Různých tipů, jak podpořit krásu a zdraví vašich vlasů, najdete nejenom v našem magazínu více než dost. Většinou se jedná o takové, které zná většina žen. Pokud se podíváme na kombinaci tří nejznámějších, jedná se o:
- Použití kvalitního šamponu a kondicionéru
- Vlasové masky a séra
- Dostatek vitamínů
Jestliže jsou pro vás dané postupy zcela samozřejmé, možná vás zajímavě překvapí i to, že existují ještě další, které doporučujeme vyzkoušet. Jsou méně známé, ale ženy, které je vyzkoušely, jasně potvrzují, že skutečně fungují. Pojďme se na ně společně podívat.
1. Používejte kvalitní filtrovanou vodu
Voda, která teče z vodovodních kohoutků, je sice v souvislosti s pitím chutná a nezávadná. Ve valné většině oblastí naší země splňuje celkem přísné normy. To ale neznamená, že je běžná voda pro vaše vlasy to nejlepší. Stále se v ní objevuje mnoho různých látek, hlavně minerálních. K tomu všemu nezapomeňme připočíst také chlor, o kterém jistě jako žena víte, že má tendenci vlasy vysušovat. Proto je vhodným postupem při péči o vlasy používat vodu filtrovanou. Na trhu dnes najdete řadu konvic, které během chvíle odstraní z vody vše, co v ní nemá být. Mytí takovou vodou by mohlo být celkem problematické a tak doporučujeme alespoň finální opláchnutí. Budete mít jistotu, že se ve vašich vlasech, ale ani ve vlasové pokožce neobjevuje nic, co by zde bylo jakkoliv navíc.
2. Roli hraje i teplota vody, na to nezapomínejte
Nejenom její kvalita, ale také její teplota. Škodí jak voda, která je příliš horká, tak i voda, která je příliš studená. Optimální je voda vlažná. Poznáte ji podle toho, že při kontaktu s hlavou vám přijde, že by mohla být ještě o něco teplejší, ale zároveň neuskočíte vlivem toho, že by byla ledová až příliš. Podpoříte tak nejenom zdraví a kvalitu vašich vlasů, ale můžete docílit i snadnější úpravy při následném stylingu. Filtrovaná voda správné teploty zajistí, že vlasy budou:
- Vzdušnější
- Na dotek měkké
- Na pohled lesklé
3. Vyzkoušejte také peeling
Když se řekne peeling, jistě si ho představíte v souvislosti s vaší pletí. Jestliže ho pravidelně aplikujete na oblast obličeje, krku a dekoltu, je to pro vás a pro vaši krásu rozhodně správný postup. My se ale zaměřujeme na vlasy, kde je třeba říci, že i u nich mohou peelingy existovat. A jejich účel je stejný, jako u vaší pleti. I když ještě nejsou tolik známé, na pultech obchodů je již seženete. Když si je koupíte, určitě s nimi chybu neuděláte. Postup použití je stejný, jako v případě těch běžných. Cílem je hlavně stimulovat vlasovou pokožku, a to tím způsobem, že nejenom zlepšíte její prokrvení, ale hlavně dosáhnete toho, že se vám povede odstranit odumřelé kožní buňky. Ty mohou bránit v tom, aby dobře dýchala. Stejně tak pomůže odstranění odumřelých kožních buněk k tomu, že je vyrovnána vlhkost pokožky hlavy. Ta bude logicky mnohem lépe fungovat, což se projeví i na kvalitě vašich vlasů. Nejenom, že budou vypadat zdravěji, ale mohou také lépe a rychleji růst. Tímto postupem též eliminujete i případní problémy s mastnotou, která mají právě ve špatné pokožce hlavy svůj původ.
4. Naučte se vlasy správně sušit
Nechat vlasy jenom tak uschnout je špatné, jelikož hlavně u dlouhých vlasů jasně dojde k tomu, že se mohou výrazně zapařit. Pokud je zase začnete intenzivně fénovat, nesvědčí jim příliš teplý vzduch. Která z vás chce krásu i kvalitu svých vlasů podpořit, ta by se měla naučit správný postup, jak vlasy správně sušit. Po umytí z nich jemně vymačkejte přebytečnou vodu do ručníku. Pozor na přílišnou intenzitu, který by vedla k lámání vlasů. Po chvíli daný postup zopakujte a do vlasů aplikujte výživové a ochranné sérum, nejčastěji v podobě speciálního oleje. Nyní už přichází doba na fénování. Nedoporučuje se ani vysoká teplota, ani příliš silný proud vzduchu. Postupujte po částech, až vysušíte celou svou hlavu. U velmi dlouhých vlasů je dobré fénovat v předklonu. Sice to není nijak zvlášť pohodlné, ale rozhodně je to velmi efektivní postup.
5. Znáte ionizaci?
Tento pojem se dnes stále častěji objevuje hlavně v souvislosti s čističkami vzduchu, nebo s klimatizacemi. Jelikož souvisí se vzduchem, už jistě tušíte, že bude souviset i s péčí o vaše vlasy. A to právě při fénování. Dnes není problém pořídit na trhu řadu kvalitních fénů, které mají zabudovaný i takzvaný ionizátor vzduchu. K čemu je dobrý? Dokáže ovlivnit vzduch tak, že eliminuje vznik statické elektřiny. Ta nejenom může vaše vlasy poškozovat, ale také výrazně stěžuje samotný styling. Proto je vhodné ji eliminovat a na zdraví i kráse vašich vlasů se to pozitivně podepíše. A to hned po prvním vyfoukání – tím si buďte jista.
6. Čím více péče, tím hůře
Myjete si vlasy každý den? Buďte si jista, že je to špatně. Optimální je mýt si je zhruba třikrát do týdne – maximálně. Každodenní mytí je výrazně zatěžuje. Nedokážou dostatečně zregenerovat, a to stejné platí i o vlasové pokožce. Pokud chcete zlepšit a podpořit kvalitu vašich vlasů, je postup jednoduchý – myjte si je méně. Ideálně až ve chvíli, kdy je na nich jasně vidět, že by umytí potřebovaly. Tedy když jsou unavené, nevzhledné a také celkově mastné.