Domů Krása & Péče Recenze Obří test musli tyčinek! ...

Obří test musli tyčinek! 5/5 (1)

1

Musli tyčinky jsou dost diskutovaná záležitost. Je to zdravé, není to zdravé… Faktem je, že když si místo ní dáte nějaké ovoce či zeleninu, uděláte lépe. Jenže někdy jsou musli tyčinky dokonalé nahrazení za sladké… Jak to tedy je? A přetvařují se všechny musli tyčky, nebo jsou některé opravdu zdravé? To dnes zjistíme!

Je logické, že čím dražší tyčinka je, tím kvalitnější asi bude. Pozor! Je tu ale mnoho věcí, díky nimž tyčinka může být dražší (a přitom až tak „healthy“ není). Tyčinka může mít krásný obal, nebo je větší než ostatní. Zde je přehled nejznámějších tyčinek, které jsou dostupné v běžných supermarketech a jejich hodnocení…

FIT TYČINKY

Asi nejznámější jsou takzvané „fitky“. Levné, malé, a akorát do kabelky. Jenže tato 30 ti gramová tyčinka obsahuje asi 20 gramů sacharidů (z toho 12 gramů cukru), 2 g vláknin a 1 g bílkovin. A ovocná složka? V mé banánové tyčince byly 3% banánových kousků. Dávám jí **. (asi 8 Kč)

CORNY BIG

Musím se přiznat, že pro Cornyho mám slabost. Chuťově určitě jedno z nejlepších cereálních tyček. Je ho tu celkem hodně-50 gramů, proto stojí víc, než obyčejné musli tyčky. Ve zdravější verzi najdeme 33 gramů sacharidů, 8 g tuků, 3 g vlákniny… Bílkoviny nulové. Musíme ale brát fakt, že je ho skoro 2x víc než Fitky. Ode mě ***. (asi 17 Kč)

KORREKT MUSLI TYČINKA

Kdo jezdí nakupovat do Globusu, určitě zná tuhle značku. Pro mě ale to, že si koupíte tento výrobek je stejný, jako byste si koupili čokoládovou tyčinku. Z 25 gramové tyčinky je 16 gramů sagaridů , 1 g bílkovin a 4 g cukru. Ano vaše tělo z téhle tyčinky moc nedostane. * (asi 4 Kč)

CRIP CROP

Nová značka v řetězcích Penny mě na první dojem zaujala. Hezký obal, přívětivá cena a velmi chutné. Na 30 gramů máme 19 g sacharidů, 1g bílkovin, 1 g vláknin a pouze 2 gramů tuků… Hmm… Lepší než od Korrekt to bude, ale zase to není žádná zdravá bomba. Brusinky to ale mělo hodně-7 %. *** (asi 7 Kč)

NESTLÉ

A máme tu cenu za nejvoňavější tyčinku. Tyčinka také slibuje přírodní aromata. No uvidíme. Na 35 g to dělá 25 g sacharidů, 2 g bílkovin, 1 g vlákniny a 2 gramy tuků. Ovoce to obsahuje asi 4 %. Pod touto značkou jsou také tyčky Fitness, ale o těch škoda mluvit, navíc mi na počítači nejde dát půl hvězdičky. Na to, že je dražší a je jí více méně stejně, jako crip crop, dávám ** (asi 14 Kč)

EMCO

Tuto značku mám moc ráda. Velmi známá česká značka se zdravou výživou. Ale jak moc zdravou? Moje oblíbená je ořech a med, která je celkově mojí nejoblíbenější musli tyčinkou. Na 35 g to máme „jen“ 14 g sacharidů, 12 g tuků (jelikož jsou tu ořechy, jiné příchutě jich mají méně), 5 g bílkovin a 2 g vláknin. Obal má navíc cool design. Takže asi vyhrává. ****(asi 15 Kč)

To bude dnes vše. Tímto nechci říct, abyste pečlivě zkoumali počet cukrů a tuků na obalech. Jen vám chtěla ukázat, jak se tyčinky za stejnou cenu můžou tak lišit. A že dražší neznamená lepší. -Vali

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVyrob si sliz!
Další článekNejkrásnější kresby – Vyhlášení soutěže
Ahoj, jsem Vali a na tento blog jsem začala psát teprve nedávno. V listopadu oslavím 15. narozeniny. Zajímám se o zdravý životní styl obecně (zdravá strava, cvičení apod.), mám také ráda módu, hodně čtu a nadevše miluju psy. Psaní knih a různých článků mě baví a naplňuje odmala. V jedné větě- střelená normální holka, která má soustu nápadů, které si nechce nechat pro sebe. Budu moc ráda, když se na mě obrátíte s jakýmkoliv dotazem, ať už se týká zdravého životního stylu či fashion atd. Ostatně-my holky si musíme pomáhat.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.