Trojkulma CERA Curl styler Zatím bez hodnocení.

2

Dneska si dáme recenzi na to, co to už chvilku nebylo – na elektro, které ale s kosmetikou úzce souvisí. Už jste si tu mohli přečíst různé recenze o žehličkách, kulmách a fénech, ale o trojkulmě? To zatím ne a já jsem ráda, že Vám ji zrovna já mohu představit, protože podle mého trojkulma není mezi dívkami a ženami tolik známá jako třeba klasické kulmy nebo žehličky a to je velká škoda!

Já si trojkulmu strašně dlouho přála, vlastně od té doby, co jsem jí před pár lety uviděla na youtube v jednom beauty videu. Byla jsem pevně rozhodnutá, že si jí v blízké budoucnosti pořídím, ale nakonec z toho nějak sešlo. Buď mi vždycky do oka padlo něco trochu jiného nebo jsem na to zapomněla a nákup trojkulmy se nekonal. Nakonec jsem jí ale dostala k Vánocům, asi si dokážete představit tu radost. Ok, tak čím začít?

Co je to trojkulma? 

Už z názvu určitě dokážete vyvodit, z čeho se taková trojkulma skládá. Ano, jsou tam tři keramické válce – jejich velikost se liší podle toho, jakou konkrétní kulmu si vyberete (na téhle je to konkrétně 16-13-16 mm), mezi které vlasy „sevřete“ po tom, co kulmu necháte klasickým způsobem nahřát. Pokud si to někdo z Vás nedokáže představit, přirovnala bych to k takové větší krepovačce. Trojkulma pracuje na podobném principu, jen vlny z ní vypadají více přirozeně a výrazněji. Na fotkách níže uvidíte víc:)

V čem jsou trojkulmy lepší? 

Určitě nemůžeme srovnávat klasickou, například kónickou kulmu s trojkulmou a to z jednoduchého důvodu: tvoří úplně jiný typ účesu. Zatímco klasická kulma tvoří lokny, trojkulmy tvoří mnohem přirozenější vlny, které jsou hodně podobné těm z copánků. Pokud si taky vyberete dobrou trojkulmu, práce s ní je stejně rychlá (ne-li rychlejší) a vlasům úžasně dodá objem. Proto je skvělá i pro slečny, které mají od přírody splihlé vlasy.

DSCF9705

CERA Curl styler 

Teď už ale k tomu hlavnímu – k recenzi! Kulma, kterou vlastním já je zakoupená na internetu, řídila jsem se poměrně dost cenou (nechtěla jsem nic zbytečně drahého, ale ani to nejlevnější) a hodnocením. CERA je klasicky černá, na designu asi není úplně co obdivovat, taková nestárnoucí klasika.

Průměr keramických válců je 16 – 13 – 16 mm, což je průměr, můžete najít jak menší, tak i větší válce. Nezapomínat na to, že čím větší průměr válců bude, tím přirozenější a méně výrazné vlny budou – pokud zvolíte menší průměr, vlnky budou menší a výraznější.

V dolní části kulmy najdete nastavování teploty, současně tlačítko On/Off. Rozmezí teplot, které tu můžete nastavit je 160 – 200 stupňů. Proti tomu vůbec nic nemám, teplota je ok – horší je to nastavování. Místo +/- tam je kolečko, s kterým si točíte na požadovanou teplotu, problém je v tom, že tam nejsou přesné stupně, ale hodnoty od 0 do 30 – jak z toho mám jednoduše vyčíst teplotu. Nechce se mi zrovna trojčlenkou počítat, kolik bude 180 stupňů, ale tak – detail.

DSCF9708

A druhý problém, který mi vadí trošku víc je ten, že trojkulmě chvilku trvá než se nahřeje. V popisu má uvedeno do 20 vteřin – což o to, ona je za 20 vteřin horká, ale ne tak horká, aby z ní vznikaly ty super vlny, na to je potřeba si pár minut počkat.

Celkově je s ní ale práce jednoduchá, na jedné straně je i stojánek, který určitě já ocením, protože nemusíte kulmu horkou plochou pokládat na poličku, stůl apod.

Účes z ní je moc pěkný, určitě ho na mně ještě uvidíte – buď ve fotonávodech nebo na jiných fotkách. Prozatím jsem vyfotila jen pro představu, aby bylo vidět, jaké vlny z ní vznikají.

DSCF9710

DSCF9721

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Jak tak koukám, čeho mě příroda ušetřila, když mi nadělila přirozeně vlnité vlasy:-) Ten stroj vypadá hrůzostrašně:)

  • Nemůžu, než souhlasit, přesně tohle mě při čtení napadlo taky :D

   Jo, pravděpodobně je to zázrak, který spousta rovnovlasců ocení, já však bez něj můžu klidně existovat dál a každý den nosit své vlnité háro :)

 2. Jéjda s tím než bych se naučila dělat… :D Ale vypadá to hezky :)

 3. Já mám doma jen obyčejnou kulmu a tahle mi přijde mnohem lepší :). Nejspíš o ní začnu uvažovat :D

 4. Super recenze! :) Já sice trojkulmu nevlastním, ale už jsem si jednou vyzkoušela u kamarádky a musím říct, že je to bomba! Vlasy byly natočené do pár minut, mnohem rychleji než s klasickou kulmou. A přesně jak říkáš ty, ty vlny jsou přirozené a to se mi líbí. Taky bych ji chtěla mít, ale zrovna teď nemám možnost si ji koupit.
  Jediné, co bych jí ale vytkla je to, že je dost těžká a bolí z toho ruka po chvíli. Nevím jak ta tvoje, ale ta kterou jsem zkoušela já byla dost těžká. No není se čemu divit, 3 válce :D :D

 5. Ciao mám trojkulmu babyliss c260 a musím napsat,ze je to nejlepší výmysl. Vždy jsem chtela mít krásné husté kudrnaté vlasy ,(které mi pán Bůh nenadělil) ale díky trojkulmu vypadá nádherně. Splnila mé očekávání a ty peníze za to stoji.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist