Domů Krása & Péče (Foto)návody Večerní líčení + (foto)návod

Večerní líčení + (foto)návod

11

Další fotonávod Vás může inspirovat na večerní líčení, tedy na něco trošku výraznějšího, bláznivějšího. Proč zrovna teď? Je zima, začíná plesové období, budou Vánoce a to si můžeme dovolit trošku se odvázat, být kreativnější, mít více make-upu. Líčení, které jsem vybrala je doopravdy dost výrazné (hlavně díky umělým řasám), ale pokud ti to na tebe přijde „až moc“, můžeš zvolit menší řasy (dají se sehnat v různých velikostech, tloušťce a délce) a také jiné barvičky, záleží jen a jen na tobě.

Já osobně využívám líčení s tmavými stíny + umělé řasy většinou na večer, večeře a plesy. Ale teď už k samotnému postupu…

Co budeš potřebovat:

Základem jsou tmavé stíny, já zvolila klasickou černou variantu s tím, že je lepší mít ve vybrané barvě více odstínů. Tedy můžeš vidět, že jsem si na paletě našla tři černé od světlé až po tu tmavší, kterou použijeme k vystínování oka. Také jsem využila třpytky od Dermacol (Star Choice), s kterými jsem to ale nepřeháněla a líčení dodávají trošku toho „slavnostního“ nádechu. Další důležitou věcí jsou umělé řasy, o kterých jsem tu už několikrát psala. Použila jsem řasy zakoupené na eBay, také jste si tu nedávno mohli přečíst.

Samozřejmostí je obvyklá dekorativní kosmetika jako je podkladová báze (jak pod make-up, tak pod oční stíny), make-up, pudr, tvářenka.

paletka

Krok č. 1

Základem je dokonale odlíčená, hydratovaná pokožka. Můžeš použít klasický hydratační krém nebo podkladovou bázi, podle toho, co ti více vyhovuje. Ve většině fotonávodech, které tu najdete, v prvním kroce píšu, abyste nanesly dekorativní kosmetiku (make-up, pudr, tvářenku) podle toho, co používáte. Nyní to trošku pozměním.

Vzhledem k tomu, že budeme používat tmavé stíny a třpytky bude nejlepší, když nejdříve nalíčíš oči a tvář vylepšíš až úplně na konec, aby sis neumazala a neznehodnotila pracně vytvořený make-up a tvářenku.

Krok č. 2

Vezmi si černé stíny (středně tmavé – ty nejtmavší použijeme až v dalším kroku) a aplikuj je rovnoměrně na celé víčko. Nepřeháněj to s nimi a neprotahuj je dále než nad záhyb na horním víčku.

Krok č. 3

Teď přijde pro některé z Vás ta nejtěžší část – prostínování oka. Je zapotřebí mít u sebe dobrý štětec na oční stíny, s kterým se ti dobře pracuje. V dalším obrázku můžeš vidět, kde je zapotřebí oko vystínovat a čím? Tou nejtmavší černou – tedy si na štětec nanes tmavou černou a nanes ji podél záhybu horního víčka, rovnoměrně až vnějšímu okraji – také tím získáš tzv. „kočičí pohled“.

Krok č. 4

Nyní přichází na řadu dolní víčko. K tomu budeš potřebovat obyčejnou černou, konturovací tužku na oči. Udělej tenkou linku podél celého dolního víčka a čistým štětečkem rozetři. Není pěkné, když je linka tlustá a nerozetřená. Když ji štětcem trošku rozmažeš, tvoje oko to tolik nezmenší než kdyby sis udělala rovnou linii.

Krok č. 5

Vezmi si k sobě třpytky. Já použila růžový nádech od Dermacol, ale jiné barvy se dají skvěle kombinovat s oblečením. Např. pokud budeš mít zelené šaty/tričko/halenku, můžeš použít černé stíny a do toho kapku zelených třpytek apod. Nepřeháněj to s nimi, stačí je nanést v malém množství na horní víčko.

Pravděpodobně ti všude popadají, to je u třpytek normální. Pokud už máš nalíčenou tvář, raději si pod oko přilož kapesník nebo ubrousek, aby se ti make-up neznehodnotil, pokud ne, po tomto kroku zamiř do koupelny a tvář od třpytek si důkladně odlič. Nanes hydratační krém/podkladovou bázi a můžeš dolíčit zbytek obličeje.

Krok č. 6

Umělé řasy jsou skvělým oživením líčení a ty sama si můžeš vybrat přesný vzhled řas. Já jsem zvolila výraznější řasy, aby na fotkách byly lépe znatelné. Ty ovšem můžeš použít více nenápadné, záleží na tom, jak se cítíš. O tom, jak dobře nalepit řasy, Vám poreferuji jindy (možná zase v jiném fotonávodu), ale k základní výbavě potřebuješ samozřejmě řasy a kvalitní lepidlo. Potom už si musíš vyzkoušet sama, jak nejlépe se ti řasy nalepují (popř. je při zkrať, kdyby přečnívaly).

Předchozí článekEssence: Nail fashion sticker
Další článek18.12.11
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá to moc hezky, jsi strašně šikovná.A tvoje fotonávody jsou super! :)

  2. Vypadá to nádherně. Ale zajímalo by mě, jak se umělý řasy odlepují, protože s tím nemám žádné zkušenosti a kvůli tomu mám strach j epoužít. Děkuju za odpověď.

    • Odlepování je v pohodě. Stačí přejet vatovou tyčinkou s teplou vodou a odličovadlem a jdou dolů bez problémů. Ani se nemusíš bát, že by sis vytrhala vlastní řasy, protože tu přilepenou část máš v podstatě na víčku

    • Ahoj, jedno lepidlo mám právě z eBay, když jsem si objednávala řasy – bála jsem se ho, ale je v pohodě – používám ho už pár týdnů a zatím žádné nežádoucí účinky. Potom mám ještě jedno lepidlo z Dm (asi za 100 Kč)

  3. Vypadá to krásně :) Mers mohla by jsi dát fotku s celkovým obličejem .. ?.. jak to vypadá jako celek :)

    • Je to krásný, ale taky bych u fotonávodů uvítala nějakou celkovou fotku. :)

Diskuze je uzavřena.