Potím se v obličeji! Co s tím? 4.6/5 (15)

Pocení celkově není nic zvláštního – jak už jsem tu kolikrát psala, je běžnou součástí činnosti našeho organismu, pomocí které se naše tělo ochlazuje a zbavuje toxinů. Nadměrné pocení, které může ale i ovlivnit společenský život a chování daného jedince, určitě není nic příjemného a je na místě řešit příčinu a snažit se toho zbavit.

Stejně tak pocení v obličeji není vůbec nic, co bychom si přáli – v létě je to normální, ve velkých vedrech se snad každý potí a to i v obličeji, ale pokud je to na denním pořádku a pot z nás přímo „lije“, tak je jasné, že se to dotyčnému člověku nelíbí. Nevydrží make-up, neustále se musíme otírat kapesníkem a často nám to před ostatními může být i trapné, co s tím?

Životní styl

Pokud se potíš v obličeji, měla bys začít uvažovat stejně, jako by šlo o celé tělo – nadměrné pocení se totiž může objevit, pokud nezdravě žiješ, jíš špatně nebo jsi oplácanější – u obéznějších lidí je pocení častější.

Proto než pocení začneš řešit léky či různými výživovými doplňky, je určitě na místě zamyslet se nad tím, jak žiješ, zda je to pro tvoje tělo dobré. Když denně sníš deset hamburgerů, vypiješ litry coly, tvému tělu se to logicky nemusí vůbec líbit.

Antiperspirant na obličej? 

Pokud se potíš v podpaží, co uděláš? Použiješ deodorant nebo antiperspirant, ale co když se potíš v obličeji? Upřímně tenhle problém považuju na poměrně „nedořešený“, protože zas tolik výrobků, které by zabraňovaly účinně pocení v obličeji stejně jako pocení jinde po těle, není. V lékárně nic speciálního, co by okamžitě zabíralo a bylo přímo určeno na obličej nenajdete, tak z mé zkušenosti.

Pokud se ale na nějaké části obličeje (např. pod nosem) potíš hodně a chceš minimalizovat, alespoň tuhle oblast, můžu doporučit Excipial DeoForte – je to krém, který můžeš zakoupit v lékárně (cena se pohybuje mezi 150 – 200 Kč). Je o něco vhodnější, než použít na obličej klasický antiperspirant, protože ho citlivá kůže snáší lépe.

Bohužel, Excipial není primárně určený na obličej a proto bys jeho používání neměla přehánět a používat jen v nejnutnějších situacích. Na citlivé pokožce může z dlouhodobého hlediska udělat pořádnou paseku, proto je ještě důležitější se při jeho používání o svou pleť pořádně starat.

Jiná řešení

Jiných, účinných řešení není moc – při nadměrném nebo zvýšenném pocení, doplňuj tělu hořčík a minerální soli, které můžeš jako doplňky stravy sehnat v lékárně. Spoustě lidí se udržení „minerální rovnováhy“ těla vyplatilo a pocení tím omezili. Je to ale dlouhodobější a nestane se to ze dne na den.

Jako invazivnější řešení je aplikace botulotoxinu – injekce účinně omezí pocení – bohužel, jedná se o dražší metodu (zaplatíš okolo 7.000 Kč) a neuváděla bych jí jako zrovna nejzdravější nebo nejpříjemnější.

Já sama na pocení v obličeji dost trpím a potím se tam asi nejvíc, co se týče těla. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Excipial, jinak určitě snažit se vyhýbat situacím, kdy vím, že se budu hodně potit a nosit sebou kapesníčky a třeba i termální vodu na osvěžení.

 
TIP: Některá kosmetika může být pro použití v obličeji nebezpečná

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

  1. Moc povedený článek.. :))) ostatně jako každý článek od tebe :))

  2. Moc děkuji za článek, opravdu pomohl, protože o pocení v obličeji se opravdu málo píše.

  3. Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám problém s tím, že se hodně potím a mám v podpaží velké kruhy. Nemáš nějakou radu, co s tím prosím?

    • Ahoj Katko, mám..tedy měla jsem stejný problém:) Ráno jsem se stříkala rexonou ale po vyučování i klidně po první hodině jsem tam měla strašně velké kruhy. Nějdřív jsem se za to strašně styděla a tak jsem nosila furt mikiny, aby to nešlo vidět, pak jsem našla kuličku do podpaží a asi po dvou letech jsem ji opět použila. Nejdřív jsem si podpaží namazala teda tou kuličku, nechala proschnout a nastříkala anti-perspirantem. Byla čtvrtá hodina a podpaží suché a mikina dole celý den.:) Zkus to:) Jo a ta kulička, byla obyčejná za dvacku u vjetnamce ;D

    • Ahoj Katko, měla jsem stejný problém, který byl navíc o to komplikovanější, že můj pot při těch návalech pocení rychle zapáchal. Není nic horšího než když na sobě vidí člověk ty pohledy ostatních. Musela jsem to vyřešit chirurgicky, dělají to leckde ale docela podrobné informace najdeš i tady http://www.plastickachirurgie.com/poceni-lecba-p275.html od toho proč to vzniká, jak se to dá léčit a tak. Metody jako kuličku a pak přestříkat antiperspirantem bych dvakrát nedoporučovala. Přeci jen i kůže musí dýchat. k tomu tam ty póry jsou.

  4. Měla jsem stejný problém a vyřešila jsem ho až zakoupení sweatstop aloe vera senzitive. Namažete si obličej večer presd spaním, opakujete 2 až tři dny a máte tak týden pokoj. já osobně na nej nedám dopustit.Je k dostání pouze přes internet.

TOPlist