Proč se tvá kamarádka s tebou už nebaví? 4.67/5 (6)

Kdysi nerozlučná dvojka, teď si mezi sebou sotva prohodíte jen slovíčko ahoj. Proč je tomu tak? Důvodů, proč se tvá nejlepší kamarádka (BFF) s tebou už nebaví, může být několik. Každopádně je velká škoda velké kamarádství jen tak zahodit, a proto by ses mohla pokusit o jeho znovunavázání. Zjisti, co se stalo.

Je v tom kluk?

Nejčastějším důvodem, proč se s tebou tvá kdysi nejlepší kamarádka přestala bavit je kluk. Třeba se jí líbí stejný kluk jako tobě. Třeba jsi začala chodit s klukem, po kterém tvá BFF pokukovala a tys to nevěděla. A teď, jak se s ním neustále scházíš a vyměňujete si zamilované pohledy, jí to je nepříjemné. Nebo vůbec nemusí být do tvého kluka zamilovaná, třeba jen cítí, že teď už na ni nebudeš mít tolik času jako předtím, a proto se stáhla do ústraní.  Co dělat? Jestli se ti tvá kamarádka odcizila po tom, co sis našla novou známost, zkus si s ní o tom promluvit. Co ji vadí?  Promluvte si v soukromí a otevřeně. Řekni jí, že o přátelství s ní nechceš přijít. Zkuste spolu vymyslet kompromis.

Mohou za to noví přátelé?

Třeba si tvá nejlepší kámoška našla nové kamarády, s kterými teď tráví více času, a proto ho nemá tolik na tebe. Zjisti příčinu, proč jim dala přednost před tebou. Možná ti nesedí, a proto se s nimi nebavíš tolik jako ona. Možná to jsou její noví přátelé ze zájmového kroužku. Klidně si s ní o tom promluv, nemusíš se přitom cítit poníženě. Vždyť jste spolu zažívaly leccos, máš právo vědět, proč  je to teď jinak.

Má tvá kámoška nové zájmy?

Důvodem, proč jste se s tvou nejlepší kamarádkou odcizili mohou být nové zájmy. Třeba se po hlavě pustila do koníčku, který tobě moc nevoní. To ale není důvod k tomu, abyste se vzájemně odcizili. A proto jestli vaše přátelství opravdu stojí za to, tohle vás nemůže rozházet. Nech tvou kamarádku, ať se v novém koníčku zaběhne. Nejspíš si její nová aktivita na začátku vyžádá více času. Časem si ji však sladí se svým běžným harmonogramem a bude mít čas i na tebe.

Tví rodiče jsou bohatí a ti její ne a naopak

Budeš se divit, ale také peníze vás mohly rozdělit. Třeba  jsou tví rodičové  bohatí, a proto si ty můžeš dovolit všechno, zatímco rodiče tvé kamarádky tolik peněz nemají. Zde je důležité, aby si jí to neustále nepřipomínala. Děláš to třeba nevědomky. Je jasné, že nemůžeš tvou kámošku tahat neustále po nákupech, když ona si nemůže dovolit takové nákupy jako ty. Každovečerní návštěva kina pro ni také není samozřejmostí. Pokud si tedy chceš tvou kamarádku udržet, přizpůsob se tomu. Samozřejmě platí to i naopak. Pokud ty peníze nemáš a tvá nejlepší kamarádka je má, promluv si s ní o tom hezky na rovinu.

Dělí vás velká vzdálenost?

bffMožná, že vaše přátelství rozdělila velká vzdálenost. S tím asi nic nenaděláš. Najednou tady tvá nejlepší kámoška není každý den pro tebe, protože se odstěhovala.  Vyřešit to můžete pravidelnými telefonními hovory a nebo hovory přes Skype. Já vím, už to není co kdysi, ale i tak na sebe nemusíte zanevřít. Myslete na své jmeniny a narozeniny – tipy na dárky pro kamarádku už máš. Čas od času se sejděte a proberte, co je nového.

Může být spousta důvodů, proč se tvá nejlepší kamarádka s tebou už nebaví. Zkus najít příčinu a pak ji vyřešit. Nikdy není nic tak horké, jak to vypadá. Třeba za tím bude jen maličkost.

Odpovědi můžeš hledat také v těchto starších článcích:

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist