem trhu ke špičce, zkušenosti v diskuzích a recenzích tomu však leckdy neodpovídají. Ale než se necháte ovlivnit negativy, podívejte se na na tyto recenze ještě z jiné stránky. Naprostá většina z nich pochází od žen, které si díky vysoké ceně přípravku koupily jen jedno balení, témě žádné změny nezaznamenaly, a hned s tím vyrazily na internetová kolbiště.

Růst a výživa vlasů je ale velmi komplexní proces, a pokud ho dlouho zanedbáváme, nemůže už za měsíc čekat zázraky. I podle vlasových odborníků je třeba cílenou vlasovou kůru udržovat alespoň tři měsíce, aby byl výsledek skutečně viditelný a dlouhotrvající.

Naopak ženy, které skutečně dodržely doporučenou délku užívání a zároveň svým vlasům alespoň trochu přizpůsobily svůj osobní život (dostatek spánku, více ovoce a zeleniny v jídelníčku) zaznamenaly v naprosté většině případů velké pozitivní změny! Již od prvního týdne některé z nich pozorovaly snížené vypadávání vlasů, později se tento efekt násobil a vlasová vlákna se stávala silnější a pevnější. Na vlasech také déle vydržela barva při barvení a přírodní vlasy působily živěji a vitálněji.

Jako bonus ženám zesílily i nehty a méně se lámaly. Na roztřepené konečky tato kúra naopak nepomohla. Vlasové hnojivo neslibuje jejich zázračné slepení nebo srůstání. Pokud se vlasy třepí, je třeba je zastihnout a napříště o ně pečovat lépe, třeba za pomoci výživných masek a zábalů.

Pokud si na něco uživatelky skutečně často stěžovaly, pak to byla vůně nebo spíš ne úplně příjemný zápach tobolek. S ním měly problém hlavně ženy těhotné nebo kojící, u nichž je senzitivita na tyto projevy všeobecně známá. Po tabletách však nezůstávala žádná pachuť v ústech ani nezpůsobovaly těžkosti zažívání apod.

Plusy / mínusy

Pozitiva přípravku Vlasové hnojivo:

 • vyvážené složení
 • rychlý nástup účinků
 • pohodlné užívání
 • dlouhotrvající výsledky (při dostatečně dlouhé kúře)
 • přírodní složení
 • vhodné i během těhotenství a kojení

Negativa přípravku Vlasové hnojivo:

 • vyšší cena
 • nepříjemná vůně tobolek

Cena / kvalita

Přírodní doplněk stravy pro zdravé a krásné vlasy Vlasové hnojivo patří mezi to nejlepší, co je na našem trhu k dostání. Tomu ovšem odpovídá cena. Každý měsíc si pro své vlasy musíte vyhradit přibližně 1 000 Kč, v začátcích dokonce více, u velmi poškozených a často padajících vlasů je totiž během prvních dvou až tří týdnů doporučováno užívání dvou tabletek denně místo jedné. Na druhou stranu jsou často na internetu dostupné různé slevové akce, takže při chytrém nakupování není nakonec cena tak vysoká. Trochu zamrzí, že přímo samotná firma nenabízí na svých stránkách zvýhodněné velké balení na více měsíců.

TOP NABÍDKA

Proč vyzkoušet

100% přírodní složení produktu Vlasové hnojivo mohou užívat ženy a dívky v jakémkoliv věku a to včetně období těhotenství a kojení. Vlasové hnojivo nemá vliv na účinek léků nebo hormonální antikoncepce. První účinky jsou viditelné již po prvním týdnu a při dobrání doporučené tříměsíční kúry dlouhodobě přetrvávají. Za cenu dvou návštěv kadeřnictví si tedy můžete dopřát zdravé a krásné vlasy po celý rok. Poté doporučujeme užívání přípravku Vlasové hnojivo zopakovat. Jistě vás přesvědčí i četné pozitivní recenze uživatelek na internetu (důvod možných výjimek jsme popsali výše). Pokud to myslíte se svými vlasy vážně, neztrácejte čas ani peníze nákupem levných a minimálně účinných doplňků stravy, ale zamiřte raději hned ke špičce. Určitě se vám to vyplatí.

Komplexní zacílení pak lze podpořit i nákupem speciálního šamponu značky Vlasové hnojivo. účinek obsažených účinných látek se tak ještě násobí.

[highlight]Kérastase Densifique – co je to a k čemu slouží[/highlight]

Spolu s tímto přípravkem se vám dostane do ruky i velmi kvalitní sérum, které efektivně podporuje nejenom růst stávajících vlasů, ale i těch úplně nových. Chmýříčko, jež se vám okolo halvy po použití podobných přípravků objeví, je toho jasným důkazem.

Efektivní stimulace růstu vlasů je zajištěna použitím šikovné kombinace účinných látek v čele vitamíny skupiny B a aktivní látka stemoxydine (která aktivuje přímo vlasové váčky) – a to není právě věc, kterou by se běžně jiné podobné přípravky chlubily.

Zkušenosti uživatelů

Sérum je třeba vmasírovat do pokožky a následně se neoplachuje. Nemělo by zanechávat stopy, ovšem už tento způsob aplikace může být pro někoho diskomfortní. Tvar hustotu vlasům však pro začátek dodávají i stylingové polymery, takže výsledky jsou alespoň na první pohled viditelné prakticky okamžitě.

Plusy / mínusy

Pozitiva přípravku Kérastase Densifique

 • bohatý na vitamíny B
 • snadno dostupný
 • obsahuje stylingové polymery
 • aktivuje vlasové váčky

Negativa přípravku Kérastase Densifique

 • velmi vysoká cena
 • pro někoho diskomfortní aplikace

Cena / kvalita

Budete-li se řídit doporučeným dávkováním, budete potřebovat pro uspokojivý výsledek jednu lahvičku denně. V balení jich najdete 30 – každou s objemem 6 ml. Získáte tedy balení na celý měsíc.

TOP NABÍDKA

Proč vyzkoušet

Kérastase Densifique se hodí v případě, že máte podezření na nikoli nedostatečnou výživu vlasů, nýbrž na nějaký vnitřní problém. Počítejte však s dlouhodobým užíváním, které se může značně prodražit.

[highlight]Plantur 39 – co je to a k čemu slouží[/highlight]

Velmi dobře ho známe z reklam a jde o výjimku potvrzují pravidlo – i všeobecně známé přípravky, propagované velkými reklamními kampaněmi, mohou být spolehlivé a účinné. Stačí se podívat na desítky kladných recenzí, které jsou na internetu dostupné.

Zkušenosti uživatelů

Jde o tonikum, takž jeho použití je opravdu jednoduché. Zaměřuje se především na ženy a to po 40. roce věku, u nichž už v organismu probíhá předpokládaná hormonální bouře, související s plíživě se přibližující menopauzou.

Ze složení je třeba vypíchnout zejména flavonoidy jakožto přírodní aktivátory růstu vlasů. Najdeme tu zejména ty ze sóji a bílého čaje. Fytoflavonoidy zvyšují odolnost kořínků.

Plusy / mínusy

Pozitiva přípravku Plantur 39

 • přívětivá cena
 • dostupný i v běžné lékárenské síti
 • bohaté složení s fytoflavonoidy
 • posílení konečků

Negativa přípravku Plantur 39

 • nutnost dlouhodobého užívání

Cena / kvalita

Plantur 39 je skvělou první volbou pro případ, že začínáte se svými vlasy pociťovat problémy. Řiďte se však doporučením ohledně pohlaví a věkové skupiny.

TOP NABÍDKA

Proč vyzkoušet

Nestojí moc a snadno se aplikuje rychle tak můžete zjistit, zda je váš problém opravdu jen ve výživě, stresu a podobných faktorech, nebo zda je váš nedostatečný růst vlasů odrazem nerovnováhy vnitřního prostředí, s níž si bude muset poradit odborník

[highlight]Capillan Hair Care – co je to a k čemu slouží[/highlight]

Nyní máme před sebou zástupce vlasových aktivátorů. Opět vás potěší svou skvělou cenou, která příliš nezatíží váš rodinný rozpočet. Není třeba se bát neznámé značky – složení se postará nejenom o vypadávání vlasů, ale také o jejich krásnější vzhled a zdravější pokožku hlavy. Díky extraktům z vilínu a heřmánku bojuje rovněž proti výskytu lupů a dalších nepříjemných onemocnění. Těšit se můžete i na panthenol a vitamínový komplex.

Zkušenosti uživatelů

Pokud potřebujete podpořit regenerační proces své vlasové kštice, může být Capillan Hair Care opravdu dobrou volbou. Vlasy se rychle stanou oživenými a získají žádoucí pružnost a lesk.

Plusy / mínusy

Pozitiva přípravku Capillan Hair Care

 • vyvážené složení
 • rychlý nástup účinků
 • dlouhotrvající výsledky
 • přívětivá cena
 • přírodní složení
 • vhodné i během těhotenství a kojení
 • nutno užívat dlouhodobě

Negativa přípravku Capillan Hair Care

 • pro někoho diskomfortní užívání

Cena / kvalita

Podle nás jde o skvělého zástupce cenově dostupných tonik, určených pro růst a výživu vlasů. Za vyzkoušení prakticky nic nedáte – můžete jenom získat. Nepoužívá se sice tak komfortně jako šampon, ale tonikum se dobře aplikuje a nezanechává stopy.

TOP NABÍDKA

Proč vyzkoušet

Pokud máte pocit, že byste se svými vlasy měli „začít něco dělat,“ může být přípravek Capillan Hair Care vaším skutečným favoritem. Nezapomeňte však, že na výsledky je třeba si počkat – obvykle alespoň dva nebo ještě lépe tři měsíce.

[highlight]L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair – co je to a k čemu slouží[/highlight]

A máme tu posledního zástupce, jemuž dodává punc věrohodnosti zejména známá značka. Vždyť L’Oréal Paris patří k péči o vlasy už neodmyslitelnou řadu let. Oproti jiných druhům přípravků je jeho aplikace jednodušší – neoplachuje se, jen nanáší na vlhké vlasy za pomoci ručníku.

Zkušenosti uživatelů

Je vyhledáváno zejména uživateli s velmi jemnými vlasy a podle mnoha recenzí na internetu se zdá, že opravdu funguje. Navíc obsahuje již zmíněný stemoxydine, který se stará o aktivaci vlasových váčků. Vlasy tedy začnou růst i z těch, které se na první pohled tváří jako nečinné nebo dokonce mrtvé.

Při doporučené frekvenci péče navíc vystačí zakoupené balení asi na tři měsíce (při středně dlouhých vlasech), což řadí L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair na nejvyšší místo v žebříčku cena vs. kvalita.

Plusy / mínusy

Pozitiva přípravku L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair

 • vyvážené složení
 • dlouhotrvající výsledky
 • přívětivá cena
 • přírodní složení
 • dlouho vydrží

Negativa přípravku L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair

 • nutno užívat dlouhodobě

Cena / kvalita

Jste-li majitelem jemných vlasů, půjde rozhodně o dobrý tip na to, jak vlasům dodat větší pevnost a odolnost. Poté však možná bude nutné přejít na nějaký jiný typ přípravku.

TOP NABÍDKA

Proč vyzkoušet

Cena je opravdu velmi příznivá. Jemné vlasy tento přípravek dlouhodobě nezatěžuje a vydrží po několik měsíců. Pokud vám nevadí aplikace na vlasy (netrváte tedy striktně na tobolkách), nechte se inspirovat

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 KOMENTÁŘE

 1. Prosím poraďte mi ?. Mám vlasy cca 2 cm pod prsa. Chtěla bych dlouhé vlasy aspoň po pas, ale odmítají se dostat dál a to dělám všechno možné, používám vlasové balzámy a vody, vlasy myju jen asi dvakrát týdně, češu si je opatrně. Moje mamka i ségra měly vlasy po pás a já nic???. A nějaký sérum na růst mi rodiče nedovolí. Konečky jsem si nechávala zastřihnout asi před 4 měsíci. Tak nevím.

Diskuze je uzavřena.