Ombre make-up + (foto)návod 5/5 (4)

V minulém článku, který se týkal Ombre stylu (hlavně tedy Ombre vlasů), jsem se Vám pokusila ukázat můj pohled na tuhle módní záležitost a také vysvětlit, co to vlastně Ombre je. Tentokrát přicházím s podobným tématem, ale jiným zpracováním. O co jde? Nedávno jsem uvažovala nad tím, že když už vlasy, nehty nebo třeba rty mohou být ombre, proč ne třeba líčení a konkrétní oči? Vždyť s očními stíny jdou dělat zázraky a tak jsem se dala do práci a zkusila na očích vytvořit něco, co se tomu podobá.

Nebudu tvrdit, že jsem s výsledkem na 100% spokojená, určitě na tom budu ještě pracovat a zkoušet i jiné barvičky, protože tenhle nápad se mi vážně líbí a přijde mi celkem i slušivý na večerní líčení. Zkusit můžete dá se říct každou barvu, já tentokrát sáhla po zelené,  rozhodně ale ještě vyzkouším fialovou nebo modrou (když se povede, o fotky se podělím třeba na facebooku).

Co budeš potřebovat? 

Zvol si jednu barvu, kterou budeš tónovat od nejtmavší po tu nejsvětlejší. Já zvolila zelenou, ale pokud máš doma víc odstínů v jiné barvě, klidně vyzkoušej jinou – fantazii se meze nekladou.

Použila jsem čtyři odstíny zelené. Ten úplně nejtmavší jsem dala na spodní víčko, druhý nejtmavší jsem použila na základ pohyblivého víčka, „střední“ zelenou jsem použila do záhybu a nejsvětlejší pod obočí.

Dál jsem použila černou tužku na oči, řasenku, samozřejmostí je i make-up, pudr, korektor a tvářenka.

Krok 1

V prvním kroku si vezmi černou tužku na oči a nakresli linku na horním víčku. Ani moc tenkou, ani moc tlustou. Jak vidíš u mě, nemusí být nijak precizní, protože jí stejně překryjeme stínem.

Krok 2

V druhém kroku aplikuj tmavý zelený stín přes černou linku, zhruba do poloviny pohyblivého očního víčka.

Krok 3

Nyní přichází na řadu „středně“ zelená, kterou nanes od tmavé zelené výš – vystínuj s ní záhyb oka a malý kousek nad ním.

Krok 4

Nejsvětlejší, už poměrně bílý stín se nanáší pod obočí

Krok 5

Nejtmavší zelenou a úzkým štětcem jsem udělala linku do 3/4 dolního víčka

Krok 6

Poté stačí už jen řasenka a je to hotovo!

Co je u ombre eye důležité? 

1. Štětce – připrav si hned několik tvarů. Doopravdy úzký štětec je vhodné použít na dolní linku, na horní světle zelenou se nejvíce hodí plochý štětec a na ostatní stíny a vystínování oka je skvělý Blending brush (např. od essence). Je důležité mít štětce čisté, na každý odstín použít čistý štětec a barvy nemíchat.

2. Zakrýt přechody – jde se od nejtmavšího po nejsvětlejší, tedy nanášíš různé stíny a je důležité, aby nebyly vidět přechody stínů – nevypadalo by to hezky a ani přirozeně. Opatrně do sebe dva stíny na oku zapracuj, ale pouze jejich okraje, abys je „nezmatlala“ do sebe.

3. Světlý stín – pod obočí patří doopravdy světlé zelená až bílá – s tmavší barvou budeš vypadat dost zmalovaně, proto si na horní barvičku dej pořádný pozor.

   OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

 1. Biký Horan.

  Krásný ‚nový‘ způsob líčení, určitě ho vyzkouším! :) Mám strašně ráda tvoje (foto)návody, všechno pěkně vysvětlíš, a máš opravu kvalitní fotky, takže i mimoň jako já to pochopí! :D

 2. Lianna Ellusive

  Krásné líčení, dobrý nápad.

 3. Sice je to hezké ale zelenou bych si na oko nikdy nedala:D:D

 4. Tady nejde říct nic jiného než nádhera! :)
  Tohle líčení se mi moc líbí!

 5. Moc hezké , ráda se Tebou nechávám inspirovat :-)Umíš se pěkně líčit , zajímavý nápad ;) !

 6. KÁJÍSEK HUJERÍSEK

  KRÁSNý make-up moc ti sluší Mersi :-)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist