Zpozdila se mi menstruace. Jaké mohou být příčiny? 5/5 (3)

zpožděná menstruaceDávno tu měla být. Už je to týden a ona stále nikde. Určitě i tobě se někdy stalo, že se tvoje menstruace opozdila a ty sis marně lámala hlavu nad příčinou. Menstruace – neboli pravidelně se opakující krvácení – je důkazem toho, že tvé tělo funguje správně. Ačkoli mnohdy není nejpříjemnější, tvé tělo se během ní čistí a připravuje na budoucí otěhotnění. Jakmile ti menstruace vynechá, nemusíš se hned strachovat nebo počítat s možným těhotenstvím. Důvodů pro její zpoždění může být více a my si je v dnešním článku společně představíme.

Nadměrný stres

Menstruační cyklus se může opozdit vlivem stresu, což je jedna z nejčastějších příčin. Stresové situace se mohou podepsat i na řadě dalších věcí ve tvém životě, nikoli jen na menstruaci. Možná jsi před očekávanou menstruací měla těžké zkoušky, čekalo tě psaní několika testů nebo jsi se připravovala na přijímačky. To všechno jsou důvody, pro které se ve tvém těle zvýšila hladina stresových hormonů a ty se postaraly o zpoždění cyklu.

Onemocnění

Dalším důvodem pro opožděnou menstruaci je nemoc – a to jak krátkodobá, tak i dlouhodobá. Onemocnění může tvoji menstruaci dokonce úplně odbourat. Vliv na to mohou mít i léky, které budeš během nemoci užívat – například antibiotika, která ti předepíše lékař.

Těhotenství

Těhotenství je největším strašákem mladých dívek, kterým se o několik dní nebo dokonce týdnů menstruační cyklus opozdí. Právě těhotenství a strach z něho jistě dokáže zvýšit tep i tobě. Vynechání menstruace patří mezi úplně první příznaky těhotenství. Říká se, že pro udělání si testu těhotenství bys měla počkat alespoň 10 dní. Pokud se ani tehdy menstruace neobjeví, udělej si test.

Nepravidelný cyklus

Zvláště u mladých dívek je nepravidelnost menstruačního cyklu velmi častá a není důvod se obávat. Každé ženské tělo funguje jinak a především v začátcích je potřeba počkat, než si tělo zvykne na nové procesy, které v něm probíhají. Nepravidelnost se po čase ustálí a menstruaci tak budeš dostávat pravidelně.

Nadváha nebo podváha

S menstruačním cyklem si dokáže pohrát i nadváha nebo naopak podváha. Ani jeden stav není ideální – v obou případech to dokáže tvé tělo rozházet natolik, že přestaneš menstruovat pravidelně nebo přestaneš úplně. S váhou si zkrátka není radno zahrávat, může mít totiž za následek daleko horší věci, nežli jen vynechání menstruačního cyklu.

Cvičení

Jedním z důvodů může být i nadmíra cvičení. Možná jsi chtěla udělat něco dobrého pro své zdraví a začala jsi cvičit. Jenže jsi neodhadla svoje možnosti a cvičením si svoje tělo natolik vyčerpala, že mu již nezbyla žádná další energie na pravidelnou menstruaci.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

57 komentářů

 1. Ahoj nechci otravovat,ale chtěla jsem se zeptat.
  Je mi 13let a menstruaci jsem dostala tenhle rok a naposledy jsem je měla kolem začátku září(ale nejsem si jistá přesně) a nemám je do teď tak sem se chtěla zepatat jestli to je v pohodě 😅

  • Je to zcela normální :) Pokud menstruaci nedostaneš ani do začátku prosince, tak radši zajdi ke své pediatričce ♥

 2. no… Zeptej se´maminky, ale raději bych zašla k doktorovi :-)

 3. Už jsou to skoro 2 týdny, co jsem měla dostat menstruaci a ono nic, nevím, co mám dělat…

  • Rekni to mamce a ona ti poradi. Hlavne nepanikar.
   V tvym tele se to srovnava /pripravuje se to telo na tvuj prvni sex/….

 4. Ahoj, je mi 12 a první menstruaci jsem dostala 11. března a od té doby nic.. Vím, že to mám nepravidelně, ale stresuji se tím každý den, protože se bojím, že se mi stane to samé, co mojí kamarádce (dostala to ve škole při vyučování a měla to na židli. Navíc za pár dní jedu na taneční soutěž, kde spíme a bojím se, že to dostanu tam.. Je vlastně vůbec v pořádku, že jsem to nedostala už 2 měsíce?? Byla to vůbec menstruace?? Prosím o pomoc!!

  • Měla jsi sex?

   • Šunko, menstruace to být nemusela, třeba jen špinění. jak to probíhalo?

    • No, teklo mi to z pochvy. Měla jsem to v tamponu.

    • Šunka (ta pravá, co napsala ten první komentář)

     Nejdříve jsem měla takový hlen a v tom 1 kapička krve. Druhý den to byl takový krvavý hlen. A až ten poslední- 7. den to byla krev.

   • Šunka (ta pravá, co napsala ten první komentář)

    Je mi 12!!!

    • Šunko, je hrozné, že se za tebe nikdo vidává. Ale máš výtok? Pokud ne, tak nemáš menstruaci a jestli jo, tak ji máš.

  • Šunka (ta pravá, co napsala ten první komentář)

   Ty „Šunko“, co se za mě vydáváš, je to neskutečná drzost, že se za mě vydáváš a píšeš za mě, to co není pravda. Ubohost..

  • Kdyz to dosstanes poprvy tak se pak dlouhi tvuj organismus pripravuje na druhou..

 5. Šunka(ta pravá, co napsala ten první komentář)

  Co dianko?! Víš já nejsem sprostá, ale jdi do prdele! Jsem panna!

  • Šunko?! Jsi sprostá! No, tohle, teď o tobě celý blog ví, že jsi sprostá!

  • Nepravá šunko (ty co se za ni vydavas) komu jako si dovolis rict at jde do p*****?! Jses ubozacka a jestli te to bavi tak jses pekna (kdyz to reknu slusne) pipka, ….

 6. Šunka (ta pravá)

  Proč se za mě furt vydáváš?? Mohla bych tě nahlásit, ale neudělám to, protože to nechci řešit s policií a se soudem. Je to trestný. A jestli už máš občanku a je ti 15, můžeš jít do diagnostického ústavu. Pokračuj, jestli tam chceš jednou skončit!

 7. Šunka (ta pravá)

  Hano, mám výtok.

  • No tak to bude asi zacatek menstruace

   • Šunka(ta pravá)

    Já už dávno menstruuju, ty svině! Jdi do kurvy
    A je mi 13!!!!!!!!!

    • Hlavne ze jsi psala na ten uplne prvni kom. , ze ti je 12 a najednou ti je 13

    • Klára (ta pravá Šunka)

     Nevydávej se za mě furt!!! Je mi 12!!! Jdi si tohle dělat někomu jinýmu!!! Nemám na tebe náladu!! Jsi akorát zakomplexovaná holka, co nemá nic lepšího na práci, než dělat trestné činny. Do diagnostického ústavu můžeš jít tak jako tak, takže jestli tam nechceš skončit, přestaň!! Hele, víš co?? Odkryj svou identitu!! Napiš sem svůj IG, nebo FB a já ti napíšu a vyřešíme to!! Tohle není normální!! Tady se řeší holčičí věci a ne to, že někomu kradeš identitu!! Už se do mě nes**!!!!

    • Klára (ta pravá Šunka)

     Nech už toho sakra!! Nenadávej tady nevinným lidem, jenom proto, že máš komplexy.. Na to kolik ti je vážně nemáš vychování!!

   • Hmmm ja se te tady zastavam a pak tady toto. Ty k*r*o jedna pockej

    • Klára (ta pravá Šunka)

     Promiň, ale to nepíšu já. To píše ta, co se za mě vydává. Už mě to vážně štve a omlouvám se…

    • Klára(ta pravá Šunka)

     Hele nikdo se tě neprosil,abys ses mě zastávala, ty svině zkurvená. Jdi do hajzlu!!!!!

    • Klára(ta pravá Šunka)

     Ty mi píšeš kurvo?! Jdi do hovna!!!

   • Klára (ta pravá Šunka)

    Děkuju

  • Tak asi menstruuješ. Ale už mi nepiš.

 8. Klára(ta pravá Šunka)

  Včera jsem měla sex, bez kondomu. Ovšem moje perioda je OK. Sex jsem měla jako vždy na posteli rodičů. Je ohromně pohodlná. Já se jim vychcala na postel. A to není vtip!!!

  • Klára(ta pravá Šunka)

   OMG! Kláro(ty pravá Šunko) jsi sprostá. Jsi hrozná, nevím jestli pravá nebo falešná, ale nech toho.

   • Neimituj!

   • Klárka (Šunka)

    Nech už toho!!! Píšeš sem to, co není pravda. Všechno je to na mě. Už mě nech na pokoji!!! Nemáš nic lepšího na práci??? Nech mě už sakra být!!!!

   • Klárka (Šunka)

    Nech mě sakra být. Nic jsem ti neudělala.

  • OMG! Kláro(ty pravá Šunko) jsi sprostá. Jsi hrozná, nevím jestli pravá nebo falešná, ale nech toho.

  • Klárka (Šunka)

   Nech mě být!!! Není to pravda.. Piš pod svojí identitou!!! Vážně ti to dělá dobře?? Už tě mám plné zuby!!! Jdi si otravovat někoho jiného, třeba svoje rodiče a popros je, ať tě naučí slušnému chování.

 9. Klára(ta pravá Šunka)

  Zrovna mám menstruaci, měním si tampón.

 10. Klára(ta pravá Šunka)

  Sklapni zkurvená kurvo! Vendulo odporná!!

  • Klárka (Šunka)

   Nech jí být!!!! Dělá ti to dobře???? Nevím, co jsme ti udělali, ale tohle se nedá vydržet!! Nech mě!!

 11. Já se tě zastávám a ty mi napíšeš k**co?!

 12. Klárka (Šunka)

  Na tento web už nikdy nevkročím!! Strašné chování má tahleta holka!! Doufám, že jsi aspoň spokojená. Prosím, dostaň se do diagnosťáku.. Nic jiného si totiž nezasloužíš!!

 13. Ahoj holky, menstruaci mám už rok. Dá se říct, že je pravidelná. Poslední měsíc jsem začala víc cvičit a zpozdila se mi. Už jsem ji měla mít týden. Za týden jedu na tábor, a bojím se , že ji budu mít tam, Co mam dělat?

TOPlist